Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az amerikaiak miért szeretik...

Az amerikaiak miért szeretik a hazájukat, a magyarok meg nem?

Figyelt kérdés
Az usa-ban minden házon kint van az amerikai zászló, itt meg sehol nincs kint a magyar. Meg az amerikaiak büszkék arra, hogy amerikaiak, a magyarok meg szégyenlik és titkolják általában külföldön. Miért van ez?

2015. aug. 8. 01:00
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
47%
20-as, ezt a statisztikát honnan vetted?
2015. aug. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
43%

"A mondatod eleje és vége között nincs logikai összefüggés, de azt elárulom, hogy liberálisok egészen biztosan nem szeretnék a primitív illiberális iszlám kultúrát terjeszteni még itt is. Primitívségből már most is több van mint kellene."


Közvetlen módon lehet nem akarják az iszlámot terjeszteni.De, közvetett módon, a tevékenységük, politikájuk hosszútávon az iszlám terjedéséhez vezet.

Ennek köszönhetően Európa 20-30 év múlva olyan lesz, mint egy közel-keleti vagy afrikai putri.

2015. aug. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
73%

Én is gyárthatok ilyen statisztikát?


90%-ban a hungaristák nácik, 9%-ban hazafiak, soviniszták, xenofóbok, 1% egyéb. Igaz akkor ez is ugye?

2015. aug. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
63%

#14 #15


Ti is része vagytok a problémának. Éppen erről beszéltem.


Mióta eszemet tudom, akik "hazafinak" hívhatták magukat, azok éjjel-nappal Trianont siratták, a külföldieket utálták, a cigányokat, a zsidókat szidták, "csak a magyar nép" mentalitással gondolkodtak mindenről. Egész életemben azt láttam, hogy ezek a "hazafiak" megmondják másoknak, ki magyar és ki nem. A "hazafi" szóról nekem ez jut eszembe, egy fontoskodó, begyöpösült alak, aki meg akarja nekem mondani, szeretem -e a hazámat, vagy nem. Én nem akarom, hogy ilyen emberek közé soroljanak be.



Nektek nem elég az, ha valaki szereti a hazáját, olyan követelményeket állítotok mások elé, amelyeket nem tud mindenki nyugodt szívvel teljesíteni. Én nem fogom utálni a cigányokat, nem fogom mindenért a zsidókat hibáztatni, és nem fogom utálni a románokat és a szlovákokat azért mert 100 éve elcsatolták tőlünk a Erdélyt és Felvidéket, és nem fogok revízióért sírni. Európában élünk, a határok viccnek vannak, nyugodtan át lehet huppanni Pozsonyba, megnézheted a magyar kulturális örökségeket, élhetsz is ott, beszélhetsz is az ott élőkkel, akik ugyanolyan emberek mint egy magyar, nem érnek többet vagy kevesebbet. Nem fogok fújtatni a külföldiekre, akár itt élnek, akár én élek náluk, akár turisták, akár menekültek, sosem utasítottam el az idegennyelvek használatát, soha nem is fogom, és egy szebb jövőt sem fogok feladni külföldön, csak hogy elismerjen pár ezer xenofób, rasszista, múltszázadban élő honfitársam.



Akár külföldön élek, akár itthon, szeretem a magyar nyelvet, a magyar kultúrát és az országom eltekintve a sok-sok zsebnácitól és korrupt politikustól, de ha miattatok le kell mondanom arról hogy "hazafinak", "hazaszeretőnek" hívjam magam, akkor köszönöm, inkább nem kérek belőle.

2015. aug. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
58%
24-es. Hatalmas respect. Engem utálnak itt nagyon sokan. Liberálisoznak, zsidóznak, holott ugyanígy gondolkodom mint te. Nagyon szépen megfogalmaztad. Felhasználhatom a kommentedet (persze forrásmegjelöléssel :D), ha úgy gondolom, hogy szükség van rá?
2015. aug. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
71%

#25


Használd nyugodtan, bár azok akik zsidóznak, cionistáznak, esztelenül, a liberalizmusról szart se tudva büdös-libsiznek nem hiszem hogy képesek felfogni amit írtam. Ha gondolod a forrásmegjelölést is elhagyhatod, úgyis anonim az oldal.

2015. aug. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
28%

Azért a kettő között nagy a különbség!

Az Usa és zászlója nem a hazaszeretet, nacionalizmust ha nem a liberalizmust és kapitalizmus szimbolizálja!

Ha úgy nézzük egy kozmopolita rendszer az ami az Usában!

