Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik a továbbtantanulás,...

Akik a továbbtantanulás, külföldre/más városba költözést javasolják a tartósan (pályakzedő) munkanélkülieknek, azok mint gondolank mégis honnan kéne erre pénzüknek lennie?

Figyelt kérdés

#továbbtanulás #páyakazdő #munaknélüli
2014. szept. 15. 16:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Pl. kölcsönkérnek.
2014. szept. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Aha...(Több)száz ezer forintot.Nekem pl nincs ismerősöm aki tudna ennyit adni mert ők is csórók..Szerintem a legtöbb embernek nincs olyan helyzetben a családja/baráti köre,hogy csak úgy tudnának adni ennyi pénzt.

Mielőtt az modanád,hogy ez sok:

Az albérletekehez 2-3 havi kaució kell,utiköltség(pláne külföldre már az tetemes összeg)+még az első hónapban enni is kell valamit a következő fizuig....

2014. szept. 15. 16:57
 3/14 anonim ***** válasza:
37%

Utazás kemény 6-15ezer fapadossal, ha időben foglalsz...

Pénzt szerezni lehet, ha nem vagy életképtelen. Eladókat egy sima érettségivel is felvesznek, start munka program szintén ott van, áruházakba szinte mindig keresnek árufeltöltőt, ahogy pincért is. Ezen felül, ha szakmunkás vagy akkor a szakmában sem olyan nehéz elhelyezkedni, ha tényleg jó vagy. Példa erre a húgom osztálya. Április 31-én végeztek 12-en szakácsként, az iskola ajánlott munkalehetőséget 4pályakezdő szakácsnak 2hónappal később, de már a 12-ből 8 dolgozott, a maradék 4 meg életképtelen ember aki csoda, hogy átment rajta. Lehet mondani, hogy ez alja munka,de ezt is meg kell csinálni.

Ha otthon élsz akkor haza adsz 10ezret a számlákra +a kajára még 15-20at és a többit elteszed. Ez mondjuk egy árufeltőltőnél havi 50ezer alsó hangon. 10hónap után lehet is kimenni.

2014. szept. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
18%

Nem értem, hogy minek oktatsz ki most engem, csak egy lehetőséget írtam, mely valakinél működik, valakinél nem. Én amúgy nem vagyok gazdag, de rokoktól párszázezret össze tudnénk szedni, de szerencsére nincs rá szükségem.


Én nem szoktam úton-útszélen hangoztatni, hogy költözni kell. Viszont ha valaki nem tud elhelyezkedni, és ennek oka egyértelműen a lakhelyben van, akkor mégis mit tud tenni? Ígyis-úgyis nélkülöz majd.

2014. szept. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%

Nem azért,de kérdezőnek tök igaza van.Én frissdiplomás munkanélüli vagyok,de nem kellek pincérnek meg ilyeneknek,mert nincs vendéglátós,kereskedelmi végzettségem,és pláne tapasztalatom.Rekeszt pakolni a Tescoba,meg nem megyek el 45-kg-os lányként,bocs.(ja tudom válogatok)

Az ilyen melóhelyeken különben is "frászt kapnak",ha beleírom a diplomát,ha meg nem akkor mit mondjak mint csináltam 5 évig???

Amúgy meg mindenhová több év tapasztalatot kérnek?Honnan legyen,ha nem adnak lehetőséget sehol?

Az ismerősök is csak ezzel a szuperjó ötlettel tudnak jönni,hogy menjek külföldre,de azt már egyik se tudja megmondani miből?

Meg a másik,hogy de itt van munka, mondom,na akkor,hajrá mondjál egy(konkrét!!!) lehetőséget akkor mint csak néz mint az ökör...Hát én konkrétan nem tudok de van.Ja ok...

2014. szept. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
18%
Nem ,a kérdezőnek nincs igaza, mert csak ki akarta ereszteni a gőzt, de ez az oldal szerintem nem erre van.
2014. szept. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
46%
Lehet,de értelmes választ nem kapott klisépuffogtatáson kívül(hogy márpedig van munka).Ja és nem csodálom,ha tele van a töke ezekkel a szuper(feleslegs)tanácsokkal,mert nekem is.
2014. szept. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
30%

Pincérnek vendéglátói végzetség? Manapság nem nagyon érdekel senkit. A volt tanárom 1évet tanított, mire rájött, hogy nem becsülik meg és elment hajóra. Jó modorú, illemtudó fiatal, oda pont jó. Bevásárolni se szoktál? Nagyon nehéz ám betenni azokat a rekeszeket a kocsiba és kitenni a helyére... Nyáron ott volt a balatoni idénymunka. Oda mindig keresnek embert és a fizetés is kiváló.


Gondolom végeztél egy büfészakot és azért nincs munkád, mert aki normális szakot végez az azért elég hamar talál.

2014. szept. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%
Igen,a vegyész kimondottan büfészak...:D
2014. szept. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%
Ne tévesszük már össze a bevásárlást azzal,ha 12 órában 3 műszakban kell 20kg-ot emelni kb 5 percenként.Amúgy igen szoktam bevásárolni,de a nehezebb cuccokat a vőlegényem cipeli...
2014. szept. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!