Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van több pénz a menekült...

Miért van több pénz a menekültek ellátására, mint a magyar állampolgárokra?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm programozó, közmunkában kap 36000 Ft-ot, ha kap, de most még az FHT-t sem kapta meg, és teljesen nincstelen lett, a házából is kidobják. Ő is menekült lesz, innen menekül el. eközben a 3. világ menekültjeinek ellátására van napi 5000 Ft-ja a magyar államnak. Miért?...

2015. júl. 6. 18:31
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
26%

"Ez épp olyan fölösleges szakma mint annak idején a népművelő volt."


Annál azért fölöslegesebb. A népművelőnek legalább volt némi haszna is.

2015. júl. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 Shai-Hulud ***** válasza:
83%

Ha valaki programozó létére közmunkából és 36000 forintból él, az megérdemli.

Ha nem közmunkásként dolgozna, hanem a szakmájában, akkor simán megkeresné ennek a 10-szeresét is, megerőltetés nélkül.

Ha valóban ennyit keres, akkor ott valami egyéb probléma van.


A menekültek és a gazdasági bevándorlók ellátására kb. napi 4500 forintot költ az állam, az adminisztrációs költségekkel együtt ez összesen majdnem napi 6000 forintot tesz ki.

Ebből a pénzből a bevándorlók egy büdös fillért nem kapnak kézhez!

Az ellátásukra az EU-tól a 4500 forintot megkapjuk, az adminisztrációs költségeket (kb 1500 forint) mi fizetjük.


A bevándorlóknak kevesebb mint 10%-a akar itt maradni Magyarországon, a többinek esze ágában sincs egy olyan országban maradni, ahol alacsonyak a bérek, és alig van szociális háló. 90%-uk az angol színvonalú ellátásra és juttatásokra vágyik, ezért menne is tovább.


A maradni akaró kevesebb mint 10%-ból csak nagyjából 0,5% kap ténylegesen menedékes státuszt, a többi illegális bevándorlónak minősül. Ezeket az embereket a JELENLEGI TÖRVÉNYEK ALAPJÁN ki lehet utasítani, és ki lehet toloncolni az országból.


Vagyis nem uszítani kell az embereket, nem egy gusztustalan plakátháborút kell kreálni, és nem kerítéseket építeni, hanem az éppen érvényben lévő magyar (és egyébként EU-s) jogszabályokat kell(ene) BETARTANI és BETARTATNI.

2015. júl. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
72%
csak az a baj, hogy arra a több mint 90%-ra meg nyugaton nem kíváncsiak, és visszaküldik majd ide :)
2015. júl. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 Shai-Hulud ***** válasza:
47%

Innen meg ki lehet toloncolni őket.

(Egyébként pontosan ezt is teszik, csak közben kicsit kihasználják, hogy ezzel el lehet terelni a figyelmet a tényleges problémákról.)

2015. júl. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 Shai-Hulud ***** válasza:
33%
Hazudni gondolom te szoktál, és biztosan anyukád tanított rá.
2015. júl. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
0%

"Innen meg ki lehet toloncolni őket.

(Egyébként pontosan ezt is teszik, csak közben kicsit kihasználják, hogy ezzel el lehet terelni a figyelmet a tényleges problémákról.)"


hát nem... látszik kicsit sem néztél utána, csak nyomod a balos a fidesz úgy is hülye dumát

2015. júl. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"csak nyomod a balos a fidesz úgy is hülye dumát"


Azt mondtam volna, hogy a Fidesz hülye?

Szerintem éppen azt mondtam, hogy

1. kitoloncolják az illegális bevándorlókat (szerintem nagyon helyesen),

2. ezt kihasználják némi elterelésre, és ez nem arra vall, hogy nagyon hülyék lennének...


Valószínűleg nem jutott el a tudatodig, amit írtam, csak az érzelmi reakciót váltottam ki, amely szerint mindenki gazember, aki nem ért veled egyet....

2015. júl. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
68%
Ez az, fogd a bevándorlókra, hogy az állítólagos programozó ismerősöd közmunkából él, mert akkora gyökér. Gratulálok. Neked is, meg a Fidesznek is, mert ilyen szép kampányt lefolytatni, amit az ország nagy része bekajál, már rég nem sikerült senkinek.
2015. júl. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
77%

Egy programozó, aki közmunkás?

Na jó, ilyen csak a mesében létezik... Ekkora gyökér nem lehet, hogy ne kapjon munkát, ez ugyanis erősen hiányszakma. Bármilyen sz*r programozóról is van szó, röhögve kapna munkát.

2015. júl. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

19: akkor olvasd el újra, mert pont azt írtam, hogy már FHT-t se kapott, nemhogy közmunkát.

Igen, biztos azért éhezik, mert ez a hobbija, és nem akarja elfogadni a többszázezres fizetést.


"Ha valaki programozó létére közmunkából és 36000 forintból él, az megérdemli.

Hazudni gondolom te szoktál, és biztosan anyukád tanított rá.

Vagyis nem uszítani kell az embereket"


Akkor talán ne uszíts, mert egyedüli uszító te vagy itt a topicban.


Egyébként ez OFF, nem róla szól a topic, hanem arról, hogy 7millió magyar embernek NEM JUT napi 5000 Ft a megélhetésre, nekem sem! Akkor honnét jut akkor idegenekre?

De már mondták, hogy EU-pénz. De akkor nekünk mért nem jut legalább annyi? Tehát fizetésnek havi 63000 minimum annak, aki 174 órát dolgozik.

2015. júl. 7. 00:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!