Az Amerikai Egyesült Államok nevében, hogy több állam olvadt össze tehát ez kozmopolitimzus mint az Európai Unió vagy a Szovjetúnió, nincsenek külön nemzetállamok!


Az Usa egyáltalán nem a hazaszeretet, nacionalizmus szimbóluma ha nem ezek ellentétének a globalizmusnak, kapitalizmusnak, világhódításnak, liberális demokráciának.


Multikulturális társadalom is hiszen fehérek(azon belül is sok nép) latinok, négerek egyaránt nagy számban megtalálhatóak nagy is a társadalmi feszültség a gettós, bűnöző életmódjuk miatt.


Igen vannak az Usában is nacionalista mozgalmak de az teljesen más mint amire te gondolsz!

2015. aug. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
93%

27: "Az Usa egyáltalán nem a hazaszeretet, nacionalizmus szimbóluma ha nem ezek ellentétének a globalizmusnak, kapitalizmusnak, világhódításnak, liberális demokráciának."


Amennyire én tapasztaltam az amerikaiak tényleg büszkék arra hogy amerikaiak. Ha nem is tökéletesnek, de a legjobbnak gondolják az országukat. És valószínűleg egy magyarnak meglepő módon, nem beképzeltek, nem köpködik a más kultúrákat, inkább jószándékúak, hogy amit jónak látnak a saját országukban, azt vegye át más is, hogy a másiknak is jobb legyen.


A kapitalizmus sokkal népszerűbb ott mint nálunk. "Globalizmuson" ki ezt érti ki azt, de a versenypiacot, amin kb. a szabályozott szabadpiacot értik természetesen támogatják, hiszen nagyon bevált náluk. Világhódítás katonai értelemben eszükbe sem jut, nem is szálltak meg tartósan semmilyen országot nem tudom hány száz éve. Ellentétben például az oroszokkal ugye. Liberális demokrácia? Ez vicces. Nincs más demokrácia, csak liberális. Amit nem szeretnek a saját országukban, hogy a nagy cégeknek (multiknak) nagyon nagy a politikai befolyása.

2015. aug. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
6%

"A "hazafi" szóról nekem ez jut eszembe, egy fontoskodó, begyöpösült alak, aki meg akarja nekem mondani, szeretem -e a hazámat, vagy nem. Én nem akarom, hogy ilyen emberek közé soroljanak be."


Hát igen, ez mindent elmond rólad, fogalmad sincs, mit jelent a hazaszeretet, de a hazafiakat ócsárolod.


"Sehonnai bitang ember,

Ki most, ha kell, halni nem mer,

Kinek drágább rongy élete,

Mint a haza becsülete."

(Petőfi)


"Áldjon vagy verjen sors keze:

Itt élned, halnod kell."

(Vörösmarty)


"Szép kincses Kolozsvár, Mátyás büszkesége,

Nem lehet, nem, soha! Oláhország éke!

Nem teremhet Bánát a rácnak kenyeret!

Magyar szél fog fúni a Kárpátok felett!"

(József Attila)


Nyugodj meg, 74%-os, téged soha senki nem fog a hazafiak közé sorolni. Nem voltál, nem is leszel az.

Nem is illenél a Petőfi, Vörösmarty, József sorba...

2015. aug. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
87%

"Hát igen, ez mindent elmond rólad, fogalmad sincs, mit jelent a hazaszeretet"


Pontosan a magadfajtákról beszéltem. Akárki akármit mond, azt hiszed van jogod megmondani, ki hazafi és ki nem. Ti b@sszátok el patriotizmus eszméjét, ti sajátítjátok ki a saját kis agyirokkant elvtársaitoknak a hazaszeretet. Nem is tudom, mit képzelnek magukról az ilyen emberek. Ki a tököm vagy te?



Tőlem idézhetsz Petőfit, József Attilát, Vörösmarty-t, ezzel csak azt bizonyítod hogy a múltban élsz. Szép és magasztos dolog a hazáért halni, de azt bárki mondhatja békeidőben, hogy ő megvédi a hazáját. Le lehet tenni a Rambo-szeletet, ha erre nem vagy képes, takarodj menekülteket verni, aztán viseld a következményeket. Szólj ha Putin kopogtat az ajtón, és nem egy csapat gyökér neonáci szélmalomharcát kell megvívni a mocskos nem-hazafi-libsik ellen, akkor talán én is szavalok egyet a honvédelemről.


"Nem is illenél a Petőfi, Vörösmarty, József sorba.."


Te közéjük sorolod magad? Sírjak, vagy nevessek? Elszállt az egód, az agyadat is vitte magával.

2015. aug. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!