Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz egy megélhetési párt?

A Fidesz egy megélhetési párt?

Figyelt kérdés

Azon gondolkoztam, hogy lehetséges, hogy a Fidesz elképzelése mindig az aktuális divathoz és a megcélzott szavazókhoz kötődik.

Induláskor a Fidesz liberális volt melegházassággal, Ungár Klárával. Ez érthető hiszen ekkor a pénzt még nem a politikából, hanem Soros Gyuritól szerezték, aki cserébe ezt várta el. Később azonban rájöttek, hogy Magyarországon nincsen modern konzervatív párt pedig lenne rá kereslet. Ekkor átalakultak egy fiatalos "polgári magyarország" -ot hírdető párttá. A "modern" konzervativizmusra(magyar értelemben vett konzervativizmus nem valódi nyugati) márcsak azért is szükség volt, mert Orbán ekkor még fiatalnak és tapasztalatlannak látszott, így egy mdf -es imázst nem tudtak volna eladni.

Később Orbán idősödni kezdett így meg tudta nyerni a Kádár -nosztalgiázó nyugdíjasokat is. Megszületett hát az új Fidesz egy jóságos jobban teljesítő rezsicsökkentő kenyéradó Orbánnal aki megvéd minket a csúnya kapitalizmustól.

Most egy újabb arculatváltásnak lehetünk tanúi. Miután Orbán szavazótábora elkezdett fogyatkozni szükségessé vált egy újabb átalakulás. A Fidesz most a legújabb nyugati divatáramlatot, "a nem szeretjük Hitlert, demokraták vagyunk de az eut meg kell védeni a bevándorlástól" típusú Le Peni vonalat próbálja meglovagolni. Ezenfelül én azt is észrevettem, hogy a jobban teljesít felirat helyett mintha megint polgári magyarország lenne kiírva a sajtótájékoztatókon. Szerintem mindezt azért csinálják, hogy újabb szavazókat szerezzenek, ezúttal a nyugdíjasok helyett a fiatalabbak köréből.



2015. jún. 6. 23:06
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Ilyen tipikusan magyar párt.

Én személy szerint rengeteg ilyen ismerőssel rendelkezem, akik szélkakasként mindig úgy viselkednek és mindig olyan véleményen vannak adott témákat illetően, amit pillanatnyilag a többi ember akar hallani tőlük.

2015. jún. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az.
2015. jún. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 szántóvető ***** válasza:

végül is igen,a saját megélhetésükért küzdenek a tagjai.

egyébként a szavazók igényeihez alakítják a programjukat.lesz még itt 13.-havi nyugdíj bevezetés mert a Jobbik erősödik.

2015. jún. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ezzel a ne vedd el a magyarok munkáját cuccal aztán jó sok embert fogtak meg... mikor a legszegényebbek állandóan csak orbánkázni meg azénincspéz mer stadionozni tudnak


rájuk aztán hat ezerrel

2015. jún. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem. Akkor csak lopnának. De ők főként most már rabolnak. Gátlástalanul.
2015. jún. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!