Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan élted meg a külföldre...

Hogyan élted meg a külföldre költözést? (bővebben)

Figyelt kérdés
Hogyan élted meg a külföldre költözést, tervezed-e hogy visszajössz a szülőföldedre illetve mik voltak az okok, hogy kimentél?
2015. aug. 16. 20:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Én rövid időre mentem ki, h majd dolgozok és jobban megéri. Angliában és Németországban jártam. A fizetés ott a megélhetésre elég és mondjuk havi 50 ezret félre tudsz rakni ha nincs autód és spórólsz. Azóta már itthon dolgozom, annyira nem éri meg.
2015. aug. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

Tervezném, de nem tudok hazajönni, mert meki melós pénzből nem lehet megélni.

Ausztriában, Graz-ban dolgozok. Rossz volt kijönni és most sem érzem jól magam. Kirekesztett vagyok, a társadalom lenézett selejtje, a menekültekkel vagyok egy kalap alá véve. Pedig keményebben melózok napi 8-9 órát a forró olaj mellett heti 6-szor.. szóval keményebben dolgozok mint a legtöbb osztrák. Mégis lenéznek.

2015. aug. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Beszéled jól a németet? Miben nyilvánul meg, hogy lenéznek?
2015. aug. 16. 21:06
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
Igen, beszélek jól németül, az évek során megtanultam. Biztos hallatszik az akcentusomon, hogy nem echte anyanyelvem. Nem lehet leírni ezt az érzést, hogy miért néznek le. Gyere ki te is és majd megtudod.
2015. aug. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én középiskolásként voltam kint 3 hetet Németországban szakmai tanulmányi kiránduláson. Egy német iskola kollégiumában laktunk. Első héten az iskola tanműhelyében voltunk. Második héten mindenkit kiraktak egy külsős céghez, harmadik héten megint az iskola tanműhelyében voltunk. A 3 hét alatt én is végig éreztem a kívülállóságot. Hiába jópofiztak nekünk, meg tényleg rendesek voltak velünk, de akkor is érezni lehetett, hogy mi nem oda tartozunk. Leginkább vásárlás közben a pénztárosok arckifejezése árult el mindent. Vagy esténként amikor kimentünk a főtérre, és hallották, hogy magyarul beszélünk. Jó kis kaland volt, jól éreztük magunkat, de nem költöznék ki oda.
2015. aug. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#4


Így igaz. Jópofiznak, de nagyon lehet érezni, hogy legbelül teljesen mást gondolnak mint amit mutatnak.

2015. aug. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

én itt élek írországban már 6 éve, egy számítástechnikai cégnél dolgozom. sokkal több a lehetőség és magasabb a bérem is. persze ehhez az is kellett, hogy magyarországon a megfelelő diplomát megszerezzem...


a környezetemmel remekül kijövök (sokkal jobban, mint anno magyarországon). nem tervezem, hogy visszamegyek nyomorogni és depresszióba zuhanni a néplélek pesszimizmusa és a jellegzetes panelprolik óbégatását hallgatva. itt sokkal jobb nekem, a turbómagyarok pedig élvezhetik tovább magyarországot nélkülem.

2015. aug. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy van benne valami. Már máshol is hallottam ezt, hogy kedvesnek mutatkoznak, de igazából belül mást gondolnak. Most, hogy ti is ezt mondjátok igaz lehet.

Én ősztől fogok Németországban tanulni, nagyon kíváncsi vagyok...

2015. aug. 16. 21:51
 9/11 A kérdező kommentje:
Az írországi válaszolónak pedig gratulálok!
2015. aug. 16. 21:52
 10/11 anonim ***** válasza:
Bár én nem költöztem ki, csak átjárok a határon (én is mekiben dolgozom), én is ugyanúgy érzem azt, hogy nem fogadtak el a helyiek ott. lehet, hogy kedvesek az emberrel szemtől szembe, de vannak munkatársak, akik pl hozzám nem jönnek oda beszélgetni, míg egy osztrákhoz igen... és igen, ez a többség. Kevés osztrák van, aki felfogja, hogy csak azért, mert külföldi vagyok nem vagyok sem hülye, sem az ő rabszolgájuk (az osztrák munkatársak még ebben is felénk akarnak kerekedni, hogy mi ugráljunk nekik, holott ugyanabban a pozícióban vagyunk). A vezetőség folyamatosan az osztrákokkal kivételezik, ők mehetnek haza előbb, ővelük kedvesek, ők kimehetnek wc-re, inni, amikor akarnak, mi nem...stb. Szóval tényleg nem könnyű leírni, de így van. A boltban lehet, hogy kedves az eladó, de amint meghallja az akcentusom, furcsán néz rám (pedig 50 km-re a magyar határtól nehogymár furcsa a magyar akcentus?! Spanyolországban érdekes nem néztek ki az akcentusom miatt)... szerintem amúgy ez csak osztrák specialitás, hosszú távon semmiképp nem akarunk Ausztriában dolgozni, egy pokol egy magyar számára az az ország.
2015. aug. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!