Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mentősöknek, tűzoltóknak...

A mentősöknek, tűzoltóknak miért nem adnak jobb fizetést?

Figyelt kérdés

Ők vannak ott elsőként, ők látják a legdurvább dolgokat. A kórházakba azért már valamennyire összerakottan kerülnek, illetve a legdurvábbak nem is kerülnek.


Az orvosok bérét is nem értem miért nem emelik,


A tűzoltókkal pedig minden sz@rt csináltatnak. Viharkárok, stb, műszakimentés, minden hülyeséget velük csináltatnak. És még ugye a tűzoltást is, pl. most ebben a hőségben, beöltözve.


Hatalmas a nyomás rajtuk, de megbecsülve nincsenek.


Még 5.-én szerdán is például láttam egy durva balesetet az Astoriánál, egy taxis egy biciklis hölgy elé nyitotta az ajtót és a hölgy elesett, de nagyon csúnyán. A mentősök ott rakták össze, ott küzdöttek érte 1 órán keresztül, mire végre eltudtak vele indulni a kórházba szegénykével, aki őszintén remélem már jobban van.


Csúnya dolog bámészkodni, de néztem végig a mentősök önzetlen munkáját, ahogyan segítettek rajta. Annyira szép dolog ez, egészen addig amíg meg nem kapják a kevéske fizetésüket. Pedig nekik kéne minimum 5-600 ezreket keresniük.


Ápolók is némelyik kiteszi a lelkét az emberért, de megbecsülve senki sincsen.



2015. aug. 12. 23:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%

ja egyébként meg adnak... pont most kap egy csomó szakma életpályamodellt


na nem a szoc munkások hanem a több hasznot hajtó dolgok

2015. aug. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"Szerintem rohadtul nem normális dolog, hogy annyival szúrják ki a szemét egy mentősnek, mint egy ruhabolti alkalmazottnak valamelyik plázában, akinek csak annyi a dolga, hogy 2 nap áll a boltban 11 órát, 2 nap pedig szünet."


Szerintem meg hülyeség ezt így összehasonlítani. Van egy ex mentős haverom, volt olyan műszak amikor 0 riasztása volt vidéken és egész idő alatt bent döglött a tv előtt ( szerencsére :D ). Akkor most aznak ő egy haszontalan valaki volt?

Nem lehet így rangsorolni a szakmákat,a rendszer nem működne ha hiányozna néhány..


"Külföldön sokkal többet keresnek a másokon segítő emberek, jól élnek, mégis van külföldön mérnök, meg minden. "


Igen, külföldön jobban keres a mentős, a tűzoltó, a szoc munkás, a rendőr.... viszont ott a többiek is. Ott többet keres egy mentőápoló mint itthon, viszont egy szakmunkás is simán összekalapozik 5-6-szor annyit, mint itthon, igaz? A legtöbb nyugat-európai országnak több, mint kétszer akkora a GDP-je ( van aminek 3+), abból már lehet magasabb fizetést adni...

2015. aug. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Majd ha már minden második orvos ukrán lesz, akkor talán történik valami"


figy, elértük kb ezt a szintet, és még sincs változás ... nem értettem, pl a háziorvosom, miért annyira ostoba, hogy nekem kell a mg-okról is felvilágosítanom, a hatóanyagokról már nem is beszélek, aztán kiderült, hogy ukrán és ott is végzett. ezután egy szakorvoshoz kellett mennem, az még síkhülyébb volt, igazából én diktáltam neki, mi a frászt és hogyan írjon az ambuláns lapra. utána megtudtam, hogy az meg román. na jó, mondom ne, ilyen nincs, de mindkettő kb óvodás agyi szinten van, és állítólag ők gyógyítanak ...

nagyon durva a helyzet emberek, de remény sincs változásra.

2015. dec. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!