Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A németek deportáltak véletlen...

A németek deportáltak véletlenül németeket is, akikről azt hitték zsidók?

Figyelt kérdés
Kb. hány ember halt meg így?
2015. jún. 6. 23:07
 1/5 A kérdező kommentje:
Politika --> Egyébbe akartam, véletlenül írtam ide, sorry
2015. jún. 6. 23:08
 2/5 A kérdező kommentje:

Kicsit kibővítem:

A németek deportáltak véletlenül gójokat, is akikről azt hitték, hogy zsidók.

2015. jún. 6. 23:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, pontosan 2739 ember halt meg így.

De ha még Hans Markusent is beleszámolom, akire ráfogták, hogy igazából egy zsidó férfitől származik, akkor a szám eléri a 2740-et is.

2015. jún. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt ugye tudod kérdező, hogy a németek nem csak zsidókat deportáltak? Sőt, halkan megsúgnám, hogy nem faji/vallási alapon választották ki az embereket...
2015. jún. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen. Elég volt, ha valakinek volt egy zsidó felmenője, máris ráfogták, hogy "zsidó". Az ilyen emberek fehér karszalagot viseltek a lágerekben, hogy jelezzék, ők nem tartják magukat zsidónak. Ezeket nem "véletlenül" deportálták; a nácik nem kulturális, hanem "faji" alapon határozták meg a zsidóságot - bár "meghatározásról" nem is lehet beszélni, hiszen nem volt egzakt definíciójuk arra, hogy ki is számít zsidónak. Ha pl. valakinek nemkívánatos politikai véleménye volt, egyből kikiálthatták zsidónak vagy zsidóbarátnak. Kb. ugyanaz, mint nálunk a kulák, a reakciós meg a fasiszta volt.
2015. jún. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!