Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nepszavazas kezdemenyezes a...

Nepszavazas kezdemenyezes a politikusok illetmenyerol?

Figyelt kérdés
Vagyis inkabb arrol, hogy a politikusok egy bizonyos szint felett ne kaphassanak bert es illetmenyt, jutalmat... Semmit, csak a tarsadalmi megbecsultseget. Valamint egy olyan lepcso elvet bevezetni (ez a peky modszer anyway), hogy poszttol fuggoen a jelolteknek bizonyos szintu penzt kellene befizetni az allamkasszaba, igy csak a legtehetsegesebbek lennenek politikusok es kikopna a megelhetesi politikus allatfaj, valamint 5 ev folyamatos politizalas utan 10 evig semmilyen posztot nem kaphatnanak, sem ok, sem a a kozvetlen csaladtagjaik, igy visszamennenek a versenyszferaba dolgozni, ezzel megszunne az eletidegen politikusi let. Az osszegek meg nem tisztak csak a kiindulasi pont parlamenti kepviselonek az indulhat, aki 100 millio befizetest hajt vegre a jegybanknak.

2015. jún. 18. 20:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Kac-kac!
2015. jún. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Erről a Seres Mária féle népszavazási kezdeményezés jut eszembe. Milyen gyönyörűen, a legnagyobb egyetértésben kicselezték, MSZP, FiDESZ, SZDSZ, MDF. Na ebben volt teljeskörű egyetértés köztük, semmi széthúzás, szépen sunyiba elintézték.
2015. jún. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kosz Seres Mariaval emliteni engem egylapon. Engem!? Aki komoly allamelmeleti, alkotmanyjogi... Cikkeket publikalok, es nemsokara konyvem lesz! Engem! Egylapon, olyan noszemellyel, aki a kampanypenzzel meg mindig nem tudott elszamolni az ASZ-nak. Az mas kerdes, hogy miert nincs meg nyaralni. Kedves kommentelo, ugye ezt te sem gondoltad komolyan.
2015. jún. 18. 21:27
 4/10 anonim ***** válasza:

:D

félreértetted, nem rólad jut eszembe, csak úgy a kérdésedről, hogy bezzeg ebben mennyire egyetért jobboldal a ballal, nincs vita, szeressük egymást meg a pénzt puszi puszi

2015. jún. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi ugyan csak érintőlegesen foglalkoztunk politológiával, de kapásból legalább 3 dolgot tudnék mondani, amiért ez a rendszer elvi és gyakorlati szempontból is működésképtelen. Hol tanultál te?
2015. jún. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az eletiskolajaban. Sosem tanultam politologiat, de aktivan kovetem a politikat.
2015. jún. 18. 22:08
 7/10 anonim ***** válasza:

Okés..

1. Minden ember, akármennyi pénze, hatalma van, azt tovább akarja terjeszteni. Ergo ha semmilyen konkrét juttatást nem kap egy adott pozícióért, akkor azt be fogja pótolni. Ezt hívják korrupciónak.

2. Ha pénzt kell befizetni egy politikai tisztség viseléséhez, azzal kizárod a lakosság jó részét ezekből a posztokból (a sávhatároktól függően). De amint írtad, egy sima parlamenti képviselőnek 100 millát kéne befizetnie (náluk lejjebb csak az önkormányzati képviselő van). Ezzel intézményesítenéd a plütokráciát.

3. 5 év politika után 10 év szünet.. az alapból igen magas létbizonytalanságot a politikai pályán ezzel tovább növelnéd, ergo tényleg csak az mehetne politikusnak, aki már a vagyona kamataiból is kényelmesen megél.


TL;DR: elérnéd, hogy a politika és az üzleti élet még inkább összefonódjon, az átlagember előtt lezárnád a politikai pályára lépés lehetőségét, és nőne a korrupció. Pozitív hatást nem sikerült találnom.

