Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit tenne egy balliberális...

Mit tenne egy balliberális kormány a bevándorlás kérdésével?

Figyelt kérdés

Hogyan oldaná meg? Kérdésem a balliberális szavazókhoz is szólnak. Hiszen ismerjük már a jobboldal (legalábbis a Jobbik) megoldási javaslatát: teljes határzár, minden illegális bevándorló visszafordítása, táborok zárttá tétele, regisztráció nélküli továbbengedés.


Sokszor olvasom a civil önkéntesek beszámolóit, akikre igazán büszkék lehetünk, de valljuk be: ez nem megoldás. Egy-két ezer embert még lehet etetni, megsegíteni, de mi lesz, ha több százezren jönnek, mi lesz, ha folyamatosan jönnek, és a dolog végeláthatatlan?



2015. szept. 8. 17:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"minden illegális bevándorló visszafordítása"


Különbséget kell tenni a menekültek és a gazdasági bevándorlók között. Nem tudom, te melyikre gondoltál.


"Sokszor olvasom a civil önkéntesek beszámolóit, akikre igazán büszkék lehetünk, de valljuk be: ez nem megoldás."


Nem bizony. Hónapok óta a civil önkéntesek végzik el azokat a feladatokat, amelyeket az államnak kellene, saját költségükön és más önkéntesek adományaiból (már több tízmilliós tételről van szó), ill. saját szabadidejüket feláldozva.


"Egy-két ezer embert még lehet etetni, megsegíteni, de mi lesz, ha több százezren jönnek, mi lesz, ha folyamatosan jönnek, és a dolog végeláthatatlan?"


Nem kell rettegned. Eddig is nagyon sokan jöttek, de szinte kivétel nélkül mentek is tovább. (Az arányok: kb. 160.000 főből mindössze 3-400 fő maradt itt, ez kb. 4 ezrelék.)


.......


"Valahogy nem látok ennyi lelkes önkéntest a magyar hajléktalanokra napi 3x főzni, szóval én inkább szégyenlem magam a képmutatásuk miatt."


Inkább a tájékozatlanságod miatt szégyelld magad. Több önkéntes csoport is szokott ételt osztani, kisebb keresztény csoportoktól kezdve a krisnásokon át egyéb civilekig.

Nem mellesleg a hajléktalanok és egyéb magyar rászorulók étkeztetése állami szinten, szervezetten megoldott, 30+ helyen kaphatnak ételt:

[link]

(És éjszakai szállások is vannak elég szép számmal.)


"azokat meg keblükre ölelik akik ingyenélni jönnek"


Nem, azokat nem. Egyébként milyen hiteles információd van arról, hogy az ide érkezők (és akár továbbutazók, akár itt maradók) között mennyien akarnak dolgozni, és mennyien "ingyen élni"?


"ha balliberális kormány lenne akkor kb bevezetnék a burkát nekünk is, meg ne sérüljön a bevándorlók kicsi lelke, betiltanák a disznóhúst és mecset építési programot hírdetnének ki."


...Mint ahogy ez meg is történt már példának okáért... ööö... izé... melyik országokban is pontosan?

Ébredjetek már fel, nem kell rettegni, és nem kell rémhíreket terjeszteni.


.......


"A másik, ami enyhén felháborító: a focidrukkerek rendőrautók megrongálása miatt letöltendő börtönbüntetést kapnak"


A hatályos Btk. alapján teljesen jogosan, ugyebár...


"a bevándorlók pedig a rendőrök felé történő kődobálásért semmit"


Egy-egy "szimpla kődobálásért" az ultrák és egyéb randalírozó egyedek sem szoktak semmit se kapni. Csak akkor, ha valami súlyosabb vétséget/bűntettet is elkövetnek. De ha tudsz ilyen esetről, akkor linkeld már be, légy szíves.


"Tehát ez lenne a balliberális álláspont? Ez a megoldás? Egyetértetek vele?"


Nem tudom, ez-e az. De szerintem egész jó elképzelések, bár nincs részletesen kifejtve egyik pont sem.

2015. szept. 9. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ; végre egy balliberális szavazó is válaszolt. Bokros Lajos megoldási javaslatai szerintem egyértelműen polgárháborúhoz és/vagy nemzethalálhoz vezetnének, mert egy ilyen tömeges integrációt nem bírna el az ország.


Én azt az álláspontot képviselem, hogy minden országnak szent kötelessége megvédeni saját határait - ahogy Georg Spöttle biztonságpolitikai szakértő is fogalmazott.


Ha ez az embertömeg Ausztráliába, Oroszországba, Kínába, vagy Japánba akarna menni, úgy gondolom, ők mindent megtennének azért, hogy megvédjék határaikat. És nem, ez nem rasszizmus, csak nemzetféltés.


Bokros elképzeléseit tehát a legmesszebbmenőkig elvetem, mert ha azok megvalósulnának, katasztrófahelyzet alakulna ki.

2015. szept. 9. 16:28
 13/18 BudMóni ***** válasza:
Elolvasva Bokros pontjait elborzadtam. Mit képzel ez az ember? Felháborító, hogy ilyenek politizálnak.
2015. szept. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"Bokros Lajos megoldási javaslatai szerintem egyértelműen polgárháborúhoz és/vagy nemzethalálhoz vezetnének, mert egy ilyen tömeges integrációt nem bírna el az ország."


Miért "tömeges"? Egyelőre egyáltalán nincs szó konkrét számokról. A kvóta elfogadása esetén pedig tömegekről nincs...

Szerinted egyébként mennyit bírna el az ország?


@ 13.:


Ki is tudnád fejteni, hogy konkrétan min borzadtál el annyira? Azon, hogy a gyerekeknek tanulniuk kellene? Vagy hogy a felnőtteket is képeznék? Vagy melyik pont olyan szörnyű abból a hétből?

2015. szept. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 BudMóni ***** válasza:

14-nek:

2. Ha kormány lennék, azonnal elfogadnám a valamiféle kvóta szerinti elosztást. Hazánk gazdasági érdeke és politikai kötelessége részt venni az európai összefogásban.


3. Azonnal megkezdeném a hazánkban letelepedni kívánó menekültek szétosztását az üresen álló ingatlanokban.

7. Azonnal felhagynék üldözésükkel, gyötrésükkel, zaklatásukkal. Működjön végre emberi módon és hatékonyan a közigazgatás.

Ez a három pont ami a legjobban kiveri a biztosítékot.

Először is milyen gazdasági érdeke van a magyaroknak abból, hogyha elfogadjuk a kvótát? Azzal értek egyet, hogy Magyarországon és Európában is a családok támogatásával kell elérni, hogy a több gyermek szülessen. Ebben már most jelentős változások vannak. Nem kell ide más kultúrájú, vallású, szokású embertömeg, akik, (látva több európai ország kálváriáját) nem akarnak integrálódni, hanem külön kolóniákat hoznak létre.

Ezek nem frázisok, minden ép eszű ember aki egy kicsit is jártas a világ dolgaiban, hogy bár pl. Németország is gazdaságilag a 50-80 évek között sokat nyert a főleg török vendégmunkásokból, most már túlnőtt rajtuk a probléma. Azóta már a 3. generáció nő fel ott és nem, hogy integrálódtak volna, de gyűlölik a németeket, miközben már ők is német állampolgárok.

Másik pont: Pontosan milyen üresen álló ingatlanokra gondolt Bokros úr? Talán a Rákosi korszakot akarja visszahozni, ahol kötelezően lakhatást kellett biztosítani mindenkinek,akár már házában, lakásában is. Azért mert egy ingatlan üresen áll, még van gazdája.

Hol gyötrődnek és ki elől menekülnek ezek az emberek? Egészen Svédországig akarnak menekülni.... Érdekes.

Jönnek is néhányan, hogy 56-ban 200.000 ember menekült át Ausztriába.

Remélem olvastak is beszámolókat ilyen emberektől!

Táborokban helyezték el őket és átvilágítás is történt. Több hónapig is ezekben a táborokban éltek, (nem lázadoztak, nem törtek ki, nem fenyegették a karhatalmat és nem követelőztek) majd csak később megengedték nekik, hogy a környező falvakban munkát vállaljanak. Később kérvényezhették, hogy melyik országban szeretnének letelepedni és amikor az adott országtól megkapták az engedélyt, csak akkor mehettek el.

Most ezzel szemben ezek a "menekültek" végigtrappolnak Európán, lassan sehol sem lesz jó nekik. Követelőznek és Európa mint egy pincsikutya ugrál nekik. Még most kezd kinyílni a csipájuk! Mi lesz ezután? Majd amikor kiderül számukra, hogy nem kapnak lakást, autót és azonnal szupi munkát, akkor mit fognak csinálni.

2015. szept. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 BudMóni ***** válasza:

14-nek még egy momentum

Tegyük fel, hogy bevezetik a kvótarendszert.

1. Mi alapján döntik el, hogy kit, hova helyeznek? Melyik országba?

Egyáltalán azt hogyan döntik el, hogy ki az igazi menekült és ki a gazdasági bevándorló, hiszen papírokkal nem rendelkeznek. Messziről jött ember pedig azt mond amit akar!

2. Ki garantálja, hogy azok az emberek abban az országban fognak maradni, ahová irányítják őket? Hogyan fogják ezt biztosítani? Talán szépen megkérik őket...

Mivel nincsenek határok, hogyha nem erőszakkal tartják ott őket, amelyik országba elosztják, akkor szabadon járkálhatnak egész Európában? Tehát ugyan olyan jogokkal fognak rendelkezni, mint egy Eu polgár?

Nagyon kíváncsi lennék a részletekre, nem csak a nagy szavakra.

2015. szept. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

A részletekre én is kíváncsi lennék, mert mint írtam is, nincs kifejtve rendesen.

De néhány infót azért tudok, még ha csak tipp szintjén is.


"Először is milyen gazdasági érdeke van a magyaroknak abból, hogyha elfogadjuk a kvótát?"


Szerintem arra gondolt(ak), hogy több ember többet fogyaszt (élelmiszert, energiát, bármit), ami evidensen segíti a gazdaság működését. A munkából származó jövedelmek kisezer féle adója és járuléka szintén.

Egyébként te magad is említetted Németország és a török vendégmunkások példáját, hasonló gazdasági folyamatokra lehet számítani.


"Azzal értek egyet, hogy Magyarországon és Európában is a családok támogatásával kell elérni, hogy a több gyermek szülessen. Ebben már most jelentős változások vannak."


A családok támogatásában valóban történtek változások, a legalább háromgyerekesek esetében megítélésem szerint pozitívak. De ennek ellenére az "eredmény" nem látszik, nem születik több gyerek az előző évekhez képest, a lakosság folyamatosan fogy. Egyesek már "nemzethalált" vizionálnak, ami persze butaság, de tényleg elég magas a csökkenés (évente kb. 40 ezer fő).

Az európai országok többségében ugyanez a tendencia, fogynak vagy stagnálnak.

És általában pont nem a tehetősebb családok szoktak több gyereket vállalni.


"Nem kell ide más kultúrájú, vallású, szokású embertömeg, akik, (látva több európai ország kálváriáját) nem akarnak integrálódni, hanem külön kolóniákat hoznak létre."


Ilyenek valóban nem kellenek. DE ne általánosítsunk, mert a problémás csoportokon kívül sokan integrálódtak már mindenhol.


"Azóta már a 3. generáció nő fel ott és nem, hogy integrálódtak volna, de gyűlölik a németeket, miközben már ők is német állampolgárok."


Ez megint egy túl általánosító kijelentés. Vannak problémás emberek, de a többséggel nincs gond.


"Pontosan milyen üresen álló ingatlanokra gondolt Bokros úr? (...)"


A 2. vh. utánihoz hasonló kisajátításról szó sem volt soha, nem kell rémeket látni.

Egy másik cikkben olvastam, hogy valaki(k) - nem biztos, hogy Bokros - részéről felmerült a nagyszámú, üresen álló ÖNKORMÁNYZATI lakások ilyen jellegű hasznosítása.

Ezt a magam részéről jó ötletnek tartom, mert az országban szó szerint ezerszámra üresen álló ingatlanok jelenleg (évek, évtizedek óta) csak a pénzt viszik (pl. a közös költséget mindenképp fizetni kell, mint ahogy a különböző közművek alapdíjait is, távfűtéses lakás esetén pedig a fűtési díjat is).


"Hol gyötrődnek és ki elől menekülnek ezek az emberek?"


Olvass utána, hogy mi zajlik pl. Szíriában, Afganisztánban, Eritreában.


"Egészen Svédországig akarnak menekülni."


Megint: NEM mindenki, még csak nem is a többség.

Egyébként meg szerintem semmi csodálkoznivaló nincs azon, hogy a fejlettebb, nyugati országokba szeretnének menni. Jellemzően tőlünk sem a volt keleti blokk országaiba mentek az utóbbi években több százezren. Meg azelőtt sem...


"Több hónapig is ezekben a táborokban éltek, (nem lázadoztak, nem törtek ki, nem fenyegették a karhatalmat és nem követelőztek)"


Azért ott is voltak problémák.

[link]


Egyébként ezt is érdemes elolvasni, ha van kedved:

[link]


<Most ezzel szemben ezek a "menekültek" végigtrappolnak Európán (...)>


Én személy szerint nem csodálom, hogy eszük ágában sincs pl. Magyarországon maradni. Különösen azok után, hogy milyen bánásmóddal, mennyi gyűlölettel és attrocitással szembesültek közülük sokan. Látod, én nem általánosítok, mert nyilvánvalóan nem mindenki; bár a hírek gyorsan terjednek az egész világon. De nagyon sokan közülük jó szívvel emlékeznek Magyarországra, hálásak a segítségért. Az megint más téma, hogy ezt igazából főleg nem az államtól kapták, hanem civil önkéntesek százaitól, ezreitől. Ha olyan szervezetten és olyan hozzáállással folynának az események itt és most, mint ahogyan pl. '56-ban Ausztriában történt (ld. pl. az előző bekezdésbeli 2. linket), teljesen más lenne a helyzet. A fejekben is.


A 2. kommentedre tényleg csak tipp szintjén tudok reagálni, ill. személyes véleményt írni.


"Mi alapján döntik el, hogy kit, hova helyeznek? Melyik országba?"


Gondolom, figyelembe veszik az egyes személyek kívánságait, természetesen egybevetve a befogadó országok elképzeléseivel, szóval ezt a kettőt kell(ene) összhangba hozni.


"Egyáltalán azt hogyan döntik el, hogy ki az igazi menekült és ki a gazdasági bevándorló, hiszen papírokkal nem rendelkeznek. Messziről jött ember pedig azt mond amit akar!"


Fogalmam sincs, ez tényleg egy érdekes kérdés. A polgárháborús övezetekