Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igazak a kósza hírek a menekül...

Igazak a kósza hírek a menekülteken segítőkkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Több helyen olvastam olyat, hogy szendvicseket, meg egyéb élelmiszereket osztogatnak az önkéntes segítők a menekülteknek, de ha odamegy egy magyar hajléktalan, őt elküldik. Ez igaz lehet?


Szerintem ebben az országban is van épp elég szegény, engem felháborít, hogy most mindenki a menekültekkel van elfoglalva. Ráadásul csomó pénzbe kerültek már eddig is Magyarországnak. Marhajó, hogy a politikusok lopása a luxuséletmódjuk fedezése ügyében mellett most már a menekültek miatt is keresünk nyomorult 90-100 ezer forintokat havonta a 10-12 órás munkáért.



2015. aug. 10. 12:22
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Tök szerencsés vagy, hogy neked csak havi 10-12 órát kell dolgoznod 100 ezerért. Bár gondolom ez állami meló, hiszen ha a menekültek állami pénzből történő ellátásától függ, akkor nyilván nem magáncégnél dolgozol.
2015. aug. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Hú, de sok mindent írtál le.


"Igazak a kósza hírek a menekülteken segítőkkel kapcsolatban?

Több helyen olvastam olyat, hogy szendvicseket, meg egyéb élelmiszereket osztogatnak az önkéntes segítők a menekülteknek, de ha odamegy egy magyar hajléktalan, őt elküldik. Ez igaz lehet?"



Nem tudom. Nem voltam ott. Nehéz elképzelnem, az irgalmas szamaritánusok általában mindenkin szeretnek segíteni, nem csak a menekülteken, vagy nem csak a csöviken.


"Szerintem ebben az országban is van épp elég szegény, engem felháborít, hogy most mindenki a menekültekkel van elfoglalva."


Igen, mert Orbán koma azt akarja, hogy egész nap velük foglalkozzunk, ahelyett, hogy az ő mutyijaik miatt idegeskednénk.


"Ráadásul csomó pénzbe kerültek már eddig is Magyarországnak. Marhajó, hogy a politikusok lopása a luxuséletmódjuk fedezése ügyében mellett most már a menekültek miatt is keresünk nyomorult 90-100 ezer forintokat havonta a 10-12 órás munkáért."


Én többet keresek mint 90-100ezer, és minden ismerősöm, barátom, körülöttem élő többet keres. Tehát ez általánosítás. Aki szarul keres az általában azért van mert nem tanult és/vagy egyszerűen szar helye van. Lehet munkahelyet váltani. A politikusok lopkodása undorító, meg a stadionépítési mániájuk. A migránsokra való pénz java részét az unió adja, ugyanúgy mint a rengeteg beruházásra is amit látsz az országban.

2015. aug. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom mi az igazság, de majd az M1-es Béla megmondja.


Mert az M1 mindig az igazat, a szintiszta igazat mondja. Az igazság megér 80 milliárdot.


(Ha ezt olvassa valaki a kormányból, akkor egy nagyköveti állás elég lesz. Köszi!)

2015. aug. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jajj de kis viccesek itt valakik. Minden hétköznap 10-12 óra, havi nettó 90-100 ezerért, így már megfelel bogaraim?
2015. aug. 10. 12:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Állami cégnél dolgozol, vagy maszeknál?
2015. aug. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

"ha odamegy egy magyar hajléktalan, őt elküldik" -biztos, hogy nem igaz, de kószának elég kósza a hír

1. nem megy oda magyar hajlékt.

2. ha odamenne nem ételt, hanem pénz kérne

3. alább a jobbára egyházi szervezetek által fenntartott bp.-i nappali melegedők, ahol minden nap ehet egész évben:


[link]

2015. aug. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
75%
Még mielőtt szívinfarktust kapnál megnyugtatlak: az önkéntesek nem az adódból finanszírozzák az ételosztásokat. Nincs mindenki elfoglalva a menekültekkel. Én például még egy fél mosolyt sem adtam nekik.
2015. aug. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Több helyen olvastam olyat, hogy szendvicseket, meg egyéb élelmiszereket osztogatnak az önkéntes segítők a menekülteknek, de ha odamegy egy magyar hajléktalan, őt elküldik. Ez igaz lehet?"


Nem hiszem hogy igaz. Ha pedig az, akkor sincs benne semmi kivetnivaló. A saját idejüket és pénzüket fordítják jó célra, ők döntik el kiknek segítenek, és kiknek nem. Aki szerint a segítők elküldik a hajléktalanokat, az alapíthat hajléktalansegítő Facebook csoportot vagy szervezetet, és úgy osztja be a rendelkezésére álló időt és pénzt ahogy akarja.


Ez tipikusan az "ujjad nyújtod, karod kell" butaság, és azt sem értem hogy mi köze van akárkinek is ahhoz, más mit csinál szabadidejében, a saját pénzéből.


"Ráadásul csomó pénzbe kerültek már eddig is Magyarországnak."


Eddig kb. 2 milliárdot költött Magyarország a bevándorlókra, és nem sokára kapunk 2,5 milliárd forintot az EU-tól, tehát az eddig elköltött pénz teljes egészében vissza lesz térítve. Az már más kérdés, hogy ez a 2,5 milliárd messze nem lesz elég a menekültek regisztrálására, elhelyezésére, orvosi vizsgálatára. Előbb-utóbb (akár pár héten belül) Magyarország a saját pénzét fogja erre költeni, de most még nem ott tartunk.



"Marhajó, hogy a politikusok lopása a luxuséletmódjuk fedezése ügyében mellett most már a menekültek miatt is keresünk nyomorult 90-100 ezer forintokat havonta a 10-12 órás munkáért."


Ezzel egyetértek. Az elsikkasztott, korrupcióval szerzett javakat a kormány nyugodtan költhetné a bevándorlókra. Sajnos a kormányunk a saját érdekeit nézi, nem az országért, így előbb fog a nép pénzéhez nyúlni, mint a sajátjához. Ez viszont nem a menekültek hibája, hanem a kormányunké. Pl. a felcsúti stadion árából most el lehetne látni a menekülteket egy jó ideig. A trafikmutyiból és a többi korrupt ügyből bőven jutna a magyaroknak is, nem kell aggódni. Mi is le vagyunk szarva, és a bevándorlók is.

2015. aug. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondok valamit: Ha te a saját pénzedből élelmiszert veszel, hogy segíts másoknak, akkor igazán meg van rá a jogod, hogy te döntsd el kinek segítesz. Ennyi. Majd ha te is a saját pénzedből veszel adománynak valót, akkor majd te is annak adod akinek akarod.
2015. aug. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!