Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnátok egy ilyen...

Mit szólnátok egy ilyen jövőhöz? Szívesen élnétek egy ilyen világban?

Figyelt kérdés

A globalista kapitalizmus össze fog omlani, pl. Európában maximum egymással fognak kereskedni az európai országok, de inkább a hazai termelésen lesz a hangsúly.


Az élet nyugodtabb ritmusú lesz, Magyarországon vidéken jelentősen magasabb színvonal lesz pl. az itthoni termelés miatt rengeteg munkalehetőség lesz a földeken.


A fejlett technikai vívmányok pl. a számítógépek, telefonok szórakozásra való használata a háttérbe fog szorulni, a gyerekeket inkább a különféle mezőgazdasági gépek, belsőégésű motorok, dinamók működése fogja érdekelni.


A magyar és a cigány békében fog élni, átvesznek pozitív dolgokat egymás kultúrájából.


Lehet, hogy pl. egy vidéki este ilyen lesz:


A falu főtere egy nagy homokos-sóderos terület, nincsen leaszfaltozva, a cigánykaraván furgonjai alakítanak benne egy szabálytalan kört. A furgonok teteje között pókhálóként futnak a karácsonyfaizzók, amik fényt adnak.


A furgonok által alakított kör középpontjában lobog a tábortűz, magyar és cigány gyerekek vidáman táncolnak körülötte, középkorú férfiak cigányzenét játszanak és megy az italozás, falatozás ezerrel. A sarokban egy dízelmotor duruzsol, az látja el árammal a világítás gyanánt felállított karácsonyfa-izzókat.


A falu nagyrészt önfenntartóan él, amit nem tudnak megtermelni azt is belföldről szerzik be, pl. a gépeket ipari területek üzemeiből.


Az emberek nyugodtak és stresszmentesek. Nincsen fogyasztói társadalom, nem lehet a boltokban annyi féle terméket kapni, nincsenek last minute utak meg fapados repülők, nincs Apple meg Android, Adidas meg Nike, viszont ami egy hagyományos, kiegyensúlyozott, boldog élethez szükséglet az sokkal elérhetőbb mindenki számára, mint manapság. Cipő van a cipésztől, ruha a szabótól, szerszám a kovácstól.


Mi a véleményetek erről a jövőképről, hogyha pl. 100 év múlva ilyen lenne? Szívesen élnétek egy ilyen világban?



2015. aug. 1. 15:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
Undorító és nem :D
2015. aug. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%
hát jó lenne... álmodozás, holdfényes nyári éjszakán
2015. aug. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
30%
Borzalmas lenne. Mondjuk én pesti vagyok, szóval lehet a vidékieknek ez tetszene. De nekem nem, én hozzászoktam a pörgős élethez, és nem foglalkoztat a falusi élet, a földeken való munka.. nekem az túl koszos XD
2015. aug. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%
Nekem ez a falu és föld vonal nem tetszik. Meg egyébként sem.
2015. aug. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Volt ilyen világ nem is olyan régen. Én a 80-as években voltam gyerek de sok minden volt akkor amit most leírtál. Ezek az idők elmúltak.

Ha azon agyalunk milyen élet lehet majd 100 év múlva, akkor szerintem előbb lesz egy Mad Max tipúsú filmben szerepelt világ


" A civilizáció hanyatlik, általános az áru- és üzemanyaghiány. A rendet és a törvényt egyre inkább az anarchia és ököljog váltja fel. A városok még működnek, de a vidéki utakon már féktelen motorosbandák garázdálkodnak"

2015. aug. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 szántóvető ***** válasza:
98%
ha lehetne wartburgokat szerelgetni és pálinkázgatni akkor elviselhető lenne elméletileg.csak én se a békés dolgozó roma társadalomban,se a kapitalizmus összeomlásában nem hiszek.
2015. aug. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
22%
Kérdező, az kimaradt, hogy boltok és szupermarketek helyett lennének lebegő, önjáró kereskedelmi egységek ilyen antigravitációs platformokon, azaz nem kéne az embereknek boltba járni, a bolt járna ide-oda. Lehetne bennük kapni virágmagot, eper dzsemet, celluxot, videó kazettákat, kenyeret, neutron ágyút, Herz szalámit, energiacellákat, cigarettát, Sétálós Jancsi whiskyt, plazmadiszkeket, holovízió-lejátszót, biztosíték-készletet, fogkrémet, fejfájás-csillapítót, és antianyag sugárfegyvert is kapni. Gbzzzzt! Gbzzzzt! - zizegnék egy-egy elhaladó járókelőnek.
2015. aug. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
71%
Ha te azt hiszed kérdező, hogy a 200 évvel ezelőtti állapotokhoz való visszatérés annyira jó lenne, mert akkor az embereknek nem volt semmi bajuk, akkor ki kell hogy mondjam, te reménytelenül ostoba vagy.
2015. aug. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
95%
Nekem jó a jelenlegi Magyarország, csak lehetnének kedvesebbek egymással az emberek és nem kéne ennyi adó, amit úgy is csak lenyúlnak.
2015. aug. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 hollófernyiges ***** válasza:
92%
És hol van a Wartburg?
2015. aug. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!