Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnátok ha itt felsoroln...

Mit szólnátok ha itt felsorolnánk MINDENT amire a magyar ember büszke lehet? Mik ezek?

Figyelt kérdés
2015. jún. 3. 06:54
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
22%
Sok dolog van, amire a magyar ember büszke lehet, kár, hogy manapság egyre kevesebb van ebből.
2015. jún. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
akiknek ilyen válaszaik vannak erre a kérdésre, azok inkább ne is írjanak semmit.
2015. jún. 3. 07:46
 3/37 anonim ***** válasza:
75%
En arra vagyok buszke amit sajat erombol, onalloan ertem el.
2015. jún. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
44%
Lopunk, csalunk, hazudunk, gyűlölködünk, zabálunk, alkoholizálunk, aztán felfordulunk! -kb. ennyi a magyarság. Erre meg büszkének lenni lehet, csak értelmetlen.
2015. jún. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
31%

Sok forradalmat csináltunk 1848, 1959, 2006 stb. Ez mindenképp egy szabadságra vágyó nemzetre utal. Aztán ott vannak a nemzeti nagyjaink : Szt.István, 4.béla, Kossúth, Petőfi.


Ott vannak a hungarikumok, a gyulai kolbász, a gulyás, lecsó, paprikás krumpli, pálinka meg ilyenek

2015. jún. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
43%

Én szégyelem, hogy magyar vagyok. Mégis mire legyek büszke? Arra, hogy itt a legmagasabb az ÁFA az egész világon? Meg a legtöbbféle adó is itt van?


A sok cigányra, akik miatt főleg romokban a közbiztonság?


A rendőrökre, akik addig nem csinálnak semmit míg vér nem folyik? Nincs megelőzés, se rendfenntartás, jobb trafizni, abból van pénz.


A politikusokra legyek büszke? A fizetésekre? Arra, hogy mindenki menekül az országból? A sok flusztrált, erőszakos, csaló magyarra? Mindenki átver mindenkit, szörnyű ami itt van.


Én mint (sajnos) magyar ember, SEMMIRE nem vagyok büszke a hazámmal kapcsolatban és én is azon vagyok, hogy minél előbb külföldre menekülhessek innen.

2015. jún. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
64%

Kérdés, hogy mire lehetsz reálisan büszke a magyarságodból.

A történelmet nem te alakítottad.

Az ország természeti kincseit nem te hoztad létre.

Az írókat, költőket nem te ihletted.

Nem vagy olimpiai győztes sportoló, de még az edzőjük sem.

Nem vagy Nobel díjas tudós, nem is tanítottad őket.

Nem találtál fel semmit, ami alapjaiban változtatná meg az életet, nem is támogattad a feltalálókat.


Amit általában fel szoktak sorolni, hogy magyarként büszkék lehetnek rá, általában olyasmi, amiért semmit a világon nem tettek, más dolgozott meg érte és készen kapták. Ez nekem mindig olyan, mintha a saját teljesítménynélküliségüket ünnepelnék.

2015. jún. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
80%

Nehéz kérdés...

Talán arra lehetnénk büszkék hogy az ősein befogadó és vendégszerető nép volt...és összefogtak. Harcoltak sokszor az elnyomás ellen. Sajnos pont ez lenne az amit a magyar népnek újra megkéne tanulni, az összefogást. És nem csak egymást szidni, ölni, és bántani.


Felsorolhatnám én is hogy büszke vagyok a pálinkára meg a gulyásra. De őszintén ez minden nép büszkesége a saját hazája és étele. Sok mindent adtunk mi magyarok a világnak (golyóstoll, villanymozdony stb., de sok mindent adtak nekünk is a világból.

2015. jún. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
18%
Büszke vagyok rá, hogy egyszerre meg tudok inni tíz üveg sört.
2015. jún. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
57%

Szomorúan olvasom az itt összegyűlt válaszokat, de szerencsére a környezetem nem így gondolkodik...

Én büszke vagyok a történelmünkre, mert sok más ország nem tud fele ennyit sem felmutatni. Nyilván nem én csináltam a történelmet, de azok az elődeim voltak, akik ugyanúgy magyarnak vallották magukat, és sokan közülük az életüket adták a hazáért, a közösségért (erre ma nem sokan lennének képesek). Büszke vagyok a feltalálóinkra, a tudósainkra, akik sokat adtak a világnak. Büszke vagyok a nyelvünkre, ami láthatóan elég nehéz, mert az itt kommentelők nagy része sem használja jól (tisztelet a kivételnek!). Büszke vagyok a szép kultúránkra, a zenénkre (pl. a Kodály-módszert a zenetanításban nem csak nálunk alkalmazzák), az irodalmunkra, a néptáncunkra, a hagyományainkra.

A magyarság számomra ez és nem leszek kevésbé büszke azért, mert most épp egy marék töketlen irányítja az országunkat. Nem ő miattuk leszek büszke/vagy nem büszke, nem ettől függ a magyarságom.

2015. jún. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!