Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon ezek után a kormány...

Vajon ezek után a kormány visszavonja a vasárnapi bezárást vagy kitartanak a hülyeségük mellet?

Figyelt kérdés
[link]
2015. szept. 7. 16:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
7%
Kemeny tenyek azok, hogy meg igy a vasarnapi bezarasok ellenere is nott a gazdasag es foleg a kereskedelem forgalma. Nem fog csinalni semmit a kormany es ne is csinaljon, mert egyaltalan nem zavaro a vasarnapi helyzet es valojaban egy csomo hely most is nyitva van.
2015. szept. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 szántóvető ***** válasza:
ez a kormány még sosem hátrált meg,önszántából most sem fog.az utolsó bekezdés viszont megdöbbentő: "A fogyasztás mindezzel együtt nem érte el a válság(vagyis az államcsőd)előtti szintet."-pedig a média egyfolytában kántálja a reformok sikerességét,a gazdaság emelkedését és a munkanélküliség csökkenését.
2015. szept. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
7%

én eddig is megoldottam a bevásárlást.

a környezetemben is megoldották.

és ugyan úgy nyitva vannak a környéken a kisebb boltok vasárnap, és azt látni hogy végre vasárnaponként a kis maszek boltok előtt kígyóznak a sorok, nem pedig a Auchan és társainál.

minden esetre biztosan nem fogják vissza vonni, nem szűntek meg munkahelyek sem, ez jó nagy hülyeség.

melyik bolt volt 7 napból pont kizárólag vasárnap nyitva?

hogy ezzel több ezer munkahely szűnt volna meg?

max a munka napok lettek kevesebbek, de azt is akárki kompenzálhatja plusz melóval, ha annyira számít neki a vasárnapi kiesés.

mellesleg pont most mondta egyik ismerősöm, hogy nem régóta van hogy a kisboltban nálunk ami vasárnap is nyitva van, 20 ezret keres egy 10 órás műszakban pénztárosként, ő pl nagyon jól járt ezzel.

2015. szept. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

"Kemeny tenyek azok, hogy meg igy a vasarnapi bezarasok ellenere is nott a gazdasag es foleg a kereskedelem forgalma. Nem fog csinalni semmit a kormany es ne is csinaljon, mert egyaltalan nem zavaro a vasarnapi helyzet es valojaban egy csomo hely most is nyitva van."


Mond csak a saját nevedben, hogy nem zavaró, mert pl én a legtöbbször mindig vasárnap jártam boltban. És a környezetemben nem én vagyok az egyetlen aki anyázik egyet mert vasárnap nincs nyitva normális bolt. És itt nem a kis CBA-ra gondolok, mert azt találok.


Egyébként meg pont az ellenkezőjét érték el annak amit akartak, ha elolvasod a cikket. A haza kisboltokba akarták átterelni a vásárlókat, a multikkal szemben, erre épp a hazaiak estek el vásárlóktól és pont a multikban növekedett meg a kereslet. TapsTapsTaps a magyar kormánynak.

2015. szept. 7. 16:40
 5/26 A kérdező kommentje:

ma 16:38


Ha követted volna a médiát és nem csak a "magyar reformok működnek" propagandát hallgatnád, tudnád hogy szűntek meg munkahelyek. De attól, hogy te kígyózó sorokat látsz a valóság és a számok mást mutatnak. ÉS azért jobban lehet hinni gazdasági számoknak, mint a kormánypropagandának.


Egyébként a hazai kis boltoknál nincs is szarabb. Nagyon kicsi választék, drágább áron. Szegeden nyitva van jópár kis bolt. De ezeket mind bezáratnám inkább vasárnapra és helyette 1 bolt legyen nyitva, de legyen a tesco extra. Sokkal nagyobb választék, jóval olcsóbban.

2015. szept. 7. 16:45
 6/26 anonim ***** válasza:
11%
"Mond csak a saját nevedben, hogy nem zavaró, mert pl én a legtöbbször mindig vasárnap jártam boltban" ... majd atprogramozod a szokasaidat :)
2015. szept. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Ez kb ugyanolyan kormánypropaganda mint a trafik. Ott azt mondták, hogy igen csökkent a dohánytermékek eladása és ezzel az egészséges életmódot támogatja a kormány. Arról viszont mélyen hallgattak, hogy nagymértékben nőt a feketekereskedelem. Pontosítok: Nem ugyanolyan. Ugyanis itt még a számok is az ellentété mutatják annak amit a kormány el akar adni az emberek részére.
2015. szept. 7. 16:50
 8/26 anonim ***** válasza:

"ha elolvasod a cikket" ... az en eletemet nem a cikkek iranyitjak. Ha valamit elfelejtettem megvenni a het tobbi napjan, akkor leszaladok a kisboltba vasarnap is.


Eleg gaz, hogy Te vasarnap vasarolni jarsz, hogy nalad ez a hetvegi program. Engem egyaltalan nem zavar a vasarnapi helyzet. Te menj tablaval a parlament ele, nekem jo lesz a strand is.

2015. szept. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

"majd atprogramozod a szokasaidat :)"


Nem úgy van hogy a többség igényéhez kell alkalmazkodni? A lakosság nagy része elutasítja vasárnapi bezárást. Vagy ilyenkor már nem fontos, hogy mit akar a többség?

2015. szept. 7. 16:52
 10/26 A kérdező kommentje:

"Eleg gaz, hogy Te vasarnap vasarolni jarsz, hogy nalad ez a hetvegi program. Engem egyaltalan nem zavar a vasarnapi helyzet. Te menj tablaval a parlament ele, nekem jo lesz a strand is."


Hmmm nem lehet hogy az emberek többsége hétvégén ér rá vásárolni? Korábban pont a vasárnap volt az a nap mikor a legtöbben mentek boltba, mert akkor intézték a nagy bevásárlást. DE téged miben zavar az, hogy az emberek nagy része el akarna menni vasárnap vásárolni? Most akkor te nem tudsz strandra menni vagy mi?


Az azért kész röhej, hogy a kormány az emberek nagy többségének akaratával ellentétesen cselekszik egy ilyen dologban.

2015. szept. 7. 16:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!