Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell a Baloldali pártok...

Miért kell a Baloldali pártok híveinek minden áron a liberalizmus? Mire jó az? Az alapelveit tudom a liberalizmusnak, csak azt nem tudom, hogy miért kell konkrétan Magyarországon a baloldaliaknak a liberalizmus feltétlenül.

Figyelt kérdés

#liberalizmus #Baloldali pártok elvei
2015. szept. 8. 11:49
1 2
 1/14 Duenna ***** válasza:
43%

A klasszikus liberalizmus helyére ma egy kicsavart és elferdített liberalizmus álcája alatt liberális diktatúrát lehet kialakítani egy országon belül.

1.

Liberalizmusára, toleranciájára büszke, harsányan elítéli a kirekesztés minden formáját, miközben végletesen intoleráns, kirekesztő; és kegyesen megengedi, hogy mindenki azt gondolja és tegye „szabadon, amit szabad”, mármint amit ő „szabadnak” tart. És mindeközben folyamatosan gyártja azokat a mérgezett hamis fogalmakat, mint az antiszemitizmus vagy a rasszizmus, amelyek csak látszólag létező fogalmak. „Előre megfontolt szándékkal, aljas indokból, különös kegyetlenséggel” éppen azért születnek meg ezek a fogalmak, hogy segítségükkel az emberi közösségeken belül, illetve ezek között mesterségesen gerjesztett gyűlöletet keltsen.

2.

Mára a liberalizmus elvesztette eredeti értékét, és átment diktatúrába: globalizáció, liberalizáció, dereguláció, privatizáció, korrupció.

2015. szept. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 MolotovPunk ***** válasza:

Nagyon el vagy te tévedve első válaszoló,ha azt hiszed,hogy privatizáció és korrupció csak liberalizmusban van.

5 éve antiliberális kormányunk van és szintén megy a korrupció és haveroknak osztogatás nagy mértékben.(Talán még jobban,mint valaha ment.)


Mellesleg a világon más országokban vannak,léteznek jobb liberális koalíciók is.Nézz utána...

2015. szept. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Duenna ***** válasza:

2-es MolotovPunk!


A mai liberalizmus sehol nem jobb! Mindenhol ugyanolyan rossz! Nézz utána!...

2015. szept. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 MolotovPunk ***** válasza:

Igen de minden oldalon találhatóak liberális elvek.

Bal és jobboldalon is egyaránt.Nyugaton nagyon így van.

A fid. mondjuk tényleg másabb,de amit ők művelnek itt az is idiótizmusra vall. Nagyjából...meg egypárt rendszerre.

Ja és még valami.Normális demokratikus országokban mindenhol van liberalizmus is a konzervativizmus mellett.

Miért is?,mert beszavazzák őket parlamentbe szinte mindig.A nép dönt róla...Ennyi.

2015. szept. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 MolotovPunk ***** válasza:

Mellesleg a skandináv országok pont a liberális alapelveinek köszönhetik azt,hogy fejlettek lettek.

A jóléti életszínvonalt is főleg annak köszönhetik.

2015. szept. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Duenna ***** válasza:

4-es MolotovPunk!

Mondjuk ebben igazad van! De ettől függetlenül a mai liberalizmus kártékony!

2015. szept. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 MolotovPunk ***** válasza:

Továbbá a liberalizmusban az is benne van,hogy arra szavazhatsz akire csak akarsz.

Elmondhatod a véleményed.Stb..

(Sok értékes dolog is.)

2015. szept. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Liberalizmus? Azért az érdekes, hogy a magukat liberálisnak valló pártok már nincsenek a parlamentben (max LMP, DK, de nem meghatározóak), mégis milyen szitokszó lett ez. Nem lehet, hogy esetleg a jobboldali pártok kezdtek el szélsőjobb irányba mozogni? Merkel is jobboldali és épp Budapesten fogalmazta meg, hogy számára nagyon fontos a liberalizmus.
2015. szept. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
teljesen mindegy, hogy ők mit akarnak, az számít hogy a többség mit akar, és a többség nem akar liberalizmust. én úgy vagyok vele, hogy akarja nyugodtan, joga van hozzá, mondhatja is hogy akarja, nem árt vele senkinek, de úgysem érdekel senkit :D de ha őket ez boldoggá teszi akkor áldásom rá. te se foglalkozz velük szerintem :))
2015. szept. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 MolotovPunk ***** válasza:

Az lehet,viszont a fejlett nyugati országok többsége sem akar szélső jobbot a nyakába...

Én sem szeretnék olyan vezetést ebbe az országba.

2015. szept. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!