Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lenne jobb ha a családi...

Nem lenne jobb ha a családi pótlékot felmenő rendszerben megszüntetnénk?

Figyelt kérdés

Szerintem etikátlan hogy a gyermektelen emberektől várják el hogy eltartsák más emberek gyerekeit. Azt gondolom vállaljon inkább az gyereket akinek tényleg van rá pénze

és kevesebb gyerek lenne de inkább minőség legyen ne mennyiség.


2015. júl. 20. 22:21
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Én voltam 1-es. Azt hittem csak trollkodtál a kérdéssel, de úgy látszik nem. Azt kéne alapvetően megértened, hogy egy közösséghez tartozol, amiben a tagok gondoskodnak egymásról és betartják az általuk meghatározott együttélési normákat.


Segítjük akiknek szüksége van rá (fiatalok, idősek, szociálisan rászorulók), különösen a gyerekek esetében, hiszen ők alkotják e tágabb közösségnek a jövőjét. Mégha nem is érzed erkölcsi kötelességednek, akkor is előnyödre válik, hiszen a közösség téged ugyanúgy meg fog segíteni, és az ő gyarapodásuk a tied is.

2015. júl. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdező nem az igazságosság szempontjából vizsgálta az esetet, inkább abból, hogy ehelyett inkább enyhébb adórendszer lenne jó, úgy mindenki jól jár. Így pedig csak a sokgyerekesek.
2015. júl. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

" Mégha nem is érzed erkölcsi kötelességednek, akkor is előnyödre válik, hiszen a közösség téged ugyanúgy meg fog segíteni, és az ő gyarapodásuk a tied is. "


Ebben miért vagy biztos? Semmi garancia sincs hogy megfog segíteni.


És igen nagy teher akár egy gyerek is ez tény és való de ne feledjük hogy nem kötelező gyereket vállalni !


Ez lehet hogy nagyon durva és kisarkított példa de ennyi erővel támogassuk azokat is akik öreg prémium autót tartanak mert az is drága. És pont ugyanannyira ésszerű és kötelező minimálbérre három gyerek mint egy húsz éves bálna merci.

2015. júl. 26. 23:42
 24/26 anonim ***** válasza:

Az elmúlt néhány ezer év civilizációi azt mutatták, hogy egy adott közösség erősebb tagjai általában segítették a gyengébbeket. Lehet hogy a mi öregkorunkban nem így lesz, de ennek kicsi a valószínűsége. :)


De a te példádat folytatva, a dolgozóknak ne kelljen nyugdíjat fizetni, az egészségeseknek tb-t, mert azok is etikátlanok.

2015. júl. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

szerintem a te példát nem egészen helyes mert az egészségéről sokkal kevésébé tehet az ember mint arról hogy gyereket vállal...


ha pl valaki betegen születik nem tehet róla a társadalom gondoskodik róla evidens.

2015. júl. 27. 19:09
 26/26 anonim ***** válasza:

"Rohadtul nem érdekel hogy hány gyerek születik én nem akarok gyereket. "

Jobb lett volna, ha a te szüleid sem akartak volna gyereket.


Minden magyar családba 5 gyerek kellene, viszont családi pótlékot csak dolgozó családanyáknak és családapáknak adnék, együtt az adóvisszatérítéssel, a nem dolgozóknak pedig semmit.

2015. júl. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!