Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem hoznak egy olyan...

Miért nem hoznak egy olyan nemzetközi törvényt, hogy az a magyar aki kimegy dolgozni nyugatra, az vigye magával az államadósság rá eső részét?

Figyelt kérdés

Bizony a régi rendszerben az őseink felelőtlenül vették fel sorra a hiteleket, az életszínvonaluk fenntartására, miközben a gazdasági mutatója az országnak negatív volt. Ezzel becsapva saját magukat is, hogy a rendszer milyen király, ami hamar meg is bukott meglepő módon.


De azok a fiatalok akik kimennek Angliába, Németországba.. stb. dolgozni a mostani körülmények között, azoknak az ősei ugyanúgy felelősek voltak, ugyanúgy ész nélkül benne voltak a hitelcsapdában aminek most mi isszuk a levét, tehát ez egy közös adósság. Ha közösen tartozol valakivel, akkor elvileg nem lehet csak úgy kiszállni belőle. Szép is lenne ha pl. 2 haverommal együtt csinálnánk mondjuk 18 milliós adósságot egy veszteséges vállalkozással és akkor én azt mondanám, hogy hoppsz, bocs fiúk, én ebből a bizniszből kiszállok.


Nem lehet egy olyan törvényt beiktatni, hogy amint munka viszont szerez valaki nyugaton, akkor egy központi matematikai algoritmus kiszámolja az aktuális államadósság ráeső részét és szépen törleszti a nyugati béréből?


Megjegyzem van egy olyan mondás, ami nagyon igaz: Közös lónak túrós a háta. Magyarul közös pénznek zsivány a gazdája.


2015. aug. 11. 08:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Lehet róla szó, de valószínűleg az államnak kéne fizetni nekem, mert kevesebbet költött RÁM (és nem olyan dolgokra, amihez semmi közöm), mint amennyit én adtam be a közösbe.
2015. aug. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha már annyira ez a logika, akkor fizessék azok a fejesek és leszármazottjaik akik felvették a hitelt, ilyen egyszerű a dolog.


Ha meg ilyesmit meg mernének lépni max annyit nyernének el, hogy többen dolgoznának feketén azok akik kimennek külföldre, nem mintha így nem.

2015. aug. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

Egy sorozatgyilkosnak pedig a gyerekeit is zárjuk börtönbe, hiszen nekik pont annyi közük van az őse bűnéhez, mint apának, aki elkövette.

Szerintem ez nagyon nagy igazságtalanság lenne, és megint nem szólna másról, mint a kisember szívatásáról. Ha az Állam a költségvetésből milliárdokat félre tud tenni stadionokra, közpénzből 22 milliárdot úgy szint el tud különíteni határzárra, akkor miért nem tud ugyan így elkülöníteni az államadósság csökkentésére? Segítek, mert nem is akar, hiszen ez nem érdeke.

2015. aug. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 szántóvető ***** válasza:
42%
hüje vagy.
2015. aug. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

en benne vagyok, de akkor osszuk el egyenletesen.


Azt hiszem te a minimalberedbol ki sem tudnad fizetni a rad eso reszt, vinne az allam a hazad/lakasod, a gyerekeid meg eladna rabszolganak.


Na? Hogy tetszik?


Amugy meg a kerdesfelvetes egy nagy hulyeseg.

2015. aug. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Na várj, az én dédapám, nagyapám, apám, akik éltek ebben a rendszerben, nem felelősek a hitelek miatt. A dédapám tsz-ben dolgozott, a nagyapám munkagépeket javított, apám gyári munkás. Nem ők vették fel a hiteleket, ők nem is éltek jobban, ezáltal ha valaki nekem azt mondaná, hogy én fizessek azért, amiről sem én, sem a családom nem tehet, kiröhögném, majd ott hagynám a francba. És enni, ezen túl nincs is min vitázni, mert kétlem, hogy a te felmenőid tehetnének róla és ezáltal feltételezem, hogy te sem vagy hajlandó más helyett fizetni.
2015. aug. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Azokat a hiteleket, amiket a rendszerváltás előtt vett fel az ország, már régen visszafizettük. A mostani államadósságot nem csak az előző kormányok, hanem a Fidesz is növelte, és folyamatosan növeli az Államkötvépnyek eladásával. Ami sokkal drágább, mint az IMF hitel. Azonfelül az állami kiadásokat sem csökkenti, illetve felesleges dolgokra költ a szükségesek helyett.
2015. aug. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%

Aha, igya a levét az ember olyan dolognak amihez köze sincs, és még csak nem is nyerészkedett vele. Hasonlóan "nagyszerű" ötlet?

Egyébként is az adózásommal már rég visszafizettem az egészet. Ez itt nem valami skandináv ország, hogy a magas adók jó részét visszafordítják az emberek javára, itt mind a kormányhoz megy. Kevesebb mutyi és több visszafizetés.

2015. aug. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%
Ha te és a haverod csináltok 18 milliós adósságot, annak semmi köze az államadóssághoz. Az államadósságot az "őseink" csinálták? Nekem egyik ősöm se volt kormánytag, még csak politikus sem.
2015. aug. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Akkor is benne volt a hitelcsapdában a te ősöd is ha gyári munkás volt, vagy ha a mezőgazdaságban dolgozott, mert ezek VESZTESÉGESEK voltak, ezért mentek tönkre. Tehát több pénzébe került apád az államnak, hogy dolgozhasson és még hitelt kellett rá felvenni, mert nem termelt csak negatív tőkét. Nem érted?


Igaz, hogy nem volt munkanélküliség, de veszteséget termeltek a munkájukkal.

2015. aug. 11. 11:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!