Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azokkal miért nincs baja az...

Azokkal miért nincs baja az embereknek akik itthonról mennek ki nyugatra a jobb megélhetés miatt? Értem hogy mi a bajuk azokkal kik ide jönnek a megélhetés miatt, viszont mivel másabbak azoknál akik itthonról mennek ki?

Figyelt kérdés

Az egyetlen különbség, hogy az egyik hivatalosan is kimehet, a másiknak viszont át kell szöknie a határon. Viszont ha az utóbbiak is hivatalosan átmehetnének a határon és munkát vállalhatnának akkor pontosan ugyanazok lennének mint akik Magyarországról mennek el.


Az már más dolog hogy nyugaton se nagyon kedvelik azt hogy külföldről jönnek oda be, akár mi magyarok. Ez még érthető is.


2015. jún. 29. 19:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 anonim ***** válasza:

Előttem szólók kicsit elvannak tévedve. Nyugi nem probléma, ha nem fogjátok fel a problémát és egy kicsit se vagytok hajlandóak utána nézni a dolgoknak, csak akk ne írjatok hülyeségeket.


Azokkal az emberekkel is baj van akik elmennek, kicsit jobb a helyzet nyugaton ez tény, de nem a hazánkat kellene magasabb szintre hozni... A másik lényeges momentum az tényleg a létszám. 10.000 emigráns egyszerre sok. Háború elöl menekülnek, amit az Európai uniónak le kellene vernie és már is nem menekülnének. Viszont ha belegondolsz, hogy több ember jön, akkor azoknak több a mindennapi fogyasztása, lakást akar, autót és megélhetőséget. Ergo minél több ember jön, annál több kereslet van.


A mostani menekültek nem olyan szegények és nem is nekünk kell eltartani. Az unió is támogatja a jelenlegi helyzetünket, mert nem akarják, hogy még nyugatabbra jussanak.

2015. jún. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/72 A kérdező kommentje:

ma 19:36


AZért ne felejtsük el, hogy azért mennek el innen mert itt rossz megélhetés van és többet akarnak. Pontosan mint akik ide azért jönnek hogy dolgozhassanak. AZ más dolog hogy az egyik legális a másik illegális. De akik a munka miatt mennek el a magyarok pontosan azt csinálják mint mondjuk a litvánok.

A magyar ugyanúgy "elveszi a munkát", mint a litván aki idejön.


Értem én hogy hát az nem baj hogy ha magyar megy el dolgozni mert hát ő mégis magyar és innen menekül a jobb élet reményében, viszont más aki rosszabb helyen van hogy képzeli hogy idejön és elveszi a munkát.

2015. jún. 29. 19:45
 13/72 anonim ***** válasza:
45%
akkorse jók itt a fizetések..tönkremennének a magyar emberek. nicns elég baj így is.
2015. jún. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 anonim ***** válasza:
értelek ne mmondom azt hogy nem sajnálom őket..de ha 1001-eurot ki tudtak csengetni az illegális átvivőknek akkor anyira nem kereshettek rosszúl..amúgy valaki elhintette nekik hogy európában jobb a kereset és azért is jönnek tömegével. meg ne makarok rasszistának tünni úgy hogy még valamit nem írok le inkább.
2015. jún. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/72 anonim ***** válasza:
nah de azt hisez mennyi elég..már megfájdúl a sok politikától a fejem :D
2015. jún. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 A kérdező kommentje:

ma 19:43


Jééé és pont ugyanez a helyzet tőlünk keletre. Tőlünk elmennek az emberek nyugatra mert hát ott jobb,, itt meg szar. Viszont ide ne jöjjön senki mert itt így is rossz. Akik idejönnek azoknál ugyanez van, hogy jobb magyarországra jönni, mert sokkal jobb a helyzet mint a saját hazájukban.


Ha ők is legálisan jöhetnek ide (mint ahogy mi ki),akkor már máris fogadnánk őket és megértenénk a problémáikat, mint azoknál akik innen mennek nyugatra?

2015. jún. 29. 19:50
 17/72 anonim ***** válasza:
tudod mit én lehet ez ellen vagyok..de majd úgy is dönt a kormány helyettünk hiába mondjuk a vélemnyünket :)
2015. jún. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/72 anonim ***** válasza:
hát én keleten vagyok szóval szar a helyzet itt nem is kicsit..amúgy nem oylan ruhákban vannak mintha oylan nagyon szenvedtek vólna a pénz hiánytól.. márkásabb ruhákat hordanak mint egyesek.
2015. jún. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 A kérdező kommentje:

"értelek ne mmondom azt hogy nem sajnálom őket..de ha 1001-eurot ki tudtak csengetni az illegális átvivőknek akkor anyira nem kereshettek rosszúl..amúgy valaki elhintette nekik hogy európában jobb a kereset és azért is jönnek tömegével. meg ne makarok rasszistának tünni úgy hogy még valamit nem írok le inkább.

"


Nagyon el vagy tévedve. Az rámegy dolog hogy a kormány undorítóan azt állítják, hogy hát gazdagok, de mégis idejönnek. Nem egy BMW x6-ossal csempészik át magukat. Általában az utolsó pénzüket költik arra, hogy rajtuk kívül 20-30 emberel összesűrítve egy kis furgonba valahogy átcsempésszék őket. A magyar kormány azért mondja ezt úgy ahogy, hogy az embereket megtévessze, mert van aki beveszi, hogy hát milyen gazdagság van ám ott.


Az hogy itt is rossz nem teljesen igaz. Meg kell nézni hogy milyen viszonylatban. Magyarország nyugathoz képest szegény hely. Kelethez képest mi olyanok vagyunk mint nekünk nyugat európa.

2015. jún. 29. 19:56
 20/72 anonim ***** válasza:
Bocsi igazábólt el tájolódtam dél dunántúl ami igazán sz.r főleg somogy.
2015. jún. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!