Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lenne jobb ha a családi...

Nem lenne jobb ha a családi pótlékot felmenő rendszerben megszüntetnénk?

Figyelt kérdés

Szerintem etikátlan hogy a gyermektelen emberektől várják el hogy eltartsák más emberek gyerekeit. Azt gondolom vállaljon inkább az gyereket akinek tényleg van rá pénze

és kevesebb gyerek lenne de inkább minőség legyen ne mennyiség.


2015. júl. 20. 22:21
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
38%
Te is menj inkább, aludd ki magad :)
2015. júl. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

rendes válaszokat kérek szerintem ez komoly kérdés nagyon gáz hogy hogy van 2 ember és az egyik majdnem 2x annyi pénzt kap csak azért mert felelőtlenül bevállalt 3 gyereket


(Attól igazán gáz a dolog hogy a felelősségteljes ember van büntetve)

2015. júl. 20. 22:28
 3/26 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem gyerekenként járjon 15 ezer forint és legyenek normális fizetések, vagy egyáltalán ne legyen családi pótlék és az eddig ráfordított pénzt vonják ki a költségvetésből, csökkentsenek adót, hogy több pénz maradjon az embereknél.
2015. júl. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
48%
Milyen MINŐSÉG az elfogadható nálad gyerekben?
2015. júl. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Ezt a minőséget úgy értettem hogy a jelenlegi rendszer kedvez a buta semmirekellőek szaporodásának tisztelet a kivételeknek persze. Nagy átlagban nem az értelmes embereknek van most sok gyereke ez tény!
2015. júl. 20. 22:40
 6/26 anonim ***** válasza:
50%

Amúgy, a gyerekek fizetik majd a te nyugdíjad. Úgyhogy ha most hirtelen drasztikusan leesik a gyerekvállalás, meg a lehetőség, akkor öreg korodra nem lesz nyugdíjad...


De legalább senkit nem büntetnek azzal, hogy téged eltartson :)

2015. júl. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
96%

"Nagy átlagban nem az értelmes embereknek van most sok gyereke ez tény!"


Ez mindig is így volt eddig is.

Amúgy értelmes ember nem csinál nagy rakás gyereket, mert belátja, hogy ez a világ egyre nagyobb cumivá válik majd, ahogy telnek az évek és nem akarja, hogy a gyerekeinek ebben kelljen élniük.

2015. júl. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Ez is alapvetően rossz rendszer hogy nem az én generációm által befizetett pénzeket kapom vissza hanem azt elherdálják és majd talán kapok valamit ha lesz gyerek..


Ha lehetne választani hogy fizetek mindenféle sehonnai embernek hogy gyártson gyereket akik majd talán nem vernek agyon öreg koromban és talán fizetnek adót, vagy megkapom és elteszem a pénzt öregkoromra én és sok más ember is szerintem 2. lehetőséget választaná.

2015. júl. 20. 22:45
 9/26 anonim ***** válasza:
63%

"Nagy átlagban nem az értelmes embereknek van most sok gyereke ez tény!"


Pedig a drága és csodálatos Fidesz jelenleg éppen olyan rendszert tart fenn, hogy a legtöbbet keresők kapnak a legtöbb családi pótlékot, míg akik keveset keresnek vagy nem dolgoznak, azok kapnak a legkevesebbet, ugyanis adókedvezmény formájában kapják az emberek.


És hát ugye ki lenne a legértelmesebb, ha nem a legtöbbet keresők? Vagy talán mégsem ők? Hmm?

2015. júl. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
74%
Én úgy vettem észre, hogy a családi pótlék nincs jövedelemhez igazítva, minden család fix 10-20 ezret kap havonta. Ebből a szempontból tényleg meg lehetne szüntetni, ugyanis ha ezt a pénzt adócsökkentésre fordítjuk, akkor kb mindenki ugyanott lenne, továbbá a bürokrácia is kisebb lenne (=kevesebb marcera, korrupció, felesleges kiadás). Én úgy gondolom, hogy erre szükség van. Jelenleg úgy néz ki, hogy az állam egy megfizethetetlen adórendszerrel "motiválja" (üldözi) a családokat a gyerekvállalás felé, ahol egy kis kárpótlást kapnak. Ennek nincs értelme.
2015. júl. 21. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!