Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A burzsoá hadtörténetírás...

A burzsoá hadtörténetírás állításának cáfolataként (miszerint a szovjet hadsereg mindenekelőtt nagy túlerejének köszönhette győzelmét Budapest felszabadítása során) minek tulajdonítható be a Vörös Hadsereg győzelme?

Figyelt kérdés
2015. júl. 21. 09:44
1 2 3 4
 21/32 Shai-Hulud ***** válasza:

"aki kommunista érzelmű és évtizedek óta emigrációban élt annak igenis FELSZABADULÁST adott '45 tavasza."

Annak igen. De aki véletlenül nem emigrált (vagyis nem futott a szovjet elvtársai védőszárnyai alá), azoknak miért lett volna felszabadulás az, hogy az iga helyett járom került a nyakába?


Szerinted FELSZABADULÁS volt az, hogy a nagypapát is elvitték Szibériába némi "málenkij robot"-ra, ahonnan elég kevesen jöttek haza élve? (A nagymamának biztos, de a gyereknek, meg az unokának már kevésbé.)


Szerinted FELSZABADULÁS az, hogy az ide érkező orosz csapatok erőszakoskodtak, aranyat és szeszt rekviráltak (nagyapámtól tudom, hogy még a pitralont is megitták)?


Szerinted FELSZABADULÁS az, hogy utána saját sameszeiket ültetve a hatalomba, kommunista többségi kormányt hoztak létre (némi kékcédulás csalások eredményeképpen), majd betiltva a többi pártot, bebiztosították a saját hatalmukat?


Szerinted FELSZABADULÁS az, hogy még 1956-ban, mikor vissza akartuk nyerni a saját önrendelkezésünket, ezt a forradalmat vérbe fojtották?


HÁT MILYEN FELSZABADÍTÁS EZ, MILYEN FELSZABADÍTÓK EZEK???

Sok szovjet katona halt meg a magyarországi harcokban, ők valóban hősök voltak. Hősök, mert vagy meggyőződésből, az eszméik, céljaik érdekében haltak meg, vagy mert embertelen körülmények között, a saját komisszárjaik tüzétől rettegve, lehetetlen körülmények között is teljesítették a parancsot...

És SAJNÁLOM őket, mindegyiket, mert EGY ROSSZ CÉLÉRT áldozták fel az életüket.


"És minden-minden csak meglátás kérdése."

Akkor jó lenne, ha kinyitnád a szemed, és te is meglátnád, hogy mit hozott nekünk a "hős felszabadító szovjet hadsereg".


"Igaz voltak akik meg 45 után emigráltak..."

Gondolom, belátod,hogy például SZÁMUKRA nem igazán volt felszabadulás... Meg azoknak sem, akiket kivégeztek utána, akiket kitelepítettek, akiknek elvették a vagyonukat, akiknek kisajátították mindenét, stb...


"MINDIG AZ ELNYOMOTTAKNAK VAN IGAZA."

Ez egy nettó f.@.szság.


"A legkönnyebb tudomány a történelem."

Ja, hát ha nem ismered, akkor valóban.


***


Az ötös válaszodra:


"A szovjet csapatok győzelmét döntően nem a túlerő befolyásolta, hanem a szovjet hadművészet fölénye, a vezetés jobb színvonala, a csapatok erkölcsi-politikai állapotában meglevő minőségi különbsége."


Ez megint egy nagy baromság. Én most 57 éves vagyok, végzett (és már leszerelt) katonatiszt, de ezt még a "boldogult szocializmus legfényesebb napjaiban" is úgy tanították, hogy a Szovjetunió a hatalmas túlerejének köszönheti a győzelmét.


Katonai főiskolán meg is magyarázták, hogy miért? Sztálin nem sokkal a II. Világháború előtt gyakorlatilag a teljes katonai vezérkart koncepciós perekben kiirtotta, így a Szovjetuniónak egyszerűen NEM VOLTAK HOZZÁÉRTŐ TISZTJEI a háború első éveiben. Hosszú idő kellett hozzá, és SOK MILLIÓ ÁRTATLAN SZOVJET(tehát SAJÁT!!!) áldozat, mire ezt a defektet kiheverte a Szovjetunió, és a Vörös Hadsereg.


"A szovjet katonák önfeláldozó hősiességről, bátor helytállásról, fegyvereik és harceszközeik mesteri kezeléséről tettek tanúbizonyságot."

Hát ha mögöttem is a KGB jönne, hogy aki lemarad, vagy visszafordul azt azonnal agyonlövik, te nem is tudod, milyen hősies lennék, és milyen mesterien kezelném még azt a fegyvert is,amit sohasem láttam azelőtt!