2015. jún. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az okori gorogoknel erdekes odon mukodott, hogy csak vagyonos emberek politizaltak! Platon allam cimu konyve? Bronz, ezust, arany? Ketto, miert jo az, ha megelhetesi politikusok vannak, akik,aranytalanul magas javadalmazasban reszesulnek az orszag gazdasagi allapotahoz kepest, es most jon a lenyeg, nincs veluk szemben semmilyen visszatarto ero, ha tonkretesznek egy orszagot, az olyan torvenyalkotasaikkal, amik eletidegenek, de hisz, honnan tudhatnak, hogy eletidegenek, hisz egesz eletukben a politiabol eltek! Ehol nincsen kovetkezmenye a dilettanizmusnak. Ellenben, ha valaki sikeres,az uzleti eletben (magyarorszagon nem beszelhetunk generecios vgyonokon ulo gazdag csaladokrol, mint nyugat europaban) az valoszinu sokkal nagyobb feleloseggel, odafigyelessel fog torvenyeket alkotni. A politika ne is legyen mindenkinek nyitva, hisz sokan bebujtatjak, a halal idiota gyerwkuket a politika meleg szarnya ala es meg van oldva az elete, szerintem borzaszto az, hogy van olyan, aki 90 ota parlamenti kepviselo, az nagyon nem all ket labon a magyar valosagban es o fog kiemelt nyugdijjat kapni a jutatasokkal egyutt, ugyhogy lehet egy jo huzasa sem volt soha. Mondhatod, hogy rossz, amit mondok, de 9 es fel millio erzi azt, hogy a mostani a rossz rendszer, a fiatalok nem mernek gerekt vallalni (akinek nincs politius= fox magas bevetel) a csaladban. Ja es a csucs, szerinted olyan konnyu parlamenti kepviselonek bekerulni?, hogy alatta csak az onkormanyzati van? El vagy tevedve a parlamentieknek diplomata utleveluk van, szamos kivaltsaguk kormanyorseg vedi okret, ha akarjak, sokmindenert nem kell fizetniuk.... Eleg nagy presztis szerintem parlamentinak lenni. Es amugy kihagytad a rangsorbol a jarasi, megyei kozgyulesek elnokeit pl akik az onkormanyzatik felett vannak!
2015. jún. 18. 23:32
 9/10 anonim ***** válasza:

Az nem kétséges, hogy a jelenlegi rendszer rossz, de a probléma teljesen máshol van.

A hatályos juttatási rendszer mellett is kvázi lehetetlen valakinek bármilyen politikai posztot betölteni, úgy hogy nincs mellékes bevételi forrása, amivel biztosítani tudja magát és tud belőle áldozni a kampányára.

A gond nálunk inkább szociokulturális vonatkozású. Az emberek megszokták a szocializmus alatt, hogy kuss a nevük és az állam majd mindent elrendez. Most sem vesznek részt aktívan a politikában, nem érzik sajátjuknak az országot, nem használják azokat a hatalomgyakorlási metódusokat, amikre lehetőségük lenne egy demokráciában. Senki sem hív vissza képviselőt, nem vesznek részt a választáson, nem kezdeményeznek népszavazást (oké, most már nem is lehetne az új népszavazási törvénnyel), nem tüntetnek. A demokrácia működéséhez pedig kellenének ezek, mert így nincs sok különbség a szocializmushoz képest.

2015. jún. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Elég naiv vagy! Szerinted bármelyik képviselő önszántából visszaadnak a bársonyszéket a parlamentből? És igen sok dolog ki van zárva a népszavazás kezdeményezésről ami szerintem alkotmányos jogokat sért. A demokráciában el lehet zavarni bárkit, el lehet dönteni, hogy mire mennyit szán a népek el lehet dönteni hogy kukát támogatunk..l én azt látom, hogy akik bekerültek az allamgepezetbe, bármilyen szinten azoknak meg van oldva az életük. Nem tudom merre laksz, de?biztos van nlp is olyan, hogy pl z egész család a polgármesteri hivatalban dolgozik nevetséges posztokon pl.ne s?szárnyak mindenre és mindenkire.más dinamikus szint, gondold el a parlament körül sundorgoket. De én azt látom, hogy neked ez berendezkedés eléggé megfelel. Megkérdezettek a foglalkozasod és. Munkshelyed?
2015. jún. 19. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!