Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnak ehez a Fideszesek,...

Mit szólnak ehez a Fideszesek, akik szerint a Jobbik szavazói kiábrándult Mszp sek?

Figyelt kérdés

A Forsense idén februárban olyan embereket keresett meg, akiket már egy évvel korábban is megkérdezett. A vizsgálatból kiderül, hogy a Jobbik mai szavazóinak fele 2009 elején még bizonytalannak mondta magát, vagy nem árulta el preferenciáját. A párt támogatóinak 24 százaléka a Fidesztől érkezett, 12 százaléka az MSZP-től, és 6 százaléka a MIÉP szavazója volt korábban.


[link]


2010. márc. 4. 22:56
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Jobbik gyűjtőpárttá vált. Minden oldalról sikeresen szerez támogatókat. Mert fogékony a szociális problémákra, a kisemberek bajaira, a bérből és fizetésből élők gondjaira, viszont jövőképe megfelel a középosztály jelentős részének is. Ami a MIÉP-nek Budapesten sikerült, az a Jobbiknak országszerte.
2010. márc. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%
Tapasztalataim szerint inkább kiábrándult fideszesek keresik fel a Jobbikot. De hasonló véleményen vagyok az első válaszolóval. /bevallom én is a Fideszre szavaztam még tavaly/
2010. márc. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

Én nem ábrándultam ki a fideszből, de ennek ellenére a jobbik mellett teszem le a voksomat.


Sugárzik belőlük az egyszerűség, az őszinteség, az Ember.

Vona Gábort személyesen ismerem, higgyétek el, tudja honnan jött!

2010. márc. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem van pár ismerősöm akik most a jobbikra fognak szavazni és az egyik korábban mszpre a másik szdszre szavazott, de egyik se volt az a nagy meggyőződéses. Ezért gondolom akik a bal oldalról mentek most át a jobbikhoz különösebben nem voltak hithű baloldaliak csak oda szavaztak ennyi.
2010. márc. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"a Jobbik mai szavazóinak fele 2009 elején még bizonytalannak mondta magát, vagy nem árulta el preferenciáját. A párt támogatóinak 24 százaléka a Fidesztől érkezett, 12 százaléka az MSZP-től, és 6 százaléka a MIÉP szavazója volt korábban."


Mondani akármit lehet :))


A jobbikosok körében szégyen bevallani, hogy régebben szocik voltak. Nem is vallják be, éppen csak 5 perc alatt meg lehet érezni, ha egy jobbikos a szociktól jött (pl. orsós viktorozik, Orbánt szélkakasnak nevezi stb., vagyis azokat a leckéket mondja fel, amiket a Népszabiból és a Klubrádióból nyalt be 1998 óta).


Az önbevalláson alapuló felméréseknél érdekesebbek a TÉNYEK.


Nézzük meg pl. Kazincbarcika és Ózd választási eredményeit 2004-ben és 2009-ben.


Kazincbarcika 2004: MSZP 58%, Fidesz 24%, SZDSZ 9%, MDF 4%, Munkáspárt 3%, a többiek 2%.

Kazincbarcika 2009: MSZP 30%, Fidesz 38%, Jobbik 21%, MDF 6%, Munkáspárt 2%, LMP 2%, a többiek 1%.


Ózd 2004: MSZP 54%, Fidesz 30%, SZDSZ 5%, MDF 4%, Munkáspárt 3%, MIÉP 3%, a többiek 1%.

Ózd 2009: MSZP 23%, Fidesz 35%, Jobbik 33%, MDF 3%, Munkáspárt 2%, SZDSZ 1% stb.


Lehet arról fantáziálni, hogy hova áramlott át a sok-sok kiábrándult fideszes, csak éppen a "valóság" nevű érdekes helyen az történt, hogy az MSZP meggyengült, a Jobbik megjelent (és a Jobbik+ maradék MSZP népszerűsége majdnem ugyanakkora, mint a régi MSZP+SZDSZ táboré), miközben a Fidesz egy kicsit erősödött.


Én elhiszem, hogy egyesek kiábrándultak a Fideszből, de ezek kevesebben vannak, mint ahányan 2004-2009 között a Fideszhez mentek. Közben egy sokkal jelentősebb mozgás az, hogy az MSZP-től nagy tömegek átálltak a Jobbikhoz. Miért? Nagyon egyszerű: csalódtak a kormányban, ugyanakkor a Fideszt (és közelebbről Orbánt) gyűlölik, így egyetlen logikus lehetőség a Jobbik volt számukra. Annál is inkább, mert ugyanazt a balos demagógiát nyomja, mint fénykorában az MSZP.

2010. márc. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!