Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálják azokat, akik...

Miért utálják azokat, akik nem mennek el szavazni? Legközelebb menjek szavazni, vagy ne? Mit szólnátok, ha nem mennék el?

Figyelt kérdés

Sokaktól hallom, hogy ők tehetnek mindenről, mert ha elmentek volna szavazni, akkor nem nyert volna a fidesz. Jó, de ha elmegyek szavazni, és nem a fideszre szavazok, akkor kire szavazzak? Nem akarok sem a jobbikra, sem a baloldalra szavazni. És a fideszre sem. De akkor kire? Akkor megint ott vagyunk, hogy nem megyek el szavazni. És akkor megint szidnak, hogy miért nem mentem szavazni. De ha szavaznék, akkor az lenne a baj, mert "miért a hazug, lopós zsidó baloldalra szavaztál?" , "miért a fidesze, aki tönkreteszi az országot, és diktatúrát csinál?" , "miért a rasszista jobbikra?".


Most akkor menjek vagy ne? Mit tanácsoltok? Tudom hogy nem most lesz a szavazás, de akkor is, erősen gondolkodom azon, hogy hagyom a francba az egészet, nem is érdekel a politika, mert csak idegeskedik az ember, még jobban tönkreteszi magát, közben aztán segíteni nem tud az országnak. A politika csak megosztja az embereket, az egyik így vélekedik, a másik úgy, és közbe összeverik egymást néhány bűnöző miatt, mert nem ugyan az a nézetük. Hülyeség. Össze kéne fogni, és nem a politikával foglalkozni. Mert ha értesülök a legfrissebb hírekről, ha nem, én akkor sem fogok tudni bele szólni a politikába. Én egy értelmes, jóakaratú ember vagyok, sokszor még a környezetem is elnyom, akkor mi esélyem lenne befolyásolni olyanokat, akik egy egész országra kiterjesztik a hatalmukat? Hát semmi. Épp ezért valószínűnek tartom, hogy nem is töröm magamat azon, hogy bárhogy is beleszóljak, nem megyek el szavazni se. De ha azt tanácsoljátok hogy menjek, akkor kérlek magyarázzátok meg nekem, hogy miért menjek, hogy miért foglalkozzak velük egy kicsit is.


(Mert tudjátok én szívesen elmegyek, csak a gond az, hogy nem azt tudom, hogy kire kell szavaznom, hanem azt tudom, hogy kire nem szabad. és tudom, hogy a jelenlegi pártok egyikére sem szabad.)


2015. jún. 7. 13:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
81%

Én sem megyek szavazni.

Az lenne a legjobb, ha nem menne el vagy a 80%, aztán világszinten nevetségessé válna, ami Magyarországon folyik.

2015. jún. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
42%

Amúgy én teljes mértékben szimpatizálok veled.

Hasonló cipőben járok én is, teljesen mintha magamat olvastam volna.

2015. jún. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%
Ha szerintetek nem jó a rendszer, akkor tehetnétek is valamit a megváltoztatásáért.
2015. jún. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
97%
Oké, nem mennek el szavazni, saját döntésük. De akkor utána tök idegesítő hallgatni, amikor azon nyávognak, hogy minden tiszta sz*r. Akkor legalább fognák be.
2015. jún. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, én megértelek. Én ezúttal sem arra szavaztam akire szerettem volna, hanem a kétharmad ellen. Mert a legundorítóbb komcsi retorikát folytatja, amitől értelmes ember csak hányni tud. És elég volt ebből '89ig.


Az én ajánlatom az, hogy szavazz egy független jelöltre, és a lehető legkisebb pártra. Elvesztegetett szavazat? Talán. De lehet pont ezzel sikerülne kevésbé egypárti rendszert kialakítani... Nagyobb esély van így rá, mint szavazás nélkül, nem?

2015. jún. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
21%

"Oké, nem mennek el szavazni, saját döntésük. De akkor utána tök idegesítő hallgatni, amikor azon nyávognak, hogy minden tiszta sz*r. Akkor legalább fognák be."


Miért, ha valaki megszavazta volna az MSZP-t vagy a Jobbikot és velük lenne tiszta sz*r, akkor mivel lenne jobb a helyzet?

2015. jún. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
55%

Ha nincs olyan, aki képviseli a te nézeteid legalább megközelítően, akkor nem hibáztatlak, ha nem mész.


Lehet át kéne alakítani a szavazást pro helyett kontrára, és a legkevesebb "ellene szavazott" lappal bírók lennének a nyertesek :D

2015. jún. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
91%

Dante szerint a közönyösök még arra is méltatlanok, hogy a pokolba bejussanak.


Ha belegondolsz, van benne valami, hogy azok az emberek, akik nem képesek kiállni dolgokért, a saját sorsukért, külön elbánásban részesüljenek.

2015. jún. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
44%

"Dante szerint a közönyösök még arra is méltatlanok, hogy a pokolba bejussanak."


Már miért lenne közönyös az, aki nem megy el szavazni?

2015. jún. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Kismillió ember van akit nem érdekel a politika, kötelezővé nem lehetne tenni, maximum valaki bedob egy érvénytelen lapot aztán kész, de azt nem kérhetik, hogy nevét vállalva szavazzon valaki.
2015. jún. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!