Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy Magyarorszá...

Miért van az, hogy Magyarországon az európai átlagnál sokkal magasabb az antiszemitizmus aránya?

Figyelt kérdés

2012-ben: "Az adatok szerint 63% volt azon emberek aránya, akik „valószínűleg igaznak” minősítettek 4-ből legalább 3 antiszemita sztereotípiát."

[link]



2015. jún. 4. 15:15
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
bocsánat, félreírtam: "Nem értem, hogyha valaki lenézi a zsidóságot, az miért nem vállalja fel, hogy ő antiszemita?"
2015. jún. 4. 15:55
 12/31 anonim ***** válasza:
67%

Egyrészt történelmi örökség, másrészt Európában arányaiban Magyarországon van a legtöbb zsidó, erősen jelen vannak a politikában, közéletben, így az antiszemitizmus is gyakrabban felmerülhet.

A cigányok aránya pedig nálunk az 5. legmagasabb Európában, így természetesen jobban vannak elő/utóítéletei a társadalomnak, mint mondjuk Izlandon vagy Norvégiában.

2015. jún. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
37%
Sajnos a magyar társadalomra jellemző a bűnbak keresés. Sokan eleve úgy szocializálódtak, hogy számukra természetes a zsidózás, bele sem gondolnak annak értelmetlenségébe.
2015. jún. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező, az a kérdés, te mint aki Magyarországon él, vagy járt Magyarországon mennyire látsz antiszemitizmust? Az értelmiségre egyáltalán nem jellemző szerintem ez, amilyen szempontokat felsoroltál, hogy pl. A Magyarországi zsidók jobban vonzódnak-e Izraelhez mint Magyarországhoz. Attól hogy én Romániában élek, de Magyarországot jobban szeretem, és 12 hónapból ott töltök 4 et azért én is Román gyűlölő vagyok? Ezek a szempontok amiket felsoroltál egyáltalán nem tükrözik szerintem a képet hogy mennyire is vagyunk Antiszemita ország. Én úgy érzem, Magyarországon nincs hátrányos helyzetben egy zsidó se, ha tiszteli ezt a nemzetet, és amíg itt tartózkodik nem gyalázza.


De pl. Romániában meg a Magyarokat utálják, de ez nem érdekel senkit se, pedig itt sokkal nagyobb a Magyar gyűlölet, mint Magyarországon a zsidó. Szerintem nem kellene ekkora figyelmet szentelni erre a témára, azt kimondhatjuk hogy súlyos problémák nincsenek.

2015. jún. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
95%

De még pár példa külföldi országok esetén:

Amerikába a feketéket különböztetik meg sokan. Volt ilyen felmérés, pontos számokra már nem emlékszek, de valahogy úgy volt hogy fele annyi fekete kereskedik droggal mint fehér, de 10 szer annyit igazoltatnak feketét. Vagy mint leírtam Romániában, Szlovákiában jellemző a Magyar gyűlölet, Szerbiára pedig szinte minden szomszédos ország gyűlölete, leginkább a Horvátoké és az albánoké, meg a Magyaroké. Angliában pl. a Románokat utálják sok helyen, mert rengeteg bevándorló van, és bűnöznek is. Spanyolországba meg a Katalánok és a Spanyolok között van ellentét.

2015. jún. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

#A nEvEmM: Tisztában vagyok vele, hogy mennyi különbségek vannak országokon belül. Viszont egy spanyol-katalán témát nem lehet összehasonlítani egy antiszemita ember zsidóellenes megnyilvánulásaival. Mert míg a katalánok egy külön nemzetiség a spanyol államon belül, addig a zsidóság Magyarországon ugyan úgy magyar, csak tisztában van zsidóságával. Vajdasági származásúnak tartom magam (apukám vajdasági, az rokonság mind ott él), de én ott sosem tapasztaltam olyat, hogy az ott élő szerbek "mocskos magyarozzanak" vagy hasonló, míg ha végig sétálsz Budapesten (lehet csak véletlen, de én már kétszer is találkoztam ilyennel), a kezedbe nyomhatnak szórólapot arról, hogy a holokauszt miért nem történt meg és ehhez hasonlók.


"Az értelmiségre egyáltalán nem jellemző"

Na ez pedig nem így van, mert a Jobbikos politikusok nyíltan kimondják (pedig nálunk ez még büntetést is von maga után).

2015. jún. 4. 16:44
 17/31 anonim ***** válasza:
78%
"Sajnos a magyar társadalomra jellemző a bűnbak keresés." - érdekes kijelentés annak fényében, hogy a bűnbakot mint olyat a zsidók találták ki több ezer évvel ezelőtt. :)
2015. jún. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
2015. jún. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
Vajon úgy köbgyökölhetik ki ezeket a számokat vagy mi? :D
2015. jún. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
69%
Nem Magyarországon túl magas az antiszemitizmus aránya, hanem Európában túl alacsony.
2015. jún. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!