Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak nekem tűnik úgy, hogy a...

Csak nekem tűnik úgy, hogy a másik kétszáz történelmi esemény miatt, ami közismertebb és nagyobb jelentőségűnek van beállítva mint Trianon, nem óbégat senki?

Figyelt kérdés
2015. jún. 10. 22:25
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

nem vetem meg, sőt kifejezetten mókás jelenség, ahogy amiatt aggódnak, hogy egy nálunk is háromszor kisebb területtel rendelkező nép gyarmatosítja a világot...

de pl a 444-el vagy a Népszavával mi a bajod? :D (sejtem mit fogsz mondani, de azért gondoltam rákérdezek)


pl Hirosimára vagy a 9/11-re is több utalás van, mint Trianonra, de szerintem Csernobil is előzi, igazából még a thermopülai csata vagy a Spartacus-féle gladiátor felkelés is közismertebb, hiába hatottak ki sokkal kevesebb emberre és voltak több ezer éve


a kétszáz igazából költői túlzás volt, de most így belegondolva lehet, hogy tényleg van annyi

2015. jún. 11. 22:23
 12/14 anonim ***** válasza:

Te jó isten a 444 az mindennek a legalja, még az indexnél is rosszabb, nem csak az a baj, hogy az "újságíroi" nem tudnak olyan cikket össezhozni amiben nincs legalább 3 helyesírási hiba de a tartalom és a stílus is vállalhatatlan és akkor arról még nem is beszéltünk, hogy legalább olyan egyoldalúan mutatnak be mindent mint a kuruc és társai.


Az, hogy Hiorshimáról meg a többiről amit felsoroltál többet beszélnek egyszerűen hazugság. Nem kell messzire menni, maradjunk a 444-nél nézd meg, hogy hány cikk volt mondjuk az utóbbi egy hónapban Hiroshimáról vagy a thermopülei szorosról, egy sem, ezzel szemben a holokausztról találsz tizet minimum. A filmek terén hasonló arányokról beszélhetünk, a tv műsorok terén szintén.

De mondjuk azt is megnézhetjük, hogy hány emlékmű épült a Spartacus féle felkelésnek vagy Csernobilnak ha sikerül egyáltalán ráakadni egyre vagy kettőre, ezzel szemben mennyi pénzt is költöttünk a Sorsok Házára? Ponzosan 6 milliárd forintot. Az iskolákban krétára alig van pénz, a kórházakban ha becsapod az ajtót kiesik a helyéről az ablak, de persze ezeket a milliárdokat is pont ebbe kell belepumpálni.

2015. jún. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
66%

Épp az ilyen érzelmű emberek miatt kell fenntartani a Sorsok Házát!!!!!! Az ember hajlamos elkövetni újra és újra a múlt hibáit még úgy is, ha emlékeztetik rá. Ha elfelejtjük a Holokausztot, akkor még egyszer meg fog történni, de lehet, hogy egy másik néppel, nem szabad ezt megengedni. Azon pedig érdemes elgondolkozni, hogy Németország mennyi jóvátételt fizetett már ki Izraelnek a történtek miatt... Sok német fiatal pedig középsuli után elmegy néhány hónapra önkénteskedni Izraelbe azért, hogy legalább megpróbáljon egy kicsit is törleszteni a nagyszülei vétkeiből. A koncentrált népirtás nem olyasmi, amit csak úgy el lehet felejteni.


Persze Trianonról is meg kell emlékezni, a kettő nem zárja ki egymást!


Azt pedig jó lenne, ha minden szélsőjobbos/"középjobboldali" beállítottságú honfitársunk felfogná, hogy egy nemzet nem amiatt lesz sikeres vagy gazdag, hogy mekkora területű. Már nem ebben a korban élünk. Hanem a gazdasági teljesítménye miatt. Lehet, hogy sok aranybánya meg nyersanyag van az elcsatolt területeken, de nézzük meg, hogy mit érnek vele a szomszédos országok... Gyanítom, hogy mi sem mennék vele sokkal többre. Viszont nézzük meg Japán gazdasági teljesítményét is, ahol alig van nyersanyag, kb mindent importálnak és fényévekkel előrébb van, mint Románia az erdélyi nyersanyag-lelőhelyekkel.


Ja és ha már Japánnál tartunk... Kaptak két atomot a nyakukba, mégsem fújolnak meg köpködnek azóta is az amerikaiakra.

2015. jún. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Igen, a kérdés teljesen jogos. A tatárjárás vagy a 150 éves török hódoltság, Wesselényi-féle összeesküvés, miért nem jelenik meg minden második kérdésben?
2015. jún. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!