Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kapnak az illegális...

Miért kapnak az illegális bevándorlók mindent ingyen, ami egy kelet-EU-s ember egész életének a munkája?

Figyelt kérdés

Ha egy illegális bevándorlónak sikerül eljutnia mondjuk Svédországig (pl. albánok, irakiak, szírek, afgánok), ott ingyen lakást kap, ingyen autót, nyugati-segélyeket (kb. 300 000 Ft), ingyen svéd és angol nyelvtanfolyamot, fizetett iskola látogatást, és még ki tudja milyen szociális segítséget, és még nem is kell dolgoznia.


Ha pl. egy magyar vagy egy lengyel aki EU-s állampolgár, kimenne diploma nélkül melózni, akkor 7/6 8 órás munkával is csak egy rongyos albérlet vagy egy munkásszálló telik és tömegközlekedés.


Akkor miért jó nekünk az EU-s tagság? Legális bevándorlónak lenni, hát, hogy is fogalmazzak... sz*r!


2015. júl. 26. 16:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%

"Akkor miért jó nekünk az EU-s tagság? "


Hogy neked miért jó azt neked kéne tudnod, hogy nekem nem jó az biztos.

2015. júl. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%

Azért jó lenne ehhez a svéd sztorihoz valami hivatalos forrás is. Mondjuk valamelyik svéd állami honlapról, törvényből vagy akármi.

Nem tartom valószínűnek, hogy ingyen lakás kapnak meg autót. Azt el tudom képzelni, hogy támogatással kapnak szociális lakást és biztosítanak számukra a beilleszkedéshez szükséges tanfolyamokat ami után ha minden jól megy normális adófizető állampolgár lesz belőlük. Persze halljuk a hírekben, hogy ott sem mindig megy jól, ahogy nálunk sem sikerült a roma integrációt megoldani.

2015. júl. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

A svéd törvényeknek most lusta vagyok uánanézni, de gyanítom hogy hasonló a magyar szabályozáshoz.


Egyrészt a támogatás ideiglenes, csak a menekülstátusz fenntartásáig érvényes, másrészt a jogosult kötelezhető a támogatás visszafizetésére is akár.


Azt meg hadd ne kelljen már elmagyarázni, mi a különbség egy menekült és egy munkavállaló között.

2015. júl. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

Próbálkozz be Svédországban papírok nélkül megjelölve, hogy valamely EU-n kívüli országból meneküldtél, például kárpataljai magyar vagy, aki a kényszersorozás elől szöktél el. Valószínűleg ilyen esetben befogadnának, hiszen mint írod az albánokat is befogadják.


Másrészt mi közöd neked ahhoz, hogy Svédország kit fogad be?

2015. júl. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Semmi közöm nincs ahhoz, hogy kit engednek be a svédek. Viszont nem értem miért vagyok ennyivel kevesebb, mint egy albán, koszovói, közel-keleti, afrikai ahol NINCS háború és valójában a nyugati jólétért jönnek, és nem akarnak dolgozni.


Nekem miért kellene kidolgoznom a belemet is mint egy igásló, fele olyan jó életszínvonalért?

2015. júl. 26. 17:00
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
Csak szerintem baromság a sztori?
2015. júl. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
29%
Azért, hogy minél többen jöjjenek Európába, és rombolják le az európai civilizációt.
2015. júl. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
29%

A cigányok is kapnak ingyen házat, ha leélik, mert leélik, akkor az állam az adófizetők pénzén felújítja.


Ez is hasonló dolog.

2015. júl. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
96%

Ez így nem igaz. Kérdező, ezt honnan szedted?


Svédországban egy BEFOGADOTT menekült menekültszálláson kap elhelyezést. A nyelvtanfolyam jár neki, mint bárkinek, aki ott szeretne letelepedni. Neked is.

Alapvetően munkát próbálnak nekik kínálni, nem segélyeket. Az iskola pedig természetesen ingyenes a gyerekeknek mint itt is.

Sőt, ha te jelentkezel egy Svéd egyetemre és felvesznek, neked is ingyenes lesz.


Szóval hülyeséget kérdeztél...

2015. júl. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
66%

Ezeket a menekultek ellen uszitos folyamatos "kerdeseket" szerintem max 1-2 ember irogatja, akik vagy teljesen kupplungosok, vagy fizetnek nekik erte.


Vagy mindketto.

2015. júl. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!