Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Érhet engem valamilyen jogi...

Érhet engem valamilyen jogi retorzió azért, ha nyilvánosan, egy közösségi oldalon az ellenszenvem fejezem ki a budapesti pride melegfelvonulással szemben?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy olyan fényképet feltölteni, amin egymás mellett egy pide-os és egy katonai felvonulásos kép szerepel, azzal a címmel, hogy felvonulás nálunk és egy xy (konkrétan meg nem nevezett) országban. Tehát érhet engem valamilyen retorzió ezért (leszámítva a pride szimpatizáns kommentelők lincselését)? Ugye ez még nem tartozik bele az uszítás kategóriájába?

2015. jún. 27. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Hát figyelj haver, ha neked erre áll föl, akkor szíved joga. A kutyát nem fogja érdekelni.
2015. jún. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
Én nem értem, mire jó ez. Ha azt üzened, hogy az emberi jogok általában fejlettebbek ott, ahol nincs katonai diktatúra, az most sértőnek számít? Utálni egyébként jogod van bárkit, amíg nem uszítasz ellenük.
2015. jún. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

nem érhet


mondjuk sok logika nincs benne, mivel a katonai felvonulás nálunk is ugyanúgy néz ki, de természetesen szíved joga feltölteni

2015. jún. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%
Nem érhet retorzió, csak feleslegesen próbálkozol. Értem én, mit akarsz mondani a képpel, de abban is biztos vagyok, hogy olyan helyre akarod feltölteni, ahol ez provokációnak számít, egyébként miért aggódnál ennyire? Azt mondjuk nem értem, ha ennyire határozottan véleményt akarsz nyilvánítani valamiről, miért félsz az esetleges következményektől?
2015. jún. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

BTK 216. § (1) Aki más valamely nemzeti, etnikai, faji, vallási csoporthoz vagy a lakosság egyes csoportjaihoz tartozása vagy vélt tartozása, így különösen fogyatékossága, nemi identitása, szexuális irányultsága miatt olyan, kihívóan közösségellenes magatartást tanúsít, amely alkalmas arra, hogy az adott csoport tagjában riadalmat keltsen, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Gumitörvény, _bármire_ lehet azt mondani, hogy "alkalmas arra, hogy riadalmat keltsen". A gyakorlatban nehéz elképzelni, hogy egy ilyen netes trollkodásból bajod lenne.

2015. jún. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha téged...akkor engem is... :D


[link]

2015. júl. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!