Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért és mire jó a diktatúra?

Miért és mire jó a diktatúra?

Figyelt kérdés
Sokan számomra teljesen meglepő módon kritizálja a demokráciát.

2015. jún. 22. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Az emberek buták, így egy tökéletes vezető irányítása alatt lévő diktatúra jó megoldás, hiszen tud helyettük gondolkodni és irányítani. A legtöbb vallásnak, így a kereszténységnek is ez az alapja.


A hiba nem a rendszerben van, hanem hogy nem létezik a tökéletes vezető, így a valóságban nem megvalósítható. Közelíteni viszont (elméletben) lehet, csak eddig még senkinek sem sikerült.

2015. jún. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A demokráciának is megvannak a maga hibái, főleg, ha rosszul van megcsinálva, és az jön ki belőle, mint pl. nálunk az elmúlt 25 évben. Itt egy értelmes kérdésről nem sikerül megállapodni, mert minden lépés hatalomvezérelt, vagyis nem a dolgok rendbetétele a cél, hanem a népszerűség fenntartása. Ehhez jön még pluszban a mindenkori ellenzék, akik általában csak azért is alapon szeretnek ellent mondani még az értelmesebb dolgokra is.


A diktatúrának nincsenek ilyen hibái, ott a vezérkar azt csinál, amit akar, és nem kell aggódni a hatalomvesztés miatt sem. Így sokan azt gondolják, hogy csak ez lehet a megoldás ilyen helyzetben. Ami nem igaz, mert sokkal több hátulütője van (pl. mi a garancia, hogy nem élnek vissza a hatalommal?), mint előnye, és a demokrácia is tud működőképes lenni, van rá példa.

2015. jún. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szóval, volt olyan pillanat amikor egy olyan párt akit az össznépesség 21%-a támogat, 2/3 as többségben ül a parlamentben, és a szavazások 100%-a úgy alakul ahogy annak a pártnak is kb. 2/3 a vagy fele akarja. Akkor hogy is van ez a demokrácia? (amúgy ez nem csak a Fideszre és nem csak Magyarországon van így)
2015. jún. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
(A Fidesz volt ez a párt, de nem kritizálni akarom őket, csak ez egy tény)
2015. jún. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De az a lényeg, már bocsánat hogy nem egybe írom le, hogy egy döntést akkor a népesség 21%-ának a (jobb esetben is) 2/3 a dönti el, vagyis a döntéseket 100% ban egy adott pillanatban a lakosság 14%-a döntötte el. Én azt nem nevezném népuralomnak amikor 14% dönt el mindent.
2015. jún. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk a többi embernek is volt joga szavazni. Az már az ő baja, hogy nem élt vele. Én eddig 3-szor szavazhattam életkorom alapján. Mind a háromszor ott is voltam. Kétszer a Fideszre szavaztam, most egyszer nem. Most valami van velük, nem ilyenek voltak régebben. Ennyi rossz, támadható döntést nem hoztak régebben.
2015. jún. 23. 07:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!