Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azokkal miért nincs baja az...

Azokkal miért nincs baja az embereknek akik itthonról mennek ki nyugatra a jobb megélhetés miatt? Értem hogy mi a bajuk azokkal kik ide jönnek a megélhetés miatt, viszont mivel másabbak azoknál akik itthonról mennek ki?

Figyelt kérdés

Az egyetlen különbség, hogy az egyik hivatalosan is kimehet, a másiknak viszont át kell szöknie a határon. Viszont ha az utóbbiak is hivatalosan átmehetnének a határon és munkát vállalhatnának akkor pontosan ugyanazok lennének mint akik Magyarországról mennek el.


Az már más dolog hogy nyugaton se nagyon kedvelik azt hogy külföldről jönnek oda be, akár mi magyarok. Ez még érthető is.


2015. jún. 29. 19:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 anonim ***** válasza:

Ja, s a kérdező ilyen mártír lehet? Magyaroszág dolga hogy a saját problémáit oldja meg basszus. S majd ha Németországnak baja lesz az ottani magyarokkal akkol megoldja. Nekünk ehhez mi a franc közünk van??



Miért van az hogy pl. Franciaországba nem háborognak a magyarokért, de a dél/keletiek miatt igen? Biztos véletlen.

2015. jún. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 A kérdező kommentje:

"Mi viszont nem azért megyünk Angliába, Németországba, hogy segélyből éljünk, hanem dolgozzunk."


Tehát semmi se igaz abból amit a kormány az alatt ért, hogy "Ne vegyék el a munkát a magyaroktól".

Egyébként nyugaton is magas a munkanélküliség, tehát ott is igaz amit mondtál hogy "Itt a magyarok nem kapnak munkát, akkor mit akarnak a menekültek, ha nekünk sem jut? " Csak mi nem menekültek vagyunk.


Egyébként rengeteg munka van itthon is. Az már más dolog hogy bizonyos területekre kellenek amik jól is fizetnek. A másik a kuli munka amit a külföldiek is csinálnak.


Ui: sokan keverik a bevándorló és a menekült fogalmát itthon.

2015. jún. 29. 22:12
 43/72 anonim ***** válasza:
Mi az hogy nincsen luxus? Szerintem az elég nagy luxus, hogy nem kell fizetniük maguk után semmit, csak kapják a pénzt, és még a táborban kapott ennivalót is a piacon árusítják. Előző héten annak voltam szemtanúja, ahogy egy olyan debreceni étterembe mennek be hárman(a Pálmába), ahova egy átlag magyar nem eszik jó szívvel, mert olyan drága. A Fórumból is csak tele kézzel jönnek ki(ruhásboltokból, élelmiszerboltból). Élnek a segélyből és felvágnak vele. A pofámról leégne a bőr a helyükben.
2015. jún. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 A kérdező kommentje:

"Ja, s a kérdező ilyen mártír lehet? Magyaroszág dolga hogy a saját problémáit oldja meg basszus. S majd ha Németországnak baja lesz az ottani magyarokkal akkol megoldja. Nekünk ehhez mi a franc közünk van?? "


Korábban linkeltem Ausztriát.


A másik meg Anglia. Ott is már gondolkodnak, hogy korlátozzák a külföldiek munkavállalását, köztük a magyarokét is. Na ebből itthon ismerőseim között máris felháborodás lett, hogy hát hogy képzelik, hogy nem mehetnek a magyarok oda. Érezni kellene a kettős mércét. Ha mi zárunk ki másokat az rendben, ha minket az már bűn.

2015. jún. 29. 22:15
 45/72 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a bevándorlási politikánkon miért van mindenki meglepődve.

20 éve lövik a mexikóikat Amerika határán. Pedig ott is vándorolhat az ember az egész USA területén munkát keresni.


Amerika és Európa az a különbség, hogy Amerika vagy 20 év előnyben jár az ilyesfajta politikai gondokkal. Az eu még csak 21 éves. Azonban ha megnézzük, az USA elég sokáig világhatalom volt, de ők már a kezdetektől fogva tiltják az ilyesfajta bevándorlást (nem véletlenül).


Amúgy hogy a kérdésedre is válaszoljak.


Innen 2 munkakörbe mennek dolgozni külföldre. Vagy egy nagyon magas szakképesítést igénylő munkahelyet pályáznak meg, vagy a munkaerőpiac legalját. Aki a magas pozícióba megy dolgozni, az megérdemli, hogy odakerüljön.


Aki a legalja munkát megy végezni, az pedig olyan munkakört pályáz meg, amit az ott élő "őshonos" népeknek eszük ágában sincs betölteni. Itt tenném hozzá, hogy aki innen elmegy alja munkát végezni, nagy általánosságban még az is elvégzett valamilyen középiskolát.


Namost. Zénó, aki idejött kuvukiföldőr, az még annyit sem tud, hogy mi az a nyelvtan. Egy ilyen emberrel még kutyas**rt sem tudsz szedetni. Arról már nem is beszélve, hogy itt még az alja munkát is a magyar ember végzi, szóval itt egy "őslakostól" veszed el a munkát azzal, hogy odarakod Zénót söprögetni. Na ez a különbség.

2015. jún. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/72 anonim ***** válasza:

Unalmas hogy fel lett sorolva vagy 1001 érv hogy miben különbözik és miért hülyeség amit irsz, de azokat figyelmen kívül hagyod.



Amúgy meg nyugaton minek dolgozzon az a liba pl. Akit a férje eltart? Ebből és hasonlókból ál ott a munkanélküliség. Nálunk nem ebből.

2015. jún. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/72 anonim ***** válasza:
érdekli más véleménye csak .. nem igazán
2015. jún. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 A kérdező kommentje:

"Előző héten annak voltam szemtanúja, ahogy egy olyan debreceni étterembe mennek be hárman(a Pálmába), ahova egy átlag magyar nem eszik jó szívvel, mert olyan drága. A Fórumból is csak tele kézzel jönnek ki(ruhásboltokból, élelmiszerboltból)."


Amúgy abban is biztos vagy hogy azok bevándorlók vagy csak simán külföldiek? Jelezném, hogy Debrecenben egy nagy egyetem van. Pl szegeden sok külföldi (feketék, muszlimok) van bulikban, márkás ruhákban, drága piák... Ebből következik, hogy bevándorlók?

Pont erről volt korábban egy cikk,hogy látsz egy külföldit az utcán te nem tudhatod, hogy most illegális bevándorló vagy sem. Amúgy ez a 110 ezer oylan dolog, hogy ki hisz a politikusoknak. Eléggé érdekemberek.

2015. jún. 29. 22:19
 49/72 A kérdező kommentje:

"Amúgy meg nyugaton minek dolgozzon az a liba pl. Akit a férje eltart? Ebből és hasonlókból ál ott a munkanélküliség. "


xD elhiszem... Valaki nagyon el van tévedve a nyugattal kapcsolatban. Mintha ott mindenki gazdag lenne és nem kellene dolgozni. Jézusom.

2015. jún. 29. 22:21
 50/72 anonim ***** válasza:
Hát, ha Magyarországról elmondásod szerint milliók kapnak munkát nyugaton akkor aki nem gazdag Szerinted nem kap. Munkát? Annyira mellé beszélsz. Én a gazdagokra mondtam ezt. Akik megtehetik hogy csak az egyik fél dolgozzon, ami Magyaroszágon nagyon ritka, orr több van belőle, s oda írtam h társai mert pl. van aki köszöni szépen a segélyekkel jól el van, vagy a Szülei eltartják stb stb.
2015. jún. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!