Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miből gondolják sokan, hogy a...

Miből gondolják sokan, hogy a feltétlen, túlzásba vitt humanizmus előbbre visz?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint, egyáltalán nem visz előbbre, sőt, inkább hátráltat.

Például, ez a rengeteg idegen életforma befogadása leterheli az európai országok szociális rendszerét.Emiatt lehetséges, hogy adóelemelésre is szükség lesz.Az meg nem lesz kellemes.


Az eddig karrierem során nagyon sok, sokak számára bicskanyitogató, embertelen döntést hoztam.

De, pont emiatt tartok ott, ahol tartok.Nem mindenki lesz huszonévesen menedzser.


Sokszor volt, hogy ki kellett rúgnom olyanokat, akiknek családja volt, hitele vagy hasonló.De, nem foglalkozhattam vele, még ha sajnáltam is őket.

Nem alakíthattam át a céget egy szociális intézménnyé.


A beosztottak gyakran mondják a hátam mögött, hogy érzéketlen, empátiától mentes, fagyott....stb

De, a részleg, amit vezetek azért olyan sikeres, mert igyekszem a legmegfelelőbb munkaerőt felvenni, nálam nincs protekciózás.


Abszolút nem értem,semmi logikát nem látok benne, hogy belföldi, külföldi politikai vezetők miért támogatják a menekülteket.


Ha az anyagi vonatát nézzük, sok millióba kerülne, mire használható munkaerőt lehetne belőlük faragni, emellett, nem mindegyik 20-30 éves.Az idősebben már nehezebben tanulnak.

De, van ennek egy kulturális vonzata is.Egész más kultúrkörből származnak, nem megy túlságosan olajozottan a beilleszkedésük.Többségük a fejkendőtől sem akar megszabadulni.


2015. szept. 6. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egymással szemben humánusabbnak kéne lennünk, de az EU-t le kéne zárni az illegálisok elől.

Nekem ez a véleményem.

2015. szept. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Én már régebben kiírtam ide, mert úgy látom, hogy a túlzásba vitt liberalizmus legalább olyan káros, mint a diktatúra, sőt olykor károsabb.
2015. szept. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az Unio es a schengeni hatarok egy dolog, az ENSZ es a genfi egyezmeny egy masik dolog es a menekultek kezelese a dublini megallapodas szerint egy harmadik dolog.


-Schengen szerint vedeni kell az Unio hatarat

-Genf szerint segiteni kell a menekulteknek

-Dublin szerint ellenoriznunk kell a menekulteket es csak a valoban raszorulokat szabad tovabb engedni


Nekunk mindharomnak meg kell felelni, de segitseget sehonnan nem kapunk. Tok mindegy, hogy ki mit akar es ki mit mond, az is mindegy mi tortenik valojaban ... ezeknek a dolgoknak maradektalanul eleget kell tenni.


Nem azert engedjuk tovabb a menekulteket mert nem akarjuk betartani a kotelezettsegunket vagy megvaltozott volna a politikank, hanem egyszeruen csak reszben tudjuk kezelni a helyzetet, hiszen nem lohetjuk le a menekulteket ha maguktol tovabb mennek.


Magyarorszag a korulmenyeihez kepest igen is mindent megtesz, hogy mindharom dolognak megfeleljen (amennyire csak tud). A kulfold kritizalasa helyett inkabb kuldene ide segitseget, de nem segit senki megoldani a helyzetet, pedig a folgrajzi elhelyezkedesunk miatt nalunk koncentralodik minden.

2015. szept. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha az Unio ugy dontene, hogy vege, ne jojjon ide senki es zarjuk le a kulso hatarokat, ha az ENSZ kuldene a hatarvedelemhez bekefentartokat, akkor megallna a menekultek rohama. Igen am, de akkor az lenne a baj, hogy most mi lesz szegeny menekultekkel.


Sokan nem ertik, hogy miert pont most indultak ezek el: nem csak a haboruk miatt, hanem azon a reszeken nem csak lovoldoznek, de mar alap szolgaltatasok sincsenek (viz, villany), tehat teljesen elhetetlen az a vilag. Hiaba gyoznek le az ISIS-t, nincsenek normalisan mukodo allamok es elobb ujra mukodokepes orszagokat kellene csinalni, hogy mukodo helyek legyenek, hogy ujra lehessen elni ott is.


Legjobb megoldas egyelore az lenne, ha a gorog szigetekre deportalnanak mindenkit, legyoznek az ISIS-t, ujra szerveznek az ottani orszagokat a menejultek pedig addig ellenenek a kulonbozo szigeteken ... DE ... a vilag vezeto hatalmai meg toketlenkednek.

2015. szept. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Duenna ***** válasza:
100%

Kérdező!


Nagyon jól végzed a dolgod! :(((


Ilyen ostoba és embertelen ragszolgára van szüksége a globális magánpénzhatalomnak, mint te, aki lelkiismeret furdalás nélkül azt csinálod, amit elvárnak tőled. Nem baj, majd eljön az a pillanat, amikor téged tesznek lapátra a fiatalabb munkatáraid, mondván, hogy öreg tatákkal nem lehet sikeres a cég! És akkor a saját bőrödön fogod tapasztalni azt az embertelen, globális, hatalmi profitmaximalizálást, amit gyakorlatilag már rég el kellett volna törölni a föld színéről minél hamarabb! Csak hát ez addig nem fog menni, amíg lesznek olyan globális rabszolgák, akik ezt az embertelen rendszert önként és dalolva fenntartják a globális magánpénzhatalom részére!

2015. szept. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Most kivételesen egyetértek ezzel a subribunkó ötössel.


Kérdező, egy országot nem lehet csak pénzközpontú darálóvá alakítani, mert ott felüti a fejét a nyomor hamar. Most még örülsz, mert a te kezedben van a korbács, és jól használod, tetszik a feljebbvalóknak, de majd fordul a kocka, aztán hirtelen megértesz mindent. Az ilyen parasztokat a felsőbbvezetés is élvezettel tapossa el, amikor ideje van. Láttam már pár ilyen véresszájú középvezetőt. Nem egy hosszútávú perspektíva.

2015. szept. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden túlzásba vitt dolog hátráltat és nem előre visz.

A túlzásba vitt formalizmus is, a túlzásba vitt embertelenség is, a túlzásba vitt empátiahiány si, és a túlzásba vitt pénzimádat is.


De leginkább az elfogult és túlzásba vitt ostobaság hátráltat. Amelyik nem látja a fától az erdőt, amelyik embert tárgyként kezel, amelyik nem tudja mi a különbség az egymás mellett élés és az egymáson élés között.

2015. szept. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!