Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy felső rétegből származó...

Egy felső rétegből származó fiatalt melyik párt képviseli?

Figyelt kérdés

Nem a kommunikáció szintjén, hanem ténylegesen...


A felsőosztályt nyílván egy olyan párt képviselné legjobban, mint mondjuk USA-ban a republikánusok. Társadalmilag konzervatív, gazdaságilag liberális. És a gazdasági program a fontosabb, mivel fontosabb hogy mit csinálnak az adókkal mint hogy házasodhatnak-e a homoszexuálisak...


Hogy ez miért van így... A II. vagy XII. kerületben dugig vannak a templomok, míg lakótelepi környezetben legtöbb templom kong az ürességtől. Ugyanígy nem véletlen (mivel az emberek nagy része érzelem szerint szavaz) hogy a budai oldal jobboldalibb, a pesti oldal baloldalibb. (=társadalmi konzervativizmus)


Gazdaságilag is persze az jönne jól, ha kevesebb adót kell fizetni, cserébe mindenki magáról gondoskodik. (=gazdasági liberalizmus)


Ha megnézzük a pártokat...


Fidesz tulajdonképpen kedvezett az egykulcsos adóval. Viszont a legfideszebb szavazótábor a középkorú családosok, valamint a nyugdíjasok egy része.


MSzP és társai kisnyugdíjasok pártja, meg se fordult a fejemben.


Jobbik... Bevallom őszintén Jobbikra szavaztam, de nem jó szívvel. Kifejezetten rendpárti vagyok, tehát bűnözőket (legyen az politikus vagy utcai) börtönben szeretném látni. Viszont ők inkább a "kisemberekre" számítanak: lásd háromkulcsos adó, illletve "mocskos multik, mocskos bankok" kampány. Ha mondjuk egy kisvárosi kisvállalkozó lennék ahol nagy a bűnözés is, akkor persze gondolkodás nélkül a Jobbikra szavaznék...


LMP. Gazdasági programjuk hasonlóan baloldali mint a Jobbiknak. Ők viszont társadalmilag is baloldaliak, és túlságosan zöldek. Tetszik, hogy "tiszták" még mint a Jobbik is, de nem vagyok benne biztos hogy engem képvselnek...



Ezek alapján fideszesnek kéne lennem, mint számomra legkisebb rossz... Na de a vasárnapi zárvatartás, illetve a mértéktelen korrupció eléggé zavar.


Sok minden történhet még 2018-ig, és persze nem csupán GyK alapján döntök, csak útmutatást szeretnék...


2015. júl. 28. 15:07
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
2 lehetőséged van: vagy nem mész el szavazni, vagy szándékosan érvénytelen szavazatot adsz le. Én tavaly nem mentem, 18-ban viszont megyek, és érvénytelen szavazatot adok le. Sajnos nincs olyan párt ami az én elképzeléseimmel még csak köszönő viszonyban is lenne, így nincs más lehetőségem. Azért meg nem fogok egyikre vagy másikra ikszelni mert az a kisebb rossz. Mivel a leírtak alapján te is hasonló cipőben jársz, ezt javaslom neked is.
2015. júl. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
"Felső réteg"-nek tartod magad, ez nem politika, ez egoizmus. Valami vallási szektát keress magadnak, ne pártot.
2015. júl. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A leírásod alapján nem vagyok benne biztos, hogy te valóban felső rétegbe tartozol. A felső osztályt ugyanis mindig minden párt képviseli (a kommunista forradalmakat most hagyjuk), mivel akkora lobbierejük, politikai tőkéjük van. Ezt persze nem tűzik a zászlóra, de a salátatörvények huszadik módosítóindítványainak apró betűs részei jellemzően mindig kedvezőek a felső osztály érdekei szempontjából. A budai lakosok zöme meg középosztálybeli, felső-középosztálybeli, a felső osztály azért még itt is kisebbségben van.
2015. júl. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem következöleg is a Jobbik-ra szavazz egyetlen párt közel ált hozzád és addig ugy se lesz jobb. Én a Jobbik-ra fogok mindig szavazni szerintem tegyél te is igy
2015. júl. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18%
a fidesz nem a legkisebb rossz, csak máshogy nem merik bevallani maguknak a balos érzelmű honfitársak, hogy vele szemben a baloldal labdába sem rúghat
2015. júl. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
39%
MoMa, Liberálisok, Együtt, DK hiába írod, hogy "kisnyugdíjasok pártja", valójában ezek a pártok akarnak gazdasági liberalizmust, az MSZP már valóban jóval kevésbé.
2015. júl. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
33%

#5


szerintem sokan nagyot fognak nézni, amikor a Jobbik őket is gazdagnak titulálja, és úgy megadóztatja mint még soha :)

2015. júl. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
24%

#7


ezeknek a pártoknak lövésük sincs se a gazdaságról, se a liberlizmusról

GYF a DKval a legnagyobb egyenlőségpárti aki csak létezik. Nagy kár, hogy még a legszegényebbek sem osztják a nézeteit azzal kapcsolatban, hogy akinek csak a sarka is kilóg a gettóból az azonnal nyomja a pénzt a gettóban élőknek, akik sajnos sem tanulni, sem dolgozni nem akarnak.

2015. júl. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
95%

Rendkívül erős kétségeim vannak arról, hogy a társadalom többségének van lövése az egyes pártok nézeteiről. Még az is gyakori, hogy egyes pártoknak nincsenek is "nézetei". Néhány hangadója mond valamit, azt kinevezik "nézetnek".

Ma a pártoknak döntően populizmusa van, nem nézeteik. Minden párt azt vizslatja erősen, mit kéne mondania, hogy többen higgyék el. Az eszébe sem jut, hogy amit mond, hogyan kéne megcsinálni, mi a feltétele, és ki csinálná.


Ezért a legfelső réteget az összes ilyen párt képviseli. Lehet, hogy nem tud róla, de képviseli. A legfelső réteg önmaga szokta eldönteni, mit akar. Ebben a törvények, a rend csak akadályozzák. Számukra a káosz egy bizonyos mértéke a legjobb. Amikor nem tartoznak felelősséggel senkinek, hisz ez a kedvenc életformájuk. Na persze az üresfejű felső rétegből származó fiatalok így is úgy is a dzsentrikhez hasonlatosak. Amíg telik a papa örökségéből jól megy, aztán jöhet a pisztoly (gyöngyháznyelű). Mert értéket teremteni már csak azért sem tud, mert nem is tudja, mi az. Csak hiszi.

2015. júl. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Van egy kb. 30.000 emberből álló "elit" a világon, az összes párt őket képviseli. Téged senki..... csak te magad!!!
2015. júl. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!