"A csapatok erkölcsi-politikai állapotát mindvégig szilárdította, harckészségét a legnehezebb, olykor válságos helyzetekben is magas fokon tartotta a felszabadító küldetés tudata."

És a KGB. :-DDD


"A burzsoá hadtörténetírás annyit jelent kesapám, hogy a burzsoá hadtörténet írók MINDENT a burzsujok szemszögéből írnak meg és mivel tudjuk, hogy mindig az elnyomottaknak van igaza ezáltal a burzsoá hadtörténetírás annyi mint a semmi."


"kesapám", te egy akkora barom vagy, hogy ilyet kötéllel kell fogni, nehogy szétszaladjon!

Szóval ha leírok egy TÉNYT, akkor az attól függően lesz igaz, vagy hamis, hogy én éppen elnyomó burzsuj vagyok, vagy elnyomott proletár?

És persze csakis az lehet igaz, amit a szegény elnyomottak írnak le....


Mondd csak, amit a szovjet elnyomás alatt írtak le a szovjetek, az is mind hazugság? Hiszen ott PROLETÁRDIKTATÚRA volt, tehát ők voltak az uralkodó osztály!


Nem tudom, hány éves vagy, de GARANTÁLTAN nem éltél, mikor itt még szocializmus volt. Aki azt ÁTÉLTE, annak nem torzít ennyire a szemüvege.

És az agya sem - már ha egyáltalán van neki.


Pedro

2015. júl. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
Minden épelméjű ember összeszedetten, normális érvekkel fejti ki, hogy a kommunista rendszerek vezetői milyen képmutató módon éltek és haltak, továbbá mennyire életképtelen az imádott rendszerük, mármint gazdaságilag, és végül hogy mekkora balfékek, töméntelen, tanulatlan csürhe volt harctéren, akik feleslegesen mentek halálba, erre a hithű kommunisták jönnek hogy nácik, fasiszták, kizsákmányolók, imperialisták vagyunk, hát ezek nem emberek, robotok. Nem is tudnak beszélni, ugatnak. a szókincsükbe van kb. 100 szó, azt annyi.
2015. júl. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

'"A legkönnyebb tudomány a történelem."

Ja, hát ha nem ismered, akkor valóban. '


Kommunistáknál divat volt mindent a végletekig leegyszerűsíteni, mert akkor mindent úgy megmagyaráznak, h az mindenkinek megfelel és nem kell kényes kérdésekre válaszolni.

2015. júl. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Nekem csak annyit mondjatok meg, ha ezeket olyan dicsőséges felszabadítóknak hirdették, akkor MIÉRT NEM VONULTAK KI INNEN A NÁCIK KITAKARÍTÁSA UTÁN? Akkor minden jogalap meg lett volna a felszabadítás elnevezéshez.
2015. júl. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szövetségesek jobb katonák voltak, mint a németek, hogy sikerült nagyobb véráldozatokat összehozniuk, mint a németeknek ? Ha azzal jössz, hogy hamisítás, hazugság az egész, megkérdezem, hova tűnt az a milliónyi szövetséges katona ? Elpárologtak, szublimáltak maguktól ?
2015. júl. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

'"robgros"nevű fórumozó a náci szimpatizánsok közül a legkeményebb ellenfelünk nekünk kommunistáknak(bár hozzá kell tenni, hogy előbb-utóbb ő is fel fogja adni mint sok-sok harcostársa(pl:Pro Patria)míg nálunk mindig jönnek újak és újak-olyanok vagyunk mint a"lernai hydra"mert hiába vágják le egy fejünket nő helyette öt...Horthy idejében is hányszor szérverték a nyomdáinkat de mindig lett új!)...


Szóval ő a legkeményebb ellenfél DE már ő is fejlődik.


Korábban soha nem írt volna le olyat mint ma este hat óra előtt... '


20-as válaszadónak meg sem köszöntem még a megtisztelő titulust. Legalább feljebb léptem nála a ranglétrán, mert addig még ennyire sem méltatott. Remélem, majd szól, mikor elértem a Führer rangját...

De előre szólok, nem kérek Sieg heil-t!

Hydra??? Hol vagyunk, kérem, az Amerika kapitányban?DDD


Amíg komcsik meg akarják magyarázni a szegénységi bizonyítványt ország-világnak, addig reagálni fogok.

Soha nem gondoltam volna azt sem, hogy kommunista szemekben a legkeményebb ellenfélnek számítok. Ez is vmilyen szinten elismerés.

Ne aggódj, írtam volna korábban is azt a bizonyos jelzőt, pusztán a megfelelő kifejezés nem jutott eszembe.


A kommunisták fennen hirdették a Vörös Hadsereg által megszállt országokban, ők eltakarítják a korábbi tőkés elnyomókat. A tőkéseket csakugyan elzavarták, de a bürokratikus pártrendszerük lépett elő új elnyomóként. Mire szerencsétlen európaiak rájöttek volna, mire megy ki valójában a játék, addigra már késő volt, a pártok szabályosan bebetonozták magukat.

2015. júl. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

"A szovjet csapatok győzelmét döntően nem a túlerő befolyásolta, hanem a szovjet hadművészet fölénye, a vezetés jobb színvonala, a csapatok erkölcsi-politikai állapotában meglevő minőségi különbsége."


Na akkor nézzük az orosz-finn téli háborút és a muszka, ideológiailag magasan képzett szuperkommandósokat, akiket a finnek talán picit lelkesebben konvertáltak hullahegyekké, de végül "kénytelenek voltak aláírni a súlyos feltételeket, mert a háborúban kimerült, állásainak védelmére a tavaszi olvadás után nem lett volna képes a hatalmas háttérgazdasággal rendelkező Szovjetunióval szemben" Tényleg nem számít a túlerő...

[link]

2015. júl. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Pedro komának(aki magyar létére még egy tisztességes magyar nevet sem tudott magának választani)egy kis szeminárium:


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__703..


Javaslom koma a KÉRDEZŐ monológjait megszívlelni...


A többi léhűtőnek nem válaszolok semmit.

2015. júl. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

'A többi léhűtőnek nem válaszolok semmit.'


A kérdés az, nálad ki számít léhűtőnek? Mindenki aki nem ért veled egyet?

2015. júl. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 Shai-Hulud ***** válasza:

"Pedro komának(aki magyar létére még egy tisztességes magyar nevet sem tudott magának választani)egy kis szeminárium:"


Köszönöm. DE:


1. Honnan veszed, hogy a valódi nevem magyar? Az, hogy (viszonylag) helyesen használom a magyar nyelvet, nem jelent ám semmit! Hátha dél-bantu bevándorló vagyok, csak éppen megtanultam magyarul?


2. A "szemináriumra" járjanak az elvtársaid, nekem a főiskolán éppen elég volt a "tudományos szocializmus" oktatás - én még államvizsgáztam is belőle. Szerintem még mindig jóval többet tudok belőle, mint te...


3. Amire utaltál (hogy miért volt jobb a Kádár-rendszer), csak annyit mondanék, hogy NEM VOLT JOBB.


Valószínűleg elkerülte a figyelmedet az életkorom, amit említettem. Akkor láthatnád, hogy gyerekkoromat, és ifjúságom nagy részét a Kádár-rendszerben töltöttem, tehát KÖZVETLEN KÖZELRŐL tapasztaltam, hogy milyen volt.


Javaslom, hogy te se apád szép meséiből ismerd meg a kort, mikor sóhajtozik, hogy "bezzeg akkor minden szép volt" - ami persze nem igaz, mert összesen az teszi széppé neki, hogy akkor még jóval fiatalabb volt, és a reggeli merevedés még nem a derekában jelentkezett.


Amit leírsz a "Miért volt jobb a Kádár-rendszerben élni " című szocreál történetben, az nagyon szép, de összesen az látszik belőle, hogy már te is ott tartasz, hogy "bezzeg régen minden jobb volt".


Fel kellene ébredni! A proletárdiktatúra megbukott! Attól, hogy TE és még néhányan visszasírjátok, az emberek többségének NEM AZ KELLETT. Vége, nincs többé, tessék tudomásul venni, hogy itt is kapitalizmus van - aminek természetesen szintén van sok hibája, de az emberek mégis úgy döntöttek, hogy inkább ezt szeretnék.


Nagyjából négy dolgot tehetsz:

1. Belenyugszol, és megpróbálsz valahogyan hasznos tagja lenni ennek a társadalomnak.

2. Elhagyod az országot, és keresel egy olyat, ahol még (többnyire erőszakkal) a szocializmust/kommunizmust erőltetik. (Javaslom például Észak-Koreát.)

3. Tovább sóhajtozol, és mondogatod, hogy "bezzeg Kádár alatt minden jobb volt", és előbb-utóbb csak röhögnek rajtad az emberek.

4. Lázítani kezdesz, ellenállást szervezel, valódi kommunista ellenállási mozgalmat csinálsz, és rövidesen rács mögött találod magad - vagy a börtönben, vagy a diliházban.


Körülbelül ezek a lehetőségeid.


Pedro

2015. júl. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!