Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem szomorú, hogy...

Csak szerintem szomorú, hogy a magyarságot még ez az idézet is így leírja? Lényegében azt írja, hogy külföldön életképtelen és mennyire nem együttműködő.

Figyelt kérdés

"A nagy világon e kívűl

Nincsen számodra hely;

Áldjon vagy verjen sors keze:

Itt élned, halnod kell."



2015. júl. 29. 17:04
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

9es, ez így ebben a formában nem igaz (analitikus elemzés) de mindegy


és lehúztátok 8ast, de valamivel enyhébb verzióban nekem is ez jön le..


például van egy vastagcsaba dal (nem kedvelem sem a popzenét, sem a médiazenét, egyszerűen nem lehet elkerülni) amiben az van, hogy "ahol megszületünk, ott a helyünk"... de miért?

2015. júl. 29. 18:59
 12/20 anonim ***** válasza:
55%

Az idézet szerint csak itthon együttműködők a magyarok.

Szerintem még itthon sem. :D

2015. júl. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
12.. na... igen:( :D
2015. júl. 29. 19:18
 14/20 anonim ***** válasza:
93%

# 11/12 Időpont ma 18:59


Analitikus elemzésnél sem soronként elemzünk! Ezt sürgősen felejtsd el, ha még érettségi előtt vagy. Ha utána, akkor meg mindegy...


Szó nincs itt külföldi életképtelenségről vagy nem együttműködésről! A hazaszeretetről szól, és arról, hogy bárhova is mész, ott csak egy bevándorló leszel. 1836-ot írunk, akkor még nem voltak a saját országvezetőink ellenünk, ezt ne feledd.

2015. júl. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

az analitikust angolul tanultam az egyetemen, ez a definíció volt odaírva, de jó, igazából nem oszt, nem szoroz (meglett a vizsga amúgy:D)


és értem mire gondolsz.. hát igen, azért az másabb idő volt még... bár én tartom, hogy ha ver a sors keze, akkor bizony nincs értelme maradni...

2015. júl. 29. 20:30
 16/20 anonim ***** válasza:

"bár én tartom, hogy ha ver a sors keze, akkor bizony nincs értelme maradni..."



Ahogy a test sem erősödik meg attól,hogy a fotelban kényelmesen heverészik az ember, úgy a jellem és egy nemzet sem nemesedhet próbatételek nélkül.

2015. júl. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
63%

"bárhova is mész, ott csak egy bevándorló leszel. "


ez valahol igaz, de lehet bevandorlokent tobbe neznek es ertekelnek mint a sajat szulohazam...

2015. júl. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
38%

"ez valahol igaz, de lehet bevandorlokent tobbe neznek es ertekelnek mint a sajat szulohazam..."


Ennyi.

Ezután nincs miről beszélni.

2015. júl. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

# 17/18 Időpont ma 22:28


De nem abban az időszakban. Nem szabad elvonatkoztatni a korszakról amiben írták.

2015. júl. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

16os, ki mit nez probatetelnek

peldaul ha egy istenfelo ember szeret motorozni, es egyszer csjnya balesetet szenved, akkor mi a helyes, ha probatetelnek ertelmezi, vagy pedig into jelnek, hogy abba kene hagyni a otorozast?


hasonlokeppen ha itthon nincs munkad es nem tudod ellatni a csaladodat, az prpbatetel, vagy into jel?


az elso kerdes nyilvan csak egy tokeletlen pelda, nem egeszen klappol, csak arra probalok ra utatni, hogy a prpbatetel nem mindig egyertelmu, vagy erosito, de mondhattam volna pl balesetes amator sportolot is, az talan jobb


szoval ha ver a sors keze, nincs penzed, eteled ruhad es nincs kilatas sem arra, hogy ithon jobb lesz, akkor az most ertelmezheto prpbatetelnek, vagy elegendo ok egy hazafinak is, hogy meggo dolja a kulfoldi szerencseprobat?


hibakert bocsi, sietve irtam mobilrol:/

2015. júl. 29. 23:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!