Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország belátható időn...

Magyarország belátható időn belül Európa legszegényebb országává fog válni?

Figyelt kérdés
Az összes többi kelet-európai országtól leszakadt Magyarország gazdasági növekedés, minimálbér, életszínvonal tekintetében. Csupán Románia és Bulgária áll valamelyest rosszabbul, de a növekedésüket figyelembe véve pár éven belül lehagyják Magyarországot.
2015. aug. 26. 15:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
Vannak hiteles adataid bármelyik ország gazdasági mutatóiról, vagy csak valamelyik politikai erő propagandáját ismételgeted?
2015. aug. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

igen vannak.


Magyarország növekedése a 2-ik negyedévben 2,7 %. Románia növekedése 3,7 % volt, Csehországé 4 %. Lengyeleké is 4 felett. A válság előtt is alacsonyabb volt a magyar növekedés mint más keleteurópai országban. Nálunk a csúcs a 4-4,5 % volt, más országokban a 7-8 % sem volt szokatlan.

2015. aug. 26. 15:32
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát azért amíg Koszovó Európához tartozik emiatt nem aggódok, persze ettől függetlenül nem túl fényes a gazdaságunk.
2015. aug. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Az én munkahelyemre Ukrajnából és Romániából is jönnek dolgozni ide az ország közepére. Találni sokkal gazdagabb országokat mint a miénk de azért ne ess már túlzásokba jó? A kínai gazdaság állítólag nem növekszik csak 2%-al a többit csak hozzáhazudták .Ha ez igaz akkor mi lenyomjuk Kínát? Persze hogy nem . Attól még megvennének minket kilóra. De hát ahogy Gyurcsány apád mondaná EL LEHET MENNI ha ennyire rosszul érzed magad itt. Akár mindjárt Bulgáriába is.
2015. aug. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Bocs, nem politikai kérdésnek szántam a kérdést. Attól függetlenül, hogy melyik politikai párt volt kormányon, a gazdasági teljesítménye elmaradt a többi kelet-európai országétól. Én csak arra lennék kiváncsi, hogy mi magyarok totálisan inkompetensek vagyunk-e ország irányítás terén, vagy pusztán a földrajzi "adottságaink" nem engednek meg gyorsabb ütemű felzárkózást.
2015. aug. 26. 17:01
 6/13 anonim ***** válasza:
A gdp-ből nem mutatható ki sok minden. Hiába jobb pl most Romániáé az nem jelenti azt autómatikusan hogy jobb ott az élet. Az se mindegy honnan mérik , hogy egy ország a béka se..e alól indul és van 4%-os bővülés vagy egy piszok gazdag jóléti államban csak 1.5 %
2015. aug. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem. Mire ez megtörténhetne, Európa már az Iszlám Állam fennhatósága alá fog tartozni, és nem lesz se Magyarország, se más mostani európai ország.
2015. aug. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Utolsó, nagyjából egyet értek veled, azzal a különbséggel, hogy ez még épp be fog következni azelőtt, hogy az iszlamisták átvennék az irányítást Európa felett. Más kérdés, hogyha már átvették akkor teljesen jelentéktelen körülmény lesz.
2015. aug. 26. 18:58
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Fehéroroszország, Ukrajna, Moldova, Románia, Szerbia, Macedónia, Albánia, Koszovó és Bulgária alattunk vannak, és szerintem alattunk is maradnak (az ő kilátásaik sem fényesek)
2015. aug. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

63 %...nem is úgy tettem fel a kérdést, hogy most vagyunk a legutolsók, hanem, hogy jó úton haladunk afelé. Úgy tettem fel a kérdésem, hogy belátható időn belül előfordulhat-e. Mondjuk 10 év, 20 év, hogy mi leszünk Európa legelmaradottabb népe.

Nem túl vigasztaló az az indok sem, miszerint Koszovó szintjére sosem jutunk. Szóval akkor legyünk nyugodtak, mert nem leszünk az utolsók, csupán az utolsó előttiek, ami egy jó "teljesítmény"??

2015. aug. 26. 19:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!