Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Abból a 700 ezer magyar...

Abból a 700 ezer magyar fiatalból aki nyugaton él és dolgozik, hány fog kb. visszajönni valaha Mo. -ra? Mennyi idő lelkileg "átalakulni" egy másik nemzetiségivé, és jellemző ez a magyarokra?

Figyelt kérdés
Mármint, jellemző-e az, hogy pl. Angolnak vagy Németnek tartják magukat egy bizonyos kint töltött idő után?
2015. aug. 5. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Nekem a legtöbb ismerősöm csak pénzt ment ki gyűjteni, jönnek elvileg haza.

Bár sok már haza is jött.

2015. aug. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Az én ismerőseim nagyobbik része hosszabb időre ment ki,vagy végleg.
2015. aug. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Minek jönnének vissza?

Nem hülyék azok.

2015. aug. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogyan alakul a hazai helyzet. Márpedig javulásra nincs túl sok remény. Egyébként paradox módon pont nem a kiköltöző generáció szokott az lenni, amelyik leginkább "haza" vágyik. Sokkal inkább a második, harmadik generáció, ha van a környezetében egy nemzetiségi közösség. Nekik már nincsenek "otthon" gyökereik, viszont kialakul egy romantikus kép a származásukról, illetve egy idegen környezetben megerősödött identitástudat.
2015. aug. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sajnos a romákban nem alakult ki ez a ROMA ntikus kép :)
2015. aug. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nézd, ha az emberek felemelik a hátsó területüket az RTL Klub elől és elkezdenek tenni valamit a hazáért, tovább jön egy politikai erő, aki inspirálja az embereket arra, hogy tegyenek valamit saját, unkáik és embertársaik életének jobbá tételére, akkor elindulhat felfelé ez az ország és akkor visszajöhetnek honfitársaink. Inspirálni kell az embereket arra, hogy tegyenek valamit az életükért, mert ha ők sem akarják, akkor nyilvánvaló, hogy nem fog történni semmi. Persze a lakosság agya ki van lúgozva azzal, hogy ti kis nép vagytok és úgysem tehettek semmit. Ami nem igaz, mert minden ember tehet valamit a sorsáért, csak akarni kell.
2015. aug. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az ismerőseim közül nagyon sokan végleg kint maradnak. Aki pedig visszajött, az azt mondja, hogy megbánta és lehet, hogy megint kimegy és ott is marad.


A többi kérdésre nem tudom a választ.

2015. aug. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

700 ezer fiatal? Ma Baselben 3 darab 50-es wc-s nénivel találkoztam.


A legtöbben nem a szó soros értelemben vett fiatal aki kint dolgozik. Én is kint vagyok. Mikor megyek haza? Talán jövőre. Barátaim fele már hazament.

2015. aug. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen,nem csak fiatalok mennek ki.Egyre több középkorú is rájön,hogy érdemes kimenni pár évre(Nem tudom mennyi év kell,5-10?)hogy Angol,Német,Holland,stb nyugdíjat kapjanak,ami azért nem kicsit több mint a magyar.
2015. aug. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!