Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A liberálisok miért mennek...

A liberálisok miért mennek mindig, csakis az árral szemben? És miért gyűlölik a saját magyar honfitársaikat?

Figyelt kérdés

Olvasom itt a válaszokat, és a baloldali liberálisok szinte azért küzdenek, hogy minél több bevándorló jöhessen az országba.

De mégis mit várnak ettől?

Nem elég nekünk a saját problémánk, van bőven baj az országban, és még rátesznek azzal is, hogy segítik a külföldi médiát azzal, hogy mindenféle mocskos hazugságokat terjesztenek rólunk!

Milyen emberek az ilyenek?

Miért nem látják át a valós helyeztet a migráns kérdésről?

Nem kell Orbán és a FIDESZ politikájával azonosulni vagy elfogadni!

Elég lenne csak kinyitni a szemüket, és körbe nézni a világban, hány helyen vannak No Go Zone a bevándorlók körül?

Azt akarják hogy itt nálunk is, mondjuk Debrecenben, Szegeden, vagy Bp-en is ilyenek legyenek?



A másik pedig az, hogy a napokban olvastam itt néhány liberális ember írását, akik az '56-os magyarokkal veszik egy kalap alá a migránsokat.

Olyan kijelentéseket tettek, hogy "már pedig a magyarokkal is volt baj bőven"

Kérdem én, hogyan lehet egy olyan keresztyén magyart egy kalap alá venni, egy teljesen más világból érkező bevándorlóval?

A magyarok mindegyike olyan országokba emigrált, ahol az integráció azonnal megtörtént, mivel képzett, tanult, dolgozni akaró, azonos vallású, és világi nézetekkel valló, plusz erkölccsel rendelkező társadalomba érkezett.

Mégis sokan egyből az '56-os magyarokat veszik elő, és azonosítják a bevándorlókkal.

Holott mindenki tudja, hogy a két nép azon kívül hogy van keze és lába, teljesen eltér egymástól.

Ez az összehasonlítás teljesen megalázó, lealacsonyító a magyarokkal szemben!

Nem fogom megérteni, miért kell a sajátjainkat gyűlölni...

Ostoba és demagóg az amit a liberálisok csinálnak!



2015. szept. 6. 13:14
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
24%

Kérdező, azt hiszem, te hiába látod ugyanazt a betűt, egészen mást olvasol, mint a többiek. Nem a liberálisok, nem árral szemben, nem gyűlölik, és nem azért küzdenek. Akiket te látni vélsz, azok nem liberálisok, hanem gondolkodni képesek, kicsit többről, mint gondolnád.

És bizony kérdező, még az őskorból is lehet példát hozni, bármennyire nehéz ezt elképzelned. Csak a megfelelő tulajdonságot kell venni ehhez. Na és persze annyit magyarázunk csak bele, ami benne is van. Ami persze nem könnyű, mert ahhoz nem szabadna egybemosni külön mosandó dolgokat. Ha ezt tesszük, nagy tarkaság állhat elő.


Na mindegy. Nem lehet neked elmagyarázni, miről szól a mostani migráció. Mert tegyük hozzá: nemcsak hasonlóság, sok különbség is akad. Csak tudni kell megfelelően szétválogatni.


Ne általánosíts! Amit te tudni vélsz, arról sokan mást tudnak. Nagyon mást. Még az Unióban is. Ott is vannak értelmes és vannak ostoba emberek. Meg baj- és sz… keverők. Nekik is komoly szerepük van a helyzet alakulásában. Időnként komolyabb, mint amire Orbán valaha is gondolni képes.

2015. szept. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

"Kérdező, azt hiszem, te hiába látod ugyanazt a betűt, egészen mást olvasol, mint a többiek. Nem a liberálisok, nem árral szemben, nem gyűlölik, és nem azért küzdenek. Akiket te látni vélsz, azok nem liberálisok, hanem gondolkodni képesek, kicsit többről, mint gondolnád."


Abszolút egyetértek.

Különösen azért, mert valószínűleg "érintett vagyok" az egyik említett kérdés okán. És sem rám, sem a többi válaszolóra nem igaz, amiket írtál, kérdező.


Megismétlem itt is: nem vagyok liberális, sem baloldali.

Kiegészítés: Nem gyűlölöm a magyarokat. Nem küzdök azért, hogy minél több bevándorló jöhessen az országba. Nem terjesztek hazugságokat a külföldi médiának. És a többi, és a többi.

2015. szept. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Én liberálisnak vallom magam, viszont én sem gyűlölöm a magyarokat, és sem küzdök azért, hogy „több bevándorló jöhessen”.Én sem terjesztek hazugságot a médiának és nem is ismerem az efféle törekvéseit a külföldi médiának.Én sem csinálok ostoba és demagóg dolgokat, ahogyan rajtam kívül még sok liberális sem.Akkor hogy is van ez?
2015. szept. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Én liberálisnak tartom magam, és nem akarok minél több menekültet behozni ide, nem utálom a honfitársaim, bár meg kell valljam sokan olyan radikális nézeteket vallanak, hogy az már megijeszt néha. Bár őszintén szólva nem vagyok olyan szélsőséges, hogy minden, ami nem tetszik az egyik fülemen be, a másikon ki. Mert ez mindkét oldalról ugyanolyan káros.


"Nem fogom megérteni, miért kell a sajátjainkat gyűlölni...

Ostoba és demagóg az amit a liberálisok csinálnak!"


Szerinted ez külső szemlélőnek nem úgy hangzik, mintha a sajátjaid, honfitársaid ellen gyűlölködnél?


"Kérdem én, hogyan lehet egy olyan keresztyén magyart egy kalap alá venni, egy teljesen más világból érkező bevándorlóval?

A magyarok mindegyike olyan országokba emigrált, ahol az integráció azonnal megtörtént, mivel képzett, tanult, dolgozni akaró, azonos vallású, és világi nézetekkel valló, plusz erkölccsel rendelkező társadalomba érkezett."


Lehet egy kalap alá venni, szerintem kell is, mert sokan elfelejtik az emberséget, de azt is, hogy az azért teljesen máshogy volt megszervezve. A családi/ismerősi kör egy része akkor emigrált külföldre, és ők mesélték, hogy őket nem engedték ki akár évekig a menekülttáborokból, amíg meg nem tanulták a nyelvet és munkaképesek voltak. Hát ez nagyon nagy különbség, mert én pártolom az emberi jogokat, ne is hagyjunk embereket meghalni, de az akkor se működik, hogy közös nyelv nélkül kiengedünk egy társadalomba több ezer embert, pláne ha (elvileg) csak ideiglenesen vannak itt.


És nem támogatom továbbra sem a szélsőséges nézőpontokat, de a jól működő rendszereket se kéne felrúgnia az EUnak.

2015. szept. 9. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!