Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lenne jobb ha a családi...

Nem lenne jobb ha a családi pótlékot felmenő rendszerben megszüntetnénk?

Figyelt kérdés

Szerintem etikátlan hogy a gyermektelen emberektől várják el hogy eltartsák más emberek gyerekeit. Azt gondolom vállaljon inkább az gyereket akinek tényleg van rá pénze

és kevesebb gyerek lenne de inkább minőség legyen ne mennyiség.


2015. júl. 20. 22:21
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Hagyjátok már ezt a "nem lesz nyugdíjad" dolgot. Értelmes ember elkezd átállni öngondoskodásra, nem az állami tőgyön lóg, "mert Kádár apánk korában is jó volt így". Egyébként is amit befizetünk, azt az államnak kutya kötelessége visszaadni nyugdíj formájában, mert csak megőrzésre van rábízva. Ennek nem variálhat a feltételein, és lefosom, honnan teremti elő.
2015. júl. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Egyébként én annyit módosítanék a gyerekkel kapcsolatos juttatásokon, hogy egy gyerek után járna x összeg, kettő után 2x, három után 3x (nem mint most, ahol szinte csak a három gyerek az érték, miközben sokan a nulla és egy közt vacillálnak), aztán 4 fölött el lenne vágva az egész, és vagy csak 3x járna gyerekszámtól függetlenül, vagy annyi se. Ennyit már tényleg ne mások zsebére vállaljon az ember.
2015. júl. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
42%

"Szerintem etikátlan hogy a gyermektelen emberektől várják el hogy eltartsák más emberek gyerekeit."


Oké, de akkor majd ne várd el, hogy ezek a felnövő gyerekek a befizetett adójukból a Te nyugdíjadat kitermeljék, meg a gyógyulásodat, meg TB támogatásos gyógyszereidet fizessék nyugdíjas korodban.

2015. júl. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként is amit befizetünk, azt az államnak kutya kötelessége visszaadni nyugdíj formájában, mert csak megőrzésre van rábízva."


Hát igen, lehet, hogy nyugaton ez így megy, de ez itt Magyarország. Itt az emberek leugatták a többiztosítós rendszert és szemrebbenés nélkül nézték, ahogy tönkrevágják a magánnyugdíj pénztárakat. Ezeknek pont ez lett volna a céljuk, h az emberek azt kapják vissza, amit befizetnek. Jelenleg az van, hogy azt kapják a nyugdíjasok, amit az állam az éppen aktívaktól be tud szedni. Ez párosul egy elöregedő társadalommal, kivándorló fiatalokkal...szóval nem tudom, mi lesz itt.

2015. júl. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

" Oké, de akkor majd ne várd el, hogy ezek a felnövő gyerekek a befizetett adójukból a Te nyugdíjadat kitermeljék, meg a gyógyulásodat, meg TB támogatásos gyógyszereidet fizessék nyugdíjas korodban. "


itt van a kutya elásva ugye érzitek hogy ez egy nem normális rendszer hogy 1 generáció pénze előre elvan herdálva és mindig a következőtől várják a pénzt..


Én is úgy érzem hogy a szegényebb gyermektelen emberek hülyére vannak véve.

2015. júl. 21. 12:09
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Hogy jobb lenne-e?

Nem, de rosszabb sem. A közhangulat szempontjából negatív, a gyerekvállalási hajlandóság növelése szempontjából pedig semleges. Ugyanis az eredeti célja szempontjából jelenleg semmilyen hatása nincs. Aki gyereket akar, annak erre nincs szüksége, hogy bevállalja, aki pedig nem akar vagy nem mer, azt nem ez az alamizsna fogja meggyőzni, hogy mégis megtegye.


Vagyis végeredményben az államkasszában marad ez a pénz, amit aztán úgysem arra költenek, amire érdemes volna, cserébe néhány hétig/hónapig anyáznának azok, akik eddig kapták.

2015. júl. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

úgy értem a felmenő rendszeres megszüntetést hogy pl a 2017.január 1-után született gyerekek után nem járna.


Nem lenne tisztességes elvenni azoktól akik erre számítanak és úgy terveztek ,hogy ez van és fix.


és pl ez a 2017-es időpont pont az hogy ennyi idő alatt mindenkinek van ideje felfogni és nincs az hogy pl valaki terhes és megtudja hogy nem kap.

2015. júl. 21. 23:41
 18/26 szántóvető ***** válasza:
inkább a nemlétező Magyar gazdaságot kéne beindítani.labancoknál van 13.+14. havi fizetés meg nyugdíj.németben 700 euro a gyerek utáni juttatás(nem tudom mi az ottani neve) 2 évig,utána csökken le havi 50-60 euróra.nulla Magyar gazdasággal csak azt érjük el hogy szidjuk a másikat és acsarkodunk egymásra.ez egy élhetetlen rendszer,ezt kell megváltoztatni mielőbb.
2015. júl. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
35%

"úgy értem a felmenő rendszeres megszüntetést hogy pl a 2017.január 1-után született gyerekek után nem járna."


Ez biztosan fellendítené az amúgy sem túl nagy gyermekvállalási kedvet a fiatal házasoknál. Így is kevés gyerek születik, a csapból is ez folyik.

2015. júl. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Rohadtul nem érdekel hogy hány gyerek születik én nem akarok gyereket.


Most az van hogyha én nem akarok lerabolják a pénzem és tartják rajta más gyerekét.

2015. júl. 24. 12:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!