Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki büszke magyarságra más...

Aki büszke magyarságra más magyarok tettei miatt, az szégyelleni is szokta magát ugyanezen az alapon?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__709..


Itt volt ez a kérdés, és elgondolkodtam: Ha valaki azért büszke, mert mondjuk Cseh Laci nyert egy versenyt, akkor szégyelli is magát ha nagyon rosszul úszik?


(Az olyan szellemeskédesekkel légyszi kíméljetek, mint az "én miattad szégyellem magam, Kérdező". Csak arra vagyok kíváncsi, hogy aki emiatt büszkeséget érez, az konzekvensen szégyelli is magát?)


2015. aug. 7. 08:42
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Magyar vagyok, szidom a kormányt, nem szeretek dolgozni és van hitelem.


Magyarország történelmére, helyeire, boraira ételeire, sportbeli teljesítményeire, a találmányainkra vagyunk büszkék.


Ha kivételesen látunk egy szép csajt, akk azt mondjuk h a magyar lányok a legszebbek (ami nem igaz, de büszkék vagyunk arra a párra)

2015. aug. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Magyarország történelmére, helyeire, boraira ételeire, sportbeli teljesítményeire, a találmányainkra vagyunk büszkék."


Ezzel egyetértek. Én pl. arra vagyok büszke, hogy mi bontottuk le a vasfüggöny, ezzel segítve a keletnémetek nyugatra utazását. Az 1990-es taxisblokádra és a 2014-es internetadó elleni tüntetést se felejtem el.

A Rubik-kockára is büszke vagyok.

A sportolóink akkor is jók, ha nem hoznak érmet, mert tudjuk, hogy mindent beleadnak. A Janics Natasás dolgot egyszerűen nem értettem, hogy miért kellett kiborulnia, hogy harmadik lett.


Vannak olyan dolgok, amiket szégyellek mások helyett:

-Orbán elárulta a lengyeleket. Komolyan, annyira szégyelltem magam, hogy úgy éreztem, kénytelen leszek bocsánatot kérni a lengyelektől. Szerencsére a művészeti oldalon ismertem egypár lengyelt, írtam nekik levelet, hogy bocsánatot kérek Orbán miatt. Ők azt mondták, hogy nem ránk haragszanak, hanem Orbánra. Mi nem csináltunk semmi rosszat. Egyikük mondta, hogy Krakkóban, ahol él, sok magyar turista kért tőlük bocsánatot.

-Orbán kiadta a baltás gyilkost, emiatt megharagudtak ránk az örmények.

-rosszul esik nekem, ha a magyarországi magyarok intoleránsak a határontúliakkal. Én sosem gondoltam róluk rosszakat. Sőt, ismerek ilyeneket (erdélyi, kárpátaljai) és nagyon rendesek!

-nem tetszik nekem, hogy átvették az olyan angol szavakat, amiket simán le lehet fordítani magyarra. Pl. stroke (agyvérzés).

-felük intoleráns a testi problémás emberekkel (mozgássérültek, nagyothallók). Azt hallottam, hogy a nagyothallóknak nem szívesen adnak rendes munkát, pedig van végzettségük.


Ennyi jutott az eszembe.

2015. aug. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért, ha Cseh Laci rosszul úszik épp, akkor azért még nem kell szégyellnünk magunkat és Lacinak sem kell magát. A sport összetett dolog, még egy rossz úszásában is rengeteg munka van és ha épp valami miatt ott aznap nem jött össze, ettől még sem ő, sem mi magyarok nem leszünk kevesebbek.

Szégyellni akkor szoktam, hogy ha valakinek kifejezetten ártunk. Pl. szégyellem, hogy a magyar kormány jóformán semmit nem tesz a kárpátaljaiakért és nem ütik az asztalt Brüsszelben, mikor a szlovák kormány egyszerűen félresöpör egy petíciót, amit azért írtak alá, hogy a Szlovákiában levő magyar iskolákban legyen több magyar anyanyelvi óra és történelem óra. A szlovák kormány ezzel semmibe vette a kisebbségek jogait, de a felvidéki magyarok védelme helyett Orbán inkább mosolyogva pezsgőzik Ficoval... Az ilyenek miatt szégyellem magam, mert a kormányunk a magyar embereket képviseli.

2015. aug. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
5%
Én abszolút nem vagyok rá büszke,sőt.Nem értem,miért kellene büszkének lennem arra,hogy magyarnak születtem,sokan sorolják a pozitív tetteit ennek a népnek,de sajnos ebből elég kevés van.A kicsinyesség,az önzés,nagyképűség,rosszindulat,xenofóbia és még sorolhatnám azokat a negatív jelzőket,amik jellemzik kicsiny országunk lakóit.A birkaság,a pesszimizmus,folyton más hibáztatása a saját bűneink,hibáink miatt a fenti jelzőkkel együttvéve olyan negatív ízt adnak ennek az országnak-legalábbis az itt élő számára-hogy valami borzasztó.Meg lehet vetni érte,de én így érzek Magyarországgal kapcsolatban.Az összetartás hiányáról,a folytonos acsarkodásról, a másikkal való kib***ásról még nem is beszéltem.
2015. aug. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Duenna ***** válasza:
42%

4-es!

Látszik rajtad, hogy azért nem vagy büszke a magyarságodra, mert halvány fogalmad nincs a magyarságod őstörténetéről! Ha tudnád, ha ismernéd, hogy a magyar nyelv az első nyelv a Földön, amelyik kialakult, ha ismernéd Atlantisz, Egyiptom, Kánaán, Attila és Nimród ősmagyarjaid őstörténetét, akkor egészen másképp vélekednél a saját magyarságodról! Nem te vagy a hibás, hogy nem tudod, hanem az a liberális iskolarendszer, amely elhallgatja, sőt, nevetségessé teszi az ősmúltunkat. Ámbár te is hibás vagy, hogy nem ismered ezeket, mert másokat sem tanítottak erre az iskolákban, mégis sokan ismerik (hála a nyílt internetnek), és tanulmányozzák! Az más kérdés, hogy 40 év szocializmus és 25 év liberalizmus kivetkőztette a magyarságot önmagából, és egy önmagával meghasonlott, önmagával ellentétbe került, összetartás helyett széthúzó, nemzetnek már nem is nevezhető embercsoportot termelt ki!

2015. aug. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
33%
Nem akarlak megsérteni,de a válaszodat olvasva szedjed duplán amit szedsz vagy inkább ne szedjél semmit,nem tudom ezeket ki találta ki,de csúszhatott nála a kuplung rendesen.Történelmileg abszurd,amit mondtál.Persze ha ironizáltál,akkor nagyon jó! :-)
2015. aug. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
57%
6-os: A kis naiv...még nem futott bele Duennaba. :-)
2015. aug. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!