Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kiszoírthatják-e a bevándórlók...

Kiszoírthatják-e a bevándórlók a magyar közmunkásokat a közmunkából?

Figyelt kérdés

Biztosan ismered azt a plakátot amin ez áll [link] De valóságosan reális-e, hogy az iszlám bevándorók az értéktelen iskolázatlan munkaerő számára éveken át stabil megélhetést jelentő közmunkát is elveszik?


A közmunka stabil megélhetési forma egy mai képzettlen, alacsony iskolázottságú (4 elemi & 8 általános) polgárnak. A kormányzat által hangsúlyozott megélhetésre elegendő 47ezer Ft felett bőven kiegészítheti a közmunkás szemétkonténerből fém és más hasznos anyag szelektálásával jövedelmét vagy más fusi melónek nevezett fekete jövedelemmel, melyek együtt már elég jó megélhetést biztosít ennek a rétegnek. Most azonban hogy ide jönnek a bevándorlók, kiszoríthatják-e a magyar embereket a biztos egzisztenciából?


Hiszen nekik is kellene biztosítani közmunkát az államnak. Nem lehet kivételezni velük sem, ez EU-s szabály és ők is ugyanúgy képesek ellátni az utca takarítását és szemét söprést, mint a magyar polgárok. Mennyire reális probléma ez ma ? Te mint magyar polgár, te mint közmunkás nem félted stabil egzisztenciádat?


2015. júl. 20. 19:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hú de nagyon nem vagy képben, hú de nagyon nem, kezdjük ott, hogy az a legendás 47 ezer már rég nem 47 ezer...
2015. júl. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%

1. A közmunka sosem nyújtott semmilyen megélhetést.


2. A közmunka sosem fogy el, mert ami érdemi munka volna, az még a magyar közmunkásoknak sem elég, vagyis már a magyar közmunkásokat is csak alibiből kiültetik napozni pár órára.


3. Ha az emberek kukázásra és feketemunkára kényszerülnek, az állam pedig ezt még elnézni is kénytelen, az sem egy ideális állapot.

2015. júl. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A magukat ilyen nagyon okosnak képzelő, de közben tök sötét majmoknak végre fel kellene fogniuk, hogy a közmunka semmiféle hasznot és megélhetést nem nyújt annak a rétegnek, amiről te azt feltételezed hogy iskolázatlan és kukázásból él.Bár ahhoz hogy ezt felfogd, a fejedben lévő fekete lyuk helyére először agyat kellene növesztened, de sajnos hosszú folyamat az evolúció...

Képzeld! Kömunkások nem csak utcákat sepernek, hanem sajnos egyre több intézménybe is közmunkásként vesznek fel érettségizett, sőt diplomás embereket, mert így olcsóbb a bérezésük!Valaha a nagyszüleid, vagy dédszüleid korában a legtöbb embernek csak négy elemije volt (ami ma már nem létezik és a négy elemisek is már sajnos java részt jobblétre szenderültek).De egy gyári munkát, vagy betanított munkát négy elemivel is simán el lehetne végezni nem közmunkában, hanem normális foglalkoztatásban.Szóval csak nyugodtan vigyék az átkozott közmunkát a bevándorlók, ha kell nekik, de nem hinném, hogy élni fognak a "nagyszerű" lehetőséggel, inkább abban segítene a közmunka, hogy tovább meneküljenek....

2015. júl. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Kedves kérdező!


Neked mondták-e már, hogy a K U R V A A N Y Á D? Mert akkor én most mondom.

2015. júl. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Azt kellene már végre megérteni, hogy egyféle munkahely van, és az a versenyszférában jön létre azért, mert igény van rá.
2015. júl. 21. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nagyon el vagy tévedve. Diplomával irodában voltam közmunkán, azért nettó 66469ft-ot utaltak. Nem egy stabil megélhetési forma, nincs benne semmi biztonság, állandóság, tervezhetőség, mivel x havonta vagy újrakötik vagy nem. A fizu édeskevés, télen kb a rezsire elég, és akkor még nem ettél, nem ruházkodtál, kikapcsolódásról, pihenésről már ne is beszéljünk, közben a munkahelyen ugyanazt várják el, mint a 2x annyit kereső közalkalmazott kolléganőtől. Szabi is szigorúan évi 20 nap, se kor, se gyerek nem számít. Nem jártam mellette kukázni, csak azért mert közmunkán voltam. Vigyék a bevándorlók, nekem elég volt belőle.
2015. júl. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Bevándorló csak akkor jelent "veszélyt" a magyar közmunkásra, ha jobban csinálná, mint a magyar. Tudom, hogy diplomás poziciókban is vannak közmunkások, nem gondolom, hogy ezek lennének veszélyben, nem csak a diploma hiánya, hanem a megfelelő nyelvismeret hiánya miatt is. Viszont az utcán "dolgozó" közmunkásokat gyakrabban látom...konkrétan semmit nem csinálnak, üldögélnek a padon, fekszenek a fűben az út szélén, nem mellesleg az én adóforintomból. Ha így állunk akkor csinálja egy törekvő, beilleszkedni akaró bevándorló sokkal szorgalmasabban azt a munkát és adják neki az én adóforintomból kitermelt bérét!
2015. júl. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem a közmunkás hibája, hogy munkaidőben "üldögél" .Ez is a rendszer hibája, nem adnak nekik értelmes munkát, ami kitöltené a munkaidejüket, kiküldik őket az árok mellé kapirgálni, mert ettől is javul a foglalkoztatási statisztika, az hogy a közmunkás hogyan unatkozza végig a munkaidejét, amíg szárad kint a napon, az senkit nem érdekel.Ennyi erővel jobb lenne, ha otthon ülne segélyen, kevesebbe kerülne, mert nem kellene munkaeszköz és ruha.Ezért a kamu statisztikáért, kozmetikázásért teljesen felesleges megalázni, az utcára hajtani őket!
2015. júl. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Felénk rendesen tisztítják a járdákat, minden reggel szorgalmasan söprögetnek kis csoportokban, igaz ez nagyváros.

Ellenben irodában voltam hónapokon keresztül közmunkán, ahol viszont ellenkezője volt, alig tudtak munkát adni, néha el kellett ide-oda menni pár levéllel vagy irattal, a kolléganők sem szakadtak meg,kényelmesen el voltak nélkülem is, még filmet nézni is volt idejük, igazából semmi szükség nem volt rám, sokszor volt, hogy szinte egész nap ültem és néztem ki a fejemből, mivel ha valamit meg mertem fogni, akár egy szóróanyagba kukkantottam bele, azt már szóvá tették, de nekik szabad volt. Nem olyan jó ez ahogy te elgondolod, nyugodt szívvel lemondok róla.

2015. júl. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

18:36


Igen, csak én egy petákot sem adnék a semmire! Ott van a munka, a lehetőség, ha azt nem végzik, akkor semmit nekik! Igenis menjen ki a munkafelügyelő és kérje őket számon! Ha így nem kap semmit, éhezik stb, csak magára vethet és nem mutogathat senkire!

2015. júl. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!