Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez az őrült nosztalgia a...

Mi ez az őrült nosztalgia a felszabadulás előtti évekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2015. jún. 10. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Magyarországnak volt világpolitikai hatalma és a világ legfejletteb régiói közé tartozott(a telefonhálózat a világ második legjobbja volt). Ezt árnyalja az egymillió koldus, de szegény munkások ekkoriban nyugaton is voltak.
2015. jún. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Szabadna tudom, milyen felszabadulásról van szó?
2015. jún. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

nézz utána kisfiam


nehogymá engem kérdezegess

2015. jún. 10. 13:38
 4/9 anonim ***** válasza:
"felszabadulás"...
2015. jún. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

'nézz utána kisfiam


nehogymá engem kérdezegess'


Fiam, ha volt annyi erőd, hogy ezt a kérdést kiírd, akkor nehogy ne legyen már arra, az én kérdésem megválaszold DDDD

2015. jún. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
Akik nosztalgiáznak, azok általában akkor voltak fiatalok. Mindenki a gyerek és fiatalkorát SOKKAL jobb színben látja, mint amikor már idősebb. Ehhez hozzájön, hogy most még külön rossz az ország helyzete, és romlik, ez külön erősíti a "bezzeg régen minden jobb volt" érzést.
2015. jún. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy joga van felszabadulásnak hívni a szovjet megszállás kezdetét, mivel ez sok embernek tényleg felszabadulást jelentett( a kommunistáknak pl. korábban nem volt joguk leírni és terjeszteni a véleményüket). Ugyanakkor a felszabadulással a baloldal csak azt érte el, hogy most az igazi jobboldaliak lettek elnyomva( a rendszerváltás óta se javult a szólásszabadság helyzete sokat).
2015. jún. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

'Én úgy gondolom, hogy joga van felszabadulásnak hívni a szovjet megszállás kezdetét, mivel ez sok embernek tényleg felszabadulást jelentett( a kommunistáknak pl. korábban nem volt joguk leírni és terjeszteni a véleményüket)'


Egyénileg ítélve lehet a felszabadulás érzéséről beszélni, de az egész ország szempontjából ez már nem igaz. Kezdődik ott, hogy a Vörös Hadsereg soha nem ismerte a felszabadulást, így nem is hozhatta el azt a szó szoros értelmében.


Na de mit koptatom a pofám, beszéljen ez:

Állítás:

Magyarországot a szovjet csapatok felszabadították.

Cáfolat:

Az állítás mint vélemény igaz lehet, politikai értelemben azonban nem igaz, mert a szovjet hadsereg nem teremtett politikai szabadságot.

Bővebben:

Nyilván sokan felszabadításnak élték át a velük történteket, különösen ha az előző rendszer halálra szánta őket. Politikai értelemben viszont csak akkor beszélhetnénk felszabadításról, ha a szovjet hadseregnek a politikai szabadság helyreállítása lett volna a célja. Erről azonban szó sem volt. Márai Sándor találó megfogalmazása szerint az a hadsereg, amely a szabadsággal maga sem rendelkezik, másokat sem tud felszabadítani. A szovjet vezetés célja nem Európa felszabadítása, hanem saját nagyhatalmi politikai ambícióinak megvalósítása volt. Utóbbi távlatilag az elfoglalt területeken a kommunizmus bevezetését jelentette.[1] Magyarországot a szovjet csapatok csakugyan megszabadították a nyilas és náci uralomtól, de felszabadítani nem tudták. A felszabadulás csak akkor következett be, amikor 44 évvel később összedőlt az általuk hatalomra juttatott rendszer

2015. jún. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

az orosz katonai megszallasrol beszelsz 1945 ben?

hat mondjuk elotte a nagyszuleim a nagybirtokukon eltek cseledekkel kastellyal, a nagyapam Horthy alatt szolgalt katonatisztkent, a megszallas utan meg a nagyapam belepusztult abba hogy ejjeliort csinaltak belole az arisztokrata nagyanyam meg szakacsnokent ment nyugdijba a hatvanas evekben es meg akkor is osztalyidegenkent tartottak bennunket szamon es egy tarsberleti egyetlen szobaban rohadtunk meg konyha es WC furdoszoba nelkul. Neha jottek a borkabatosok erdeklodni de ez megszunt a 60a s evek kozepen. Igy aztan talan ertheto okokbol nosztalgiaztunk a kastely irant a tarsberleti egyszobaban.

Eszetlen .

2016. ápr. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!