Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek lesz belátható...

Szerintetek lesz belátható időn belül népszavazás a vasárnapi boltbezárásról?

Figyelt kérdés

Vagy már mindenki beletörődött, és már senkit sem érdekel?

Nagyon elhallgatott minden a témával kapcsolatban, ezért érdekelne, hogy még mindig cél-e a népszavazás erről, vagy már nem?



2015. júl. 7. 08:28
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
64%
Épp a napokban téma. De nem lesz, mert a Fidesz elszabotálja szépen.
2015. júl. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
53%
a kormany megakadalyozza hogy legyen nepszavazas. ennyit a demokraciarol.
2015. júl. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
91%
Olyan mértékű a bürokrácia, hogy ha minden rendben is megy, (mármint minden kezdeményezést, kérdést elfogadnak), akkor is 703 nap múlva, azaz több, mint 2 év múlva lehet róla szavazni. Utána is lehet mondani, hogy csak utána év január 1-től köteles a kormány bevezetni...szóval 2018. január 1-én léphet hatályba először. Csak nekem furcsa, hogy 2007-ben gyorsabban lehetett szavazni a vizitdíjról??
2015. júl. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
21%

Nem lehet kibírni, hogy nincs nyitva egy nap a bevásárlóközpont????

Mellesleg a kisboltok nagy része nyitva van.

Én falun lakom és összesen talán két kisbolt van nyitva vasárnap és eddig még megtudtuk oldani a vásárlást. Be kell szombat délután vásárolni. Nagyon egyszerű!

2015. júl. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
89%

"Nem lehet kibírni, hogy nincs nyitva egy nap a bevásárlóközpont????"


Nem...pontosabban igen...az elvvel van a gond, hogy beleszólnak.


"Mellesleg a kisboltok nagy része nyitva van."


Nálunk semmi sincs nyitva vasárnap...és szerintem nem vagyunk egyedül.


"Én falun lakom és összesen talán két kisbolt van nyitva vasárnap és eddig még megtudtuk oldani a vásárlást."


Akkor szerencsés vagy, attól még sokan nem azok. Téged nem érint annyira a dolog, akkor le is van tojva?


" Be kell szombat délután vásárolni. Nagyon egyszerű!"


Azt meg ne az állam döntse már el jó? Majd én, mint szabad polgár eldöntöm, hogy mikor és hol óhajtok bevásárolni. Te is dönthetsz attól még úgy, hogy nem vásárolsz vasárnap semmit...szived joga.

2015. júl. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 Duenna ***** válasza:
0%
Nem lesz népszavazás, mert a felmérés eredménye és a szakmai szervezetekkel való tárgyalás azt eredményezte, hogy nyugodtan be lehet zárni vasárnap a nagy alapterülettel rendelkező üzleteket. Ezzel is segíti a kormány a kisüzletek forgalmát. A kisboltok nyitva vannak, tehát, aki élelmiszert akar vásárolni, az megteheti.
2015. júl. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Duenna ***** válasza:
3%
5-ös! Nyugat-Európa több országában vasárnap zárva vannak a boltok. És erről nem most hozták a törvényt, ez legalább 30 éve így van. Őket nem zavarja, csak téged, mert nem tudsz a hipermarketekben líbucolni reggeltől estig?? Viszont a hipermarketek dolgozóit a magyarországi hiper-szuper marketek kizsigerelték, mert sose tudtak együtt lenni a családjukkal, mert benneteket, elkényeztetett dzsentriket szolgáltak ki! Na most ennek vége.
2015. júl. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Honnan veszed hogy oket nem zavarja?
2015. júl. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
85%

Annyira szánalmas ez az érv hogy vasárnap a kisboltok nyitva vannak menjen mindenki oda, bocs de én a Tescoba szeretek járni mert ott van akció, sokkal olcsóbb minden, és több a választék!!! És én akarom eldönteni hova járhassak. Kis boltba még visszaadni sem tudnak 5 ezresből általában...ja igen meg bankkártyát nem is mindenhol fogadnak el.

De népszavazás nem lesz egyhamar, mert a Fidesz ezt is megakadályozza. Fontosabb ügyekben sem lesz (pl: Paks2).

2015. júl. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
87%

# 6/9 Időpont ma 10:03


"mert a felmérés eredménye és a szakmai szervezetekkel való tárgyalás azt eredményezte, hogy nyugodtan be lehet zárni vasárnap a nagy alapterülettel rendelkező üzleteket."


Ebből a tudatmódosítóból én is kérek. Semmilyen felmérés vagy szakmai szervezetekkel való tárgyalás nem volt. Be lett jelentve azt kész.

2015. júl. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!