Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon ezek után a kormány...

Vajon ezek után a kormány visszavonja a vasárnapi bezárást vagy kitartanak a hülyeségük mellet?

Figyelt kérdés
[link]
2015. szept. 7. 16:25
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

bírom azokat akik itt névtelenül neki állnak szidni azokat akik vasárnap jártak bevásárolni,vagy most is lenne rá igényük.

én hétfőtől szombatig dolgozok 5-6ig. ezek után menjek el ruhát venni vagy nagybevásárlást tartani? örülök neki,hogy hazaérek,megfőzök és tudok pihenni.

vasárnap ráérnék vásárolgatni,de akkor meg nem tudok. engem zavar a vasárnapi zárvatartás. és én nem fogom támogatni a kisboltokat ahol kb 1,5x annyiba kerül minden,mint a multiba.

2015. szept. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

nagyon el vagy tévedve, mert nagy ívből szarok a politikai propagandára, meg az ilyen himi humi cikkere is.

szeretik a valóságot 180°-al eltekerni.

az már te egyéni szoc problémád, hogy vasárnap szeretnél minden áron Tesco Express-be vásárolni.

mondjuk nem tudom a 10 deka parizeren meg a 6 szem bucin kívül mit akarnál te vasárnap a szegedi drága kisboltokban venni.

na mind1.

engem is zavart, hogy nem tudtam vasárnap elmenni ezt azt venni, de mindez tartott kb 2 hétig.

utána nagy ívből leszartam, hogy vasárnap minden zárva lett.

nem igazán terhelt le, hogy szombaton kellett mindezt megoldanom, igazából még jobb is mert vasárnap legalább nem kell mennem sehova.

attól, hogy valaki alkalmazódás képtelen, engem nem zavar.

viszont annyi lejött a hozzászólásaidból, hogy most jól ki fityeszezhetted magad, remélem azért nagyon nem húztad fel magad.



saját észrevételemet még hozzá tenném azért, miért is tartom jónak a vasárnapi zárva tartást.

elég sokat járok az IKEA-ba, és minden hétvégén azt figyeltem meg, hogy családok százai mennek csak úgy lézengeni, nézelődni.

igazából semmit nem vettek, csak nézték a bútorokat, a gyerekeket leadták a játszóházban, vagy épp cipelték magukkal.

sokszor elgondolkodtam rajta, hogy ezek a családok miért nem mennek ki vasárnap full jó időben a szabadba, miért nem találnak ki valami tartalmas programot a gyerekeikkel?

ja talán azért, mert ez egyszerűbb megoldás volt?

és megjegyezném hogy számtalan alkalommal ezt tapasztaltam, nem csak az IKEA-ban, hanem más plázákban is, hogy vasárnapi családi program az ilyen helyeken zajlott le.

2015. szept. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

"az már te egyéni szoc problémád, hogy vasárnap szeretnél minden áron Tesco Express-be vásárolni.

mondjuk nem tudom a 10 deka parizeren meg a 6 szem bucin kívül mit akarnál te vasárnap a szegedi drága kisboltokban venni. "


Ez nem szoc probléma, hanem jog egy normálisan működő országban. A hatalom ne szóljon bele, hogy mit csinálok vasárnap. Ha épp vásárolni akarok, akkor biztosítsa a lehetőséget, hogy igenis egy tesco express-ben vásároljak, ha úgy tartja kedvem. Így működik egy normális szabad demokrácia. Így senki joga nem sérül, még a Tiéd sem. Ja, nem mellesleg egy reprezentatív felmérés szerint az emberek 66 %-a és a munkavállalók sem támogatják!

2015. szept. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

23. És azok a családok most, hogy nem mehetnek plázába vasárnap szerinted majd hirtelen mind elmennek a kék túrára? Vagy inkább a tv előtt tespednek otthon?

Az aktív programok szempontjából pont, hogy rossz hatása van a bolti nyitvatartás meghatározásának. Ha pl. én vasárnap el akarok menni valahova, akkor már előző nap meg kell vennem minden szükséges cuccot (víz, napi kaja), és azt magammal kell cipelnem otthonról, ahelyett, hogy beugranék az utolsó útbaeső boltba, és ott intézhetném el. Ez különösen jó akkor, ha az ember mondjuk szombat este, vasárnap reggel jön rá, hogy lenne kedve/lehetősége csinálni valamit.


A vasárnapi zárvatartás továbbra is:

-néhány embernek semleges

-sok embernek rossz

-biztos van olyan elvétve, akinek jó

-a gazdaságnak rossz

-eredeti célját (a kiskereskedelmi kkv-k támogatása) nem érte el, sőt

-ergo semmi értelme az egésznek.

2015. szept. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

23: Tök jó, mert ezek a korábban plázákban lézengő családok most kézenfogva és kacarászva szaladgálnak a réten és véletlenül sem otthon bambulják a tévét, számítógépet, mindenki a maga szobájában. :-)


Nézd, akinek volt igénye a családi programra, kirándulásra, színházra, az korábban is megoldotta. Lehet, hogy nem vasárnap, hanem szombaton és vasárnapra hagyták, hogy lézengjenek a plázában, közben megveszik a kiskamasznak a tornacipőt, a kislánynak a nadrágot, az ovisnak meg a gyurmát meg a hurkapálcikát, mert az óvónéni hétfőre kérte. Közben kajálnak, anyu beszalad a boltba pár cuccért apu meg végignézi a műszaki cuccokat, mert lassan kéne új mosógép és időszerű dönteni. Mi ebben a baj?????

Ha meg tényleg csak plázás lézengésből áll egy család közös programja, akkor szerinted most már színházba járnak, társasoznak meg kirándulnak???

Majd mindenki eldönti, hogy mivel tölti a hétvégéjét.

2015. szept. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Ez a leghülyébb indok még mindig, hogy majd gy együtt lesz a család. Mert eddig biztosan a vasárnapi bolt miatt, nem mentek sehova. DE ez kell nekünk. Szóljon csak bele a magyar kormány hogy mit is csináljunk vasárnap.
2015. szept. 7. 17:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!