Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar közigazgatási hivatal...

A magyar közigazgatási hivatalok miért fogalmaznak érthetetlenül?

Figyelt kérdés

Az, hogy a magyar hivatalok érthetetlenül fogalmaznak, nem kérdés. Pedig világosan, közérthetően írni egyáltalán nem lehetetlen. Gergely Vera, a Világos Beszéd blog gazdája a 444-nek meg is mutatta, hogy milyen egyszerűen lehetne világosan beszélni.


Gergely szerint a magyar állami szervek között is a NAV fogalmazványai a legsúlyosabbak, így ezek közül választott ki egyet állatorvosi lónak.


EZ A NAV EREDETI LEVELE:


[link]


Ez a levél borzalmas és érthetetlen még tanult adózók számára is, könnyen belátható. Gergely azonban azt is meg tudja mondani, hogy pontosan mi a baj a szöveggel.


ÍME A KORREKTÚRA:


[link]


Minden kritikus ismeri azt a beszólást. hogy “nem belekötni kell, tessék jobbat csinálni!”. Gergely nem csak kritizált, hanem elvégezte a munkát a NAV helyett, és megírta a levelet, ami pont ugyanazt mondja, amit az ő szövegük, csak meg is lehet érteni.


[link]


Rövid, lényegretörő, határozott, informatív. Pont, amilyennek egy hivatalos dokumentumnak lennie kell.



Vagy egy másik levélnél is világos fogalmazással 80 százalékot lehetett volna spórolni:


[link]


2015. aug. 3. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez egy részletes tájékoztató, minden benne van amire lehet hivatkozni. Rengeteg sötét ember nem fogja fel a lényeget még így se, és felesleges kérdéseket szül. 17 pontban benne van minden, valamelyik kategóriába beleesik ígyis úgyis.
2015. aug. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez az oldal nem hirdetésre való.
2015. aug. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy nem hirdetésre való ? Nem hirdetési szándékkal írtam ki, hanem rendes kérdésként, ha csupán két linket vágtam volna be, akkor is kaptam volna tőletek "ez az oldal nem hirdetésre való" "figyelmeztetést".
2015. aug. 3. 18:48
 4/6 anonim ***** válasza:
hogy ne értsd meg és legyenek kiskapuk
2015. aug. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szószerint kimásoltad gyakorlatilag a 444 cikkében lévő szöveget ( [link] Ezután ne akard már megmagyarázni, hogy ez bizony a te kérdésed.
2015. aug. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5: Ismételni tudom magamat, ha két link bevágásával elintéztem volna a kérdést, mivel lett volna különbb a kérdésem ?


Korábban is csak negatív, elrettentő példaként hivatkoztam a 444-re és társaira, csak ebben a cikkükben írtak valóságot, mert nekem is van ilyesfajta tapasztalatom.

2015. aug. 3. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!