Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire jellemző, hogy a...

Mennyire jellemző, hogy a külföldre költözést anyagilag támogatja, finanszírozza az ottani munkáltató?

Figyelt kérdés
Nem mekis és hasonló munkákra gondolok, hanem komolyabb pozíciókra.
2014. jún. 8. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Semennyire
2014. jún. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
43%
Komolyabb pozíciók esetében sem jellemző. IT-s területen mozgok, ha csak nem valami extra nagy tudású, világ szinten elismert szakember vagy, akkor nem fizetik a kiköltözést, lévén aki dolgozni akar egy új országban, annyit legalább illik állnia saját magának, már ha kell neki a munka.
2014. jún. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%
csak ha extra jó szakemberről van szó
2014. jún. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Multinál volt, hogy cégen belül de más országba kiküldetést finanszírozták egy bizonyos szintig, közép- vagy felsővezető szinten még a gyermekek iskoláztatásához is hozzájárultak. De ehhez előbb le kellett tenni valamit az asztalra, és főleg külföldiek (amerikai, angol, német) voltak azok, akiket jobban pakoltak ide-oda, a magyar kollégák közül kevesen jutottak ki.


Ha nem cégen belüli, akkor nagyon nagyon jó szakembernek kell lenni, akire nagy szükségük van. Errefelé egy embert ismerek, akinek a helyi cég 3 hónapig biztosított lakást és segítette az ügyintézést, de ő IT szakember.

Én sem mosogatok kint, irodai meló, de már a skype interjúra is húzták a szájukat, pedig én viszonylag helyben voltam, csak épp 80 kilométerre. Amikor átcuccoltam és átírtam az önéletrajzomban a címet, egyből több lett a megkeresés és 1 hónap múlva már kezdtem is.

2014. jún. 9. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagynéném Németországba ment, IT területen. Neki finanszírozta a cég. Egy multiról van szó.
2016. márc. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!