Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A migránsok ingyen utazhatnak...

A migránsok ingyen utazhatnak a MÁV-on, ha azt mondom menekült vagyok akkor én is ingyen tudok utazni?

Figyelt kérdés
2015. aug. 25. 20:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, amennyiben a befogadó állomáson regisztráltatod magad, akkor a menekülttáborba ingyen utazhatsz a MÁV-on. Sőt még a pályaudvarok közötti külön erre a célra üzemeltetett BKK járatot is ingyen veheted igénybe.
2015. aug. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én vonatoztam, és volt a vonaton menekült, akkor a jegyvizsgálónak mutatott egy papírt, ami feljogosította, hogy ingyen utazhasson. Szóval nem, nem utazhat ingyen, mert azt mondod menekült vagy.
2015. aug. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert nekik van igazolásuk arról, hogy menekültek.
2015. aug. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%
És ha magyar állampolgár vagyok és úgy vagyok menekült?
2015. aug. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
#4: Nem fogod megkapni a menekült státuszt és a papírt róla.
2015. aug. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%
Állandóam menekülök az ellenőrök elől a buszon és a MÁV-okon
2015. aug. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Hogyne tudnál. Miközben keresztül-kasul bejárod az országot vonattal, csak szépen, ékes magyarsággal ecseteld a kalauzoknak, hogy te menekült vagy.


Ész, hová mész?... :(((

2015. aug. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 fersk ***** válasza:

@Berta Wooster:

Sándor György (humoralista) megvan? :)

2015. aug. 26. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy kapjál egy ilyen menekült-papírt, számot kéne adnod tolmács előtt az arab / perzsa / pastu / urdu nyelvtudásodról, melyen elbeszélgetnének veled pár mondat erejéig az állítólagos szülőfölded helyzetéről. Esetleg egy barnább bőrszín vagy némi mongol beütés is lendítene a dolog hitelességén. De tegyük fel, mindez megvan.


A papírral a kezedben arra vagy jogosult, mi több az állam által kötelezett, hogy a kijelölt táborba utazz. Még szép, hogy azt az állam fizeti, ha kötelez valakit valamire, amit az nem is akar. (Tegyük fel az illetőnek már pénze sincs.) Ez a behívólevél 48 óráig a kijelölt tábor felé tartó vasútvonalra érvényes, csak oda irányban, és csak bizonyos vonatokra: amin van helyjegy nélküli kocsi. Ez gyakorlatban több órás várakozást jelent, mert előbb elmegy két IC-is Debrecenbe, amin nincs. (Erről, sima magyar utasként is meg van az ember véleménye.) Sőt, ez belekerülhet egy éjszakának az állomás betonján töltésébe is. Mint látni, bele is szokott...


Na most, a probléma ott kezdődik, hogy a menekülteknek eszük ágában nincs a magyar táborokkal ismerkedni. A hatóság sem gondolja komolyan, hogy majd százezrek tényleg táborba mennek. Aki megteszi, az is hamar kereket old onnét. Tehát menekültjeinket egyéb "alternatív" irányokban közlekedő vonatok érdeklik, amire ugyanúgy megveszik a méregdrága jegyeket, mint mi. Keleti nemzetközi pénztár - ezrével állnak ott sorban. Illetve aki nem bírja kifizetni, és jegy nélkül próbálkozik, azt a kalauz minden további nélkül le szokta pakolni az első megállásnál a semmi közepén, egy "séta lesz apukám"-mal. Ez elég mindennapos jelenség mostanság. Szóval ez az "ingyen vonatozgatnak az országban" kicsit el van túlozva. Pont hogy a MÁV-tól kezdve a taxisokon át a cigarettaboltosokig egyesek szép csendben kxrva jót kaszálnak ezen a menekült-átvonuláson.

2015. aug. 26. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

@ Fersk:


Nincs.

2015. aug. 26. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!