Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Itthon nagyon kevés dolog...

Itthon nagyon kevés dolog működik normálisan. Miért?

Figyelt kérdés

Tudom, korrupció. De az mindenhol van.

Nem tudom, hogy relevánsak-e a példáim, de néhányat leírok, hogy pontosan mire is gondolok.


Nem éppen EU, Isztambul. 1,5 hete jöttem haza onnan.

Amit láttam ott:

- beléptetőkapus tömegközlekedés, RFID-s kártyával. Tökéletesen működik, nincs torlódás, pedig hétköznap reggel is használtam a metrót/villamost.

- tisztaság a tömegközlekedési eszközökön hellyel közzel az utcákon is

- gyönyörűen karbantartott kertek, pázsit az utak mentén

- rengeteg épülő felhőkarcoló

- nyilvános, pláza, kávézó, étterem mellékhelyiségekben, MINDIG volt wc papír, működő kézszárító és kéztörlő papír

- tele volt takarítókkal az egész város, akik csinálták is a dolgukat folyamatosan, a kukákat naponta többször ürítették

- kisstílű lehúzások mellőzése (pl. szatyorért nem kérnek pénzt a boltban, hanem jár)


Hirtelen ennyi jutott eszembe. Nem térek ki az emberek vendégszeretetére, csupán a városüzemeltetési szempontokat nézem (jó, a wc és a boltos sztori nem éppen az), sok európai ember "harmadik világ"-nak tartja Törökországot, ugyanakkor furcsa volt látnom, hogy sokkal európaibb az infrastruktúra mint itthon, Európa közepén. Ez miért van? Itthon miért nem működhet pl.:

- beléptetőkapu a tömegközlekedésnél

- minden nyilvános wc-ben retyópapír, MŰKÖDŐ kézszárító

- tisztaság

stb. stb.


Mész az utcán, és szarásig tele vannak a kukák, mert meg van szabva, hogy csak ekkor és ekkor viszik el, ha 200%-ra töltik idő előtt, az sem baj, a szabály az szabály. Fizeti a BKK a sok troll ellenőrt, holott sokkal egyszerűbb és ésszerűbb egy beléptető kapus rendszer. Nem nyírják le a füvet, nem gondozzák a parkokat, kerteket sok helyen ( [link]

Mikor fogunk már egy olyan országban élni, ami ésszerűen, és nem ilyen beleszarom módon fog működni? Egyáltalán miért van ez? Az egyes villamos körüli gaz példáján: Olyan oltári sokba kerülne lenyírni a füvet, rendben tartani, hogy ez iszonyatos többletköltség a cégnek aki ezt csinálná? Vagy nincs is cég aki csinálná? Miért nincs? Mert nem lehet rajta nyerészkedni?


2015. aug. 6. 08:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A nép, az isten adta nép az ugye semmiben sem hibás!!
2015. aug. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Na ezaz... A kisstílűség ugye.

- lopjuk el a wc papírt

- szemeteljünk

- mindenki le van szarva, csak nekem legyen jó, az egyénnek

2015. aug. 6. 08:17
 3/14 Duenna ***** válasza:
19%

Kérdező!

A liberalizmus átkát és hátrányait éljük napjainkban: "mindenki le van szarva, csak nekem legyen jó, az egyénnek" - Hát nem ezt sugallják a médiákban, a reklámokban, a műsorokban?

2015. aug. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nagyobb a liberalizmus Isztambulban mint itthon. A transzvesztita arab ugyanúgy vízipipázott a kávézóban, mint a burkás nő, a burnuszos férjével, és senki nem bántott senkit. Úgyhogy ez egy hülyeség amit mondasz, itthon meg mindenki köp mindenkire, te kávéznál együtt egy transzvesztitával, és még beszélgetnél is vele? Kommentedből ítélve nem.
2015. aug. 6. 08:59
 5/14 hollófernyiges ***** válasza:

"szatyorért nem kérnek pénzt a boltban"


Ez konkrétan nem a lehúzás kategória, hanem vmi előírás, hogy csökkentsék a nejlonzacskóhasználatot.

2015. aug. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
5. Köszi az infót, ezt nem tudtam :-) Akkor adhatnának papírzacskót ingyen :-)
2015. aug. 6. 09:06
 7/14 Duenna ***** válasza:
24%

4-es kérdező!

Te sem Törökországot, sem Isztambult nem ismered, amit látsz, csak a felszínt kapargatod rajta, láttál valamit, és azt hiszed, hogy máris mindent ismersz! Ne szállj el ennyire magadtól!

2015. aug. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Te meg ne legyél már ennyire fanatikus turbómagyar :D
2015. aug. 6. 09:34
 9/14 A kérdező kommentje:
Valóban a felszínt kapargatom, de jobban tetszett mint az itthoni állapotok (első ránézésre), és jobban tetszett mint a fröcsögő egyből liberálisozó ész nélküli kommented. Egyáltalán, hogy jön ide a liberalizmus?
2015. aug. 6. 09:36
 10/14 anonim ***** válasza:
79%

# 8/9 Időpont ma 09:34


Duenna nem turbómagyar, azok nála értelmesebbek, hidd el.


Kérdező:

"Egyáltalán, hogy jön ide a liberalizmus?"

Duenna egy csokor szegfűvel ajándékozta meg az expasija, aki kidobta őt. Azóta ez ilyen feltétlen reflex, hogy ami rossz történik az emiatt van. :-D

(egyébként természetesen sehogy, de rá van kattanva a birkája az "emútnyócévre", hiába 5 ebből a vityájáé).


A fő kérdésedre a válasz pedig - kicsit ironikusan - pont Duenna. Van belőle néhány millió az országban, akik élvezik ezt a pöcét, csak mert "fujj nyugat", "fujj fejlődés". Amíg ez nem változik, addig más se fog.

2015. aug. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!