Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért legyen az ember büszke...

Miért legyen az ember büszke a magyarságára?

Figyelt kérdés
2015. aug. 5. 17:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
59%
Ez az elvárás.
2015. aug. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Dymo ***** válasza:
96%
Miért ne legyen?
2015. aug. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
Jelenleg azért is mert pl Cseh Laci világbajnok lett!!
2015. aug. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
40%
Nem kell, nem is lehet. Valamilyen nemzetbe születni teljesen független a TE érdemeidtől. Arra lehetsz büszke, amit TE elérsz, arra nem, amit mások.
2015. aug. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
47%

Büszke vagyok a magyarságomra például a középkori és kora -újkori tevékenységeinkért. Gyakorlatilag mi védtük meg az európai civilizációt a keleti hódítóktól. Kereszteshadjáratból miénk volt az egyetlen, amely sikeres volt, ráadásul komolyabb emberveszteség nélkül.


A 19. és 20. Századra is büszkék lehetünk. Ebben az időszakban a magyarok élen jártak a mérnöki tudományokban. Sok találmány és fejlesztés köthető a magyarokhoz.


Nem kell szégyenkeznünk a második világháború miatt se. Én büszke vagyok arra, hogy a többi köpönyegforgató nemzettel ellentétben mi a végsőkig kitartottunk szövetségesünk mellet.


A jelenben büszke vagyok a világviszonylatban még mindig kiemelkedő tudományos és sporteredményeinkre.


Lehet, hogy sokaknak furcsa amit írok, de én büszke vagyok arra is, hogy a világ egyik legdemokratikusabb országában lakom. Nyugaton már régen kitiltották volna a jobbikot a parlamentből és az mkkp -nek sem lenne lehetősége a kormány irányvonalával(nyugaton ez a liberalizmus) ennyire ellentétes plakátokat kitenni. A facebookot pedig nyugaton figyelik és egyes posztok miatt a rendőrök embereket visznek el.

2015. aug. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
26%
4: ez igaz egyébként
2015. aug. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
24%
Ezt én sem értettem soha. A nemzetiség nem érdem, hanem állapot. Büszke arra legyen az ember, amit ő maga elért. Mások sikereinek maximum örülhetünk, de egyéb közünk nincs hozzá, mert nem mi tettünk értük.
2015. aug. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Miért, a szlovákok miért lehetnek azok?

Az "országuk" történelme sms hosszúságú, mégis dagad a keblük.

2015. aug. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
11%

Egyet kell, hogy értsek a 4-es és 7-es válaszolóval.

Mindenkiben kéne lennie egy normális nemzeti érzelemnek, de csak arra büszkének lenni, hogy hova született értelmetlen. Annyira ostobaság, minthogy a melegek büszkék, hogy melegek, a feketék arra, hogy feketék, vagy a fehérek arra, hogy fehérek... Ezek mind a saját közbenjárásán kívül történtek. Nem tett semmit ahhoz, hogy elérje. Arra van értelme büszkének lennie az ember, hogy micsoda házat épített, mennyit tanult, miket ért el az életben. Arra, hogy pár kilométerrel odébb született, nincs.


"Jelenleg azért is mert pl Cseh Laci világbajnok lett!!"


Annak azért lehet örülni, mert ő is örül. Nem azért lett világbajnok, mert magyar. Hanem mert, mint ember, képes volt annyit nyújtani, hogy azzal ilyen előkelő helyezést érjen el.


Persze nem akarom megmondani, hogy ki mire lehet büszke. Felőlem, ahogy a második is mondta: "Miért ne legyen?"

2015. aug. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
23%

Miért kellene büszke lenni bárkinek arra, hogy hová született?


Ha elmegyek hajléktalan koldusnak Svájc-ba, akkor büszke lehetek arra, hogy Európa leggazdagabb országában élek?

2015. aug. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!