Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért sajnáltatják magukat...

Miért sajnáltatják magukat azok a nyugdijasok akiknek kevés a nyugdíjuk? Miért kellene magasabb nyugdíjminimum nekik?

Figyelt kérdés

A nyugdíjadat az aktiv éveidben történt befizetések alapján állapitják meg. Akinek sok ledolgozot éve van és jól keresett, az jó nyugdíjat fog kapni. Aki pedig keveset dolgozott, azt is minimalbérért meg részmunkaidőben, annak kevés lesz a nyugdíja.


Az nem lenne igazságos ha például 100.000 lenne a nyugdíjminimum mert ugye élhető nyugdíjminimumot akarnak de még ez sem sok, viszont jóval több mint a mostani. Mások meg alig kapnak többet 100 ezernél, viszont lényegesen többet dolgoztak és fizettek be a közösbe mint azok akik ma szűk 30 ezret kapnak és lényegesen nagyobb nyugdíjra vágynak


Vagy esetleg mindenkinek sávosan emelnének hogy igazságos legyen ha a nyugdíjminimumot érdemben emelnék?


Vannak rokonaim akik vállalkozók voltak, minimálbérre jelentették be magukat, igy a nyugdíjuk nagyon kevés. Egyes vállalkozók ráadásul sokat is szüneteltették a kis építőipari vállalkozásukat, nekik meg aztán tényleg nagyon alacsony a nyugdíjuk.


Akik siránkoznak azok úgy tesznek mintha nem az ő hibájuk lenne, pedig sok esetben az ő döntésük volt hogy mit dolgoznak, mennyi pénzért, mikor mennek nyugdíjba stb.

Tisztelet a kivételnek mert vannak rokkantnyugdíjasok és más szerencsétlen helyzetben lévő emberek akik nem tudtak annyit ledolgozni.


máj. 1. 02:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
4%

Alapból a mai világban szerintem felesleges a nyugdíj. Anno azért vezették be, mert az öregek már nem bírnak fizikai munkát végezni, na de manapság már rengeteg szellemi munka van, amit lehet home office-ból is végezni.


Ahelyett, hogy a nyugdíja miatt sír az öreg, tanuljon meg alap szinten valami programnyelvet, irodai programcsomag kezelését, szerverüzemeltetést és máris jönne a mani az otthonról számítógépezéssel.

máj. 1. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom azért síránkoznak sokan mert amíg dolgoztak akkor az volt bennük hogy de jó lesz majd nyugdíjasnak lenni aztán hát ez nem jött nekik össze viszont engem az jobban szokott zavarni amikor az annak idején jól menő énekesek zenészek sirankozása folyik a csapból is holott még most is elkérnek egy fellépésért százezreket
máj. 1. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

Mert sok embert minimálbérre jelentettek be vagy sehogy.


Az államhoz meg nem mehet mindenki dolgozni, ahol rendesen bejelentik.


Majd ha a csalókat kellően megbüntetik, akkor visszatérhetünk erre.


Amúgy tényleg jobb lenne, ha nem lenne nyigdíjjárulék, mindenki fektesse be maga.

Egyből kénytelenek lennének bért emelni.

máj. 1. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Részben igazad van a fő kérdésre vonatkozóan, mert van köztük olyan, aki A, a fél/negyed évét pl.: a dutyiban töltötte; B, nem volt bejelentve, osztan úgy dógozott.

"Birom" egyébként a magyarok igencsak megtévesztő pofázását, amikor vinnyognak, hogy mennyi a pénzük, meg hogy "Én, egyedül én építettem fel a fél-, ha nem is az egész országot!" szövegelés megy, miközben van ennek negatív tényezője is.

máj. 1. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Az utolsó mondatod a lényeg, sokaknak önhibájukon kívül alacsony a nyugdíja.

Nagyon rosszul van elosztva, értem, hogy valaki olyan pozícióban dolgozott, jó fizetése volt, akkor többet kap, de ne az legyen már, hogy az egyik luxusban él sok százezres nyugdíjjal, a másik meg éhenhal, a létfenntartáshoz szükséges minimumot mindenkinek meg kellene kapni.


Arról nem is beszélve, hogy pl. bukott köztársasági elnökökre is mennyit költünk, vagy aktív politikusok mi minden költségtérítést kapnak, van jópár hely, ahonnan át lehetne csoportosítani a pénzeket.

máj. 1. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem mindegy, kinek mikor állapítottak meg a nyugdíjat. Akinek régebben, hasonló munkaidő és jövedelem után is sokkal kevesebbet kap. Az infláció sokat számít.

Meg a tájékoztatás sincs a topon. Én altalaban elég jól informáltnak tartom magam, de pl. sokáig nem tudtam, hogy ha nem dolgozom, akkor fizethetek magam után nyugdíjjárulékot (de utólag nem). Csináltam egy második egyetemi szakot mesterig nappalin, és sok évet vesztettem emiatt.

máj. 1. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem egy államban kellene egy olyan nagyságú ellátást kapni alapszinten mindenkinek amiből alapszinten meg tud élni.
máj. 1. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Első válaszoló, te egy idióta vagy! A nyugdíjas évek nehogy már a munkáról szóljanak! Idősebb korban már egyre több betegség jön elő, az embernek kisebb gondja is nagyobb annál, mint hogy tanuljon illetve dolgozzon.

A másik meg hogy szerinted annyi home office munka van? Elárulom, hogy az aktív dolgozòk jò részének sem jut.

Gondolom te is úgy dolgozol, bár ezzel a mentalitással jò is, hogy nem találkozol senkivel😃

máj. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Mad Max2 ***** válasza:
88%

Hááát én ismerek nem egy idős nyugdíjast akik végig dolgozták az életüket és még is szara nyugdijuk.


Az a helyzet a nyugdijjal is minta fizetésekkel.

Való igaz hogy nem lehet mindnekinek milliós nyugdijja meg több milliós fizetése.

De az gáz hogy aki ledolgozta azt amit lekellett és aztán öregkorára zsíroskenyéren kell élje az éeletét a 15 fokosra fütött házában mert ennyire futja.

És a fizetéseknél is cudara helyzet, mert teljesen mindegy mit dolgozol, de ha munkabéredből nem tudsz europai emberhez méltón élni az az egész társadalomra nézve szégyen!

Pl Nálunka minimálbér csaka vegetálásra elég, odébb mész nyugatfelé 1 országgal, ott a minimálbérből is jól élsz!


És eza nem mindegy!

máj. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg kisnyugdíjas dolgozott aktívan, csak rosszkor ment nyugdíjba és nagyon alacsony volt a megállapítása. Meg sokan nem tudták hogy be sincsenek jelentve, vagy csak úgy kaptak egyáltalán állást, ha a vállalkozó bejelentette 2-4 órásba aztán zsebbe fizetett. És nem a vállalkozót büntetik mai napig ez megy sajnos. Nem szabadna megengedni, hogy emberek megfagyjanak otthonaikban és gyógyszereik kifizetése után ne tudjanak enni, rezsit fizetni. Nem ingyenélőkről van szó hanem olyanokról akik végig dolgozták az életüket de a rendszer meg a munkaadó végletekig kihasználta a kiszolgáltatott helyzetüket.
máj. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!