Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarorzságon azért nem...

Magyarorzságon azért nem szeretik a romákat, mert nem értik a kultúrájukat?

Figyelt kérdés

A romáknak különleges, egyedi kultúrájuk van.

Bizonyos dolgokra más a reakciójuk, mint a többi embernek.

Elsősorban nem elnyomni, hanem megérteni kellene őket, illetve több lehetőséget adni az önkifejezésre.


A roma kultúra sok tekintetben ellentéte a magyarnak.A magyar az halvérű, mindig rágódik meg görcsöl.

A romák sokkal pozitívabban látják a világot, sokkal vidámabbak, élettel telibbek, viszont egymás tisztelete nagyon erős.

Szerintem sokan irigylik a romáktól, hogy ilyenek, életvidámak, emiatt is utálják őket sokan.


2015. júl. 12. 21:09
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%

Mit szólnál hozzá, ha életvidáman és röhögcsélve körbevennélek téged 4-5 haverommal és félhalottra ütnénk-rúgnánk?

Vagy akkor már nem tetszene annyira a roma kultúra?

2015. júl. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
95%
A cigányok nincsenek elnyomva Magyarországon...
2015. júl. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 vidéki suttyó ***** válasza:
89%
Én azért nem szeretem a romákat, mert alapvetően (tapasztalat és tisztelet a kivételnek!) bűnözésből, (mások átveréséből, becsapásából, megkárosításából) élnek” ráadásul nekem egyetlen utód is dilemma, nekik ez létkérdés...
2015. júl. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező, ne szívj vasárnap este. Holnap reggel közmunka!
2015. júl. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
96%
Azért nem szeretik őket, mert a romák nem értik és nem tartják tiszteletben a mi kultúránkat. Ha az ember valahol bevándorlóként/kisebbségként él, ott elvárható lenne, hogy ő alkalmazkodjon a többséghez. Lehetnek vidámak meg pozitívak, meg akármi, ez egy tök jó dolog, de ha abban nyilvánul meg, hogy pl. jókedvűen üvöltöznek az ablakom alatt és nem tud aludni miatta a kisbabám, az elég nagy tiszteletlenség.
2015. júl. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
88%

Cigányok... mszp-s vagy? Mert nekem egy régi szoci suliban kb. verekednem kellett velük... én voltam az egyetlenegy magyar pedig jóhírű suli volt...

Ugyanmá! Hol van azoknak kultúrájuk! (tisztelet a kivételnek)

A cigányoknak alapvetően 2 típusa van: a zenész, dolgos cigányok (igen, van olyan! láttam olyat) és a büdös, emberszabásúak.


Sajnos a másodikból sokkal több van. És ez most nem bőrszín alapú megkülönböztetés, ez népi sajátosság. Régen is voltak ilyenek, csak nem annyi mint ma! Szerinted akkor szerették őket az emberek? Találd ki: NEM.


Szóval megértek minden embert, aki az utóbbi 10-20 évben lett rasszista, már bocs.

2015. júl. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
97%
Máskultúrájúak...Vettük észre. A lőtéri kóbor kutya sem akarja megérteni az ő ősi műveltségüket, tartsák be a törvényeket, és nem lesz semmi baj. Eddig a magyar számtalan népet befogadott, beolvasztott magába. Életvidámak, naná, sose halunk meg ecsém, a paraszt meg majd dolgozik helyettünk.
2015. júl. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
85%

Amúgy az a fő ok, hogy lassan MI vagyunk a kisebbség! Mi magyarok MAGYARországon, nem CIGÁNYországon!!!!

Telenyomták a fejüket támogatással, gyerekgyárakat létesítettek, mi magyarok pedig nyögjük őket anyagiakkal együtt!

És ha MI csinálunk vmi rosszat (pl. olyan boltban vásárolunk, ahol nem kell adózni-erről van 1 sztorim) akkor mehetünk ide-oda ügyvéd x év böri...

A cigányokhoz meg félnek hozzászólni.... ilyet is hallottam....

2015. júl. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
A cigányoknak már nincs kultúrája. Elenyésző, amelyik még ismeri. Kulturálatlansága viszont annál több. Amelyik ki is tör a buckalakó életmódból, az is leginkább a többségi társadalom módjára él.
2015. júl. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
46%
Sírok a kérdésen meg a válaszokon, főleg az elsőén a nevetéstől:D
2015. júl. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!