Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vona es Schiffer miert nyalnak...

Vona es Schiffer miert nyalnak be egymasnak az utobbi egy-masfel evben?

Figyelt kérdés
Nekem egy '18as Jobbik-lmp koalíció látszik körvonalazódni..

2015. júl. 13. 23:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Mivel sok dologban megegyeznek.


Pl: Antiglobalizmus, neoliberalizmus ellenesség....stb

2015. júl. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Es ha ugy kormányra kerulhetnenek akkor bevallalnanak egy koaliciot?
2015. júl. 13. 23:44
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem te nem tudod, ki ez a két ember. Az egyetlen közös bennük, hogy közelről látják a Fideszt lopni-csalni-hazudni.


Hogy kéne elképzelni egy zsidó-náci együttműködést?

2015. júl. 14. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
LMP szimpatizáns vagyok. Egyáltalán nem nyalnak egymásnak. Sok dologban nem egyezik meg a véleményük, valamiben pedig egyetértenek, ahogy az első válaszoló leírta. Mindkét párt rendszer kritikus, ezért van köztük hasonlóság. Azonban jobbik jobb oldali elveket követ az LMP pedig független mindkét oldaltól. LMP nem liberális párt hiába hiszik sokan annak. Nem az SZDSZ utód pártja DK, Együtt sokkal inkább az. Zsidóknak sem nevezném őket, mivel szabadkereskedelmi egyezményt ők is elutasítják, pedig ez alapból jó a zsidó tőkéseknek. Bár köztudott, hogy Schiffer zsidó, de ő legalább nem védi őket annyira. LMP egy ideológiáktól mentes párt. Ökológia és az ökonómia megfelelő kialakítása a céljuk. LMP egyetlen olyan párt, ami sem balra se jobbra nem húzz. Ők a "Közép". Ezért van az, hogy az Összefogás hívei jobb oldallal hol Fideszel, hol Jobbikal tekinti őket egy ágon. Jobbosok pedig balosoknak kategorizálják az LMP-t, mert szerintük liberális párt pedig nem az. Másrészt Jobbik nem fog összefogni 2018-ban semelyik párttal sem, így az LMP-vel sem Vona kijelentette nem rég egy TV műsorba. Szerintem tisztába van azzal mindkettő párt, hogy sok szavazó el is veszne, ha összefognának. LMP-nek van 5 %-a, Jobbiknak 20 %-a, ha összeadjuk lenne 25%, viszont 5% könnyen kárba is veszne, mert 3-4 % jobbik szavazó nem tűrné el az LMP-t a jobbik mellet. Itt legradikálisabb jobbik szavazókra gondolok. LMP-nél is szinte lenne 1-2 %, aki nem menne erre a koalícióra szavazni és ez lehet még csak a legjobb esett, mert rájuk szállna többi párt, hogy itt az LMP, Jobbik valódi arca egy követ fújnak, akár még több szavazó is elveszne. Ennek csak akkor lenne értelme, ha az LMP-nek lenne 10%, akkor nem lenne mit veszíteni, abból lehetne több szavazat talán, de így nem. Megjegyzem személy szerint, még Jobbikot tudnám mellettünk leginkább elképzelni, bár sok mindenben nem értek egyet velük meg az MSZP-t, ha végre a talpára állna és nem Gyurcsány meg Fodor utána ballagna és egy igazi baloldali párt lenne.
2015. júl. 14. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Koszonom a tartalmas valaszt kedves utolso! Meg annyit hozzatennek, hogy a jobbik nem naci part hiaba allitja azt a fidesz meg a baloldal. Vona egy hete jelentette ki, hogy aki naci romantikara vagyik annak nincs helyr a parton belul.
2015. júl. 14. 08:34
 6/16 anonim ***** válasza:
46%

"a jobbik nem naci part hiaba allitja azt a fidesz meg a baloldal. Vona egy hete jelentette ki, hogy aki naci romantikara vagyik annak nincs helyr a parton belul."

Ezen jót nevettem. Ez ugye irónia volt? :D

Én is hallottam ezt a nyilatkozatát, meg hogy lenyesegetik a vadhajtásokat, aztán gyorsan indítottak egy nyíltan rasszista jelöltet egy időközi választáson, mint ahogyan az összes időközi választáson rasszista jelöltet indítottak, meg amúgy is van belőlük bőven.


Ex-LMP-sként az a véleményem, hogy nagyon sok tekintetben vállalhatatlan lett az LMP. Olyanokban dolgokban is, amik nem jutnak el a nyilvánosság elé, de van ami igen. Schiffernek is elgurul olykor a gyógyszere. Régen sem volt emberileg szimpatikus, de tiszteltem őt a munkája miatt. Már nem tudom ezt sem értékelni nála.

Nem hozok fel konkrét dolgokat, mert ízléstelen lenne a régi fészekbe szarni.

Annyit azonban elmondok, hogy veszélyes jel az, ha a szakmaiság személyeskedéssel vegyül/váltja fel.

2015. júl. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
35%

"Meg annyit hozzatennek, hogy a jobbik nem naci part"


Ja..persze. Majd ha koalícióra lépnek az LMP-vel, talán elhiszem. Az meg hogy Vona mit, teljesen mindegy. Egyik szavával üti a másikat, attól függően ki mit szeretne hallani. 1000-szer belebonyolódott már ebbe. De elég megnézni a képvidselőik tettét Novák Előddel az élükön.

2015. júl. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Még nem döntöttem el kire fogok szavazni, de a Jobbik meg az lmp felé hajlok, nincs más alternatíva, ez a Fidesz kormány még a MutyiSZP-nél is rosszabb volt.
2015. júl. 14. 09:37
 9/16 anonim ***** válasza:
83%

Inkább úgy mondanám, hogy bemutatom a magyar parlament két konstruktív pártját vezető politikusát, akiknek a programjuk túl mutat egymás fikázásán és terveik dogmatikus elutasításán és képesek bizonyos dolgokban egyetérteni is.

Továbbá azt a kérdést tenném fel, hogy a balliberális oldal és a Fidesz erre mért képtelen?

2015. júl. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem nyalnak egymásnak. De sok mindenben megegyeznek: mindkét párt ideológiájának alapja, hogy a rendszerváltás óta hatalmon lévő kormányok által képviselt politika megbukott, és ezért Magyarországon egy éles irányváltásra lenne szükség.
2015. júl. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!