Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok a reklámok...

Abu Bakr al-Bagdadi kérdése:

Támogatnátok a reklámok betiltását?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, a XXI. század a centralista kormányok kora lesz. Nem lesz diktatúra, de a kormány szinte mindenbe belenyúlhat.

Támogatnátok a reklámok betiltását?

Gondolok itt ilyenekre:

- plakátok

- TV-ben, rádióban levő reklámok

- gépjárműkön levő reklámok

- újságban levő reklámok

- minden egyéb reklám, amit államilag korlátozni lehet (pl. internet emiatt kiesik, de arra ott az AdBlock)


2015. júl. 27. 11:18
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Mondom, hogy ne sírjatok, ami jó reklám nélkül is elmegy.
2015. júl. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
84%

Minek kéne reklám? Ha valamit akarok venni, pl. autógumit, akkumulátort, sört, babapelenkát, búgócsigát, egyszerűen megnézem a neten, és igen, szóbeszéd alapján is, ha egy ismerősnek, havernak bejött valami, az nekem sokkal többet ér, mint akármilyen reklám.


Még melóhelyet sem hirdetés alapján választok, hanem amit ott dolgozó régebbi kollégák, haverok ajánlottak. Élelmiszert meg lehetőleg ismerőstől, vagy piacon. Minden negyedévben jelentkezik egy bizonyos "szalámis ember" évek óta, bármit hoz ami kell, és olcsón, jó minőségben a szalonnától pálinkáig, és papírmunka nélkül, ha érthető amit mondok...


Szóval, tőlem már holnap megszűnhetnének a reklámok.

2015. júl. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
52%

Köszönöm szépen a nulláig lepontozást. Nem gondoltam, hogy ennyi ostoba van itt.

Kapitalizmus nem lehet meg reklám nélkül. Teljesen képtelenség.

De oké! Nem kell reklám.

Az az újság, amit most meg tudsz venni mondjuk 200 forintért, nulla reklámbevétellel kb. 600-650 forint lenne. Megveszed?

Ja, s a munkanélküliség egekig szökne, ha a reklámból élőknek egycsapásra megszűnne a munkája.

2015. júl. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
#4: "Adományalapú rendszert kell kiépíteni." Ezt hogy is érted? Kíváncsi lennék rá ha kifejtenéd.
2015. júl. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Én bízok az adományalapú rendszerbe.

Torrentes hasonlatban vázolom a helyzetet:

Ami most van, az az ncore, tele hülye szabályokkal, igaz sok előnye van, amit mi teremtenénk meg, az a kickass, szinte szabadon dönthet az ember, hogy mit tölt föl, melyik torrentet seedeli meddig. Szerintem egy ilyen rendszernek nagyobb jövője van, mint az agyonszabályozott ncore-nak.


Ha letöltök egy szoftvert, nem akarom, hogy fizetős legyen, de azt se, hogy tele legyen reklámokkal. Ha jó a szoftver, úgyis támogatni fogom a fejlesztőket. Ha ez lenne a hozzáállása az embereknek, akkor már jóval előrébb tartanánk.


Hasonló a nézetem a szerzői jogi dolgokban is, miért nem lehet egy zenét szabadon felhasználni? Keressetek rá, NoCopyrightSounds, egy YT csatorna, ahol szabadon felhasználható zenéket közölnek. Ez a jövő emberek, az előadók támogatva lesznek, abból fognak megélni, és nem abból, hogy ide-oda eladják magukat.

2015. júl. 27. 12:13
 16/32 anonim ***** válasza:
74%

És ezt az analógiát végig tudod vinni a vizes kiflitől a luxushajóig? Minden termék és szolgáltatás reklám nélkül működik.

Adomány alapú?

Hogyan. A nagyáruháznak adok adományt, hogy... de miért is?

2015. júl. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Tágabb értelemben mindig is volt reklám: már az ókori szónokok is tkp. politikai reklámot csináltak. Ebben a legnagyobb mester később Joseph Goebbels propagandaminiszter lett (elhatárolódom tőle, csak tény, h hatásos volt). Vagy már a kapitalizmus kezdetén kellették az áruikat a kereskedők. Reklám a szocializmusban is volt ["Cascot akarok kötni" :-)]. Ezek csak kiragadott példák, csak érzékeltetni akartam, h reklám mindig is, vagy legalábbis már nagyon régen létezett.
2015. júl. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

#16

Miért kéne adomány az áruháznak? Tőlük veszem a termékeiket, ebből élnek. Miért kéne, még adomány is?

Csak azoknak "jár" az adomány, akik ingyen biztosítanak számodra egy terméket, mint pl. a fent említett szoftver.

Tehát a kézzel megfoghatatlan dolgokért jár adomány. Akár egy TV műsornak, akár egy csatornának, de nem egy bolti termékért.

2015. júl. 27. 12:25
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

A kiflit látom a boltban. De honnan tudok a boltról? Véletlenül arra járok? Honnan tudom, hogy tőlem 100 km-re, ahol még soha nem fordultam elő, lehet venni olyasmit, ami nem kifli, nincs a sarki boltban, a létezéséről sem tudok, de hasznos lenne számomra. Honnan fogok tudni róla?

Honnan fogok tudni a szoftverről, amit támogatok, ha használom?

2015. júl. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
89%
A kérdésed egyébként úgy szól, hogy támogatnánk-e. A válaszom: nem.
2015. júl. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!