Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Eljöhet még újra egy olyan...

Eljöhet még újra egy olyan társadalom, amiben a hazafiasság, a militarizmus, a tudomány, és a kollektívizmus dominál, az amerikai inspirációjú popkultúra, az önmegvalósítás és a művészetek helyett?

Figyelt kérdés

Tehát reggel bekapcsolod a rádiót és katonai indulók szólnának, a hírek hősként tűntetnék fel a jól termelő üzemeket.


Az iskolákban a gyerekekkel katonadalokat énekeltetnének, tesi óra helyett kiképzés lenne, a történelem, irodalom és nyelvtan háttérbe szorulna, a matematika, fizika és kémia előtérbe kerülne.


A hazai média olyan filmeke gyártana, amiben menő akcióhősök, vállalkozók és szupermodellek helyett a gyári munkások és a katonák lennének a hősök, akik egyedül kevesek, de együtt bármire képesek.


Sportolók egyedi érdemei a háttérbe szorulnának, ezek helyett tömegsportok lennének, amikben például az összeverbuvált néptömeg kis táblácskákat tartva kirak egy nagy, mozgó alakzatot.


Lennének olyan állami fellépések, hogy például egy balett-előadás, ami a paksi atomerőművet isteníti.


Az állam az individualizmus propagálása helyett azt vallaná, hogy egy ember semmit sem ér, de a nép együtt, az állam vezetésével bármire képes.



2015. aug. 12. 12:00
1 2 3
 21/24 Duenna ***** válasza:
0%

19-es!

Hol van a te igazságod? A liberalizmusban? Tényleg?

2015. aug. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
81%

Igazság csak egy van, csak mindenki azt gondol róla amit akar! Én emiatt tartom magam liberálisnak, de ha valaki megtiltaná neked, hogy ne érts velem egyet, akkor azt ütném le. Azért, mert neked ugyanolyan jogod van megkérdőjelezni az én igazamat, mint nekem a tiedet figyelmen kívül hagyni. Na ettől lesz az ember liberális, nem pedig attól, hogy zsidó gyíkember. Olvasd el Voltaire egy tetszőleges művét. Ugyanez a szellemiség fog belőle tükröződni. Ha nekem nem hiszel, majd neki hátha.

"Nem értek egyet azzal, amit mondasz, de életem végéig harcolni fogok azért, hogy mondhasd."

2015. aug. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Duenna ***** válasza:
0%

22-es!

"neked ugyanolyan jogod van megkérdőjelezni az én igazamat, mint nekem a tiedet figyelmen kívül hagyni."

Egy igazság nem attól igazság, hogy valamit te, vagy én igazságnak tartok, hanem attól, hogy vannak egyetemes igazságok, függetlenül attól, hogy egy-egy ember mit tart igazságnak. Egyetemes igazságok például erkölcsi és egységre való törekvés, egy hazugságmentes élet, a tiszta öröm, az egészség, az értelem és a szeretet. Ha számodra ezek nem igazságok, akkor sajnos a liberalizmust tekinthetjük egy elfajzott eszmerendszernek. De mivel szabad akaratot kapott az ember a teremtőjétől, így szabad akaratából vall olyan eszmét, ami neki a legjobban tetszik.

2015. aug. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
94%
... és legyen kötelező az udvaron pálinkázva Wartburgot szerelni!
2015. aug. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!