Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez lenne Trianon reális...

Ez lenne Trianon reális szemmel nézve?

Figyelt kérdés
Az ország egyik legnagyobb tragédiája, melynek során elcsatolták területünk kétharmadát, az erdők, utak, vasutak és a bányák nagy részét, azonban annak, hogy a kisebbségek ennyire ellenünk fordultak, nagyrészt a magyar politika elnyomó viselkedése volt az oka, mindemellett érthető, hiszen egyrészt vesztes ország voltunk, másrészt az elcsatolt területek zöme tisztán kisebbségek által lakott terület volt, az azonban, hogy a határok újraszabásánál nem a népesség etnikai megoszlását vették figyelembe, ezáltal nagyjából 3 millió magyar került az anyaországon kívülre, elfogadhatatlan.
2015. jún. 11. 20:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
5%
Én azt nem értem, hogy ha ennyire igazságtalan volt, akkor minek írták alá? Miért nem kért fellebbezést a magyar küldöttség?
2015. jún. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mert nem szerződés volt, hanem diktátum, ha nem írtuk volna alá, szerintem megszálltak minket. A románokat így is úgy kellett visszarángatni a Tiszától...
2015. jún. 11. 20:59
 3/17 A kérdező kommentje:
megszálltak volna*
2015. jún. 11. 20:59
 4/17 anonim ***** válasza:
4%
Nem szálltak volna meg. Honnan veszed ezt?
2015. jún. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ne áltassuk magunkat, a románok így is a Tiszáig nyomultak, pedig aláírtuk, ha nem írjuk alá, akkor még azt is mondhatják, hogy jogosan mennek addig, vagy tovább, és akkor a többiekről még nem is beszéltem.
2015. jún. 11. 21:16
 6/17 anonim ***** válasza:
A románok Budapestig jöttek!
2015. jún. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
60%
Kb. igen, ugye ha az eredeti nagy ország nem is volt reális, de jobb lett volna valósabb etnikai határokat húzni.
2015. jún. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"Én azt nem értem, hogy ha ennyire igazságtalan volt, akkor minek írták alá? Miért nem kért fellebbezést a magyar küldöttség?"


Szerinted működött volna, vagy figyelembe vették volna?


Hány éves vagy? :D

2015. jún. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
"Miért nem kért fellebbezést a magyar küldöttség?" - mert ez nem a JAG volt, hanem egy világháború elvesztése.
2015. jún. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
96%

Az a baj, hogy kegyetlenül elba**uk, amikor leszereltük a hadsereget. Persze a franc sem gondolta, hogy a tróger senkiházi románok, cseszkók, meg a jugók a habzó szájú franciáktól támogatva rögtön vérszemet kapnak, és rárepülnek a hazánkra, mint döglégy a sz*rra...


A szintén vesztes törökök nem szerelték le a sereget, hanem elküldték az antantot a zsiráf román k**va anyjba, a betolakodó csapatokat p*csán rugdosták.


A II. világháborúban córesz volt, mert végigment rajtunk a szovjet sereg, de az eslő világháborún nem igazán lépett külföldi hadsereg a történelmi Magyarország területére, ergo ha nem fegyverzik le a sereget, akkor szeretettel és ágyútűzzel várhattuk volna a senkiházi anyahomorítókat, akiknek magyar földre fájt a rothadó foguk.


Olvasnivaló:

[link]

2015. jún. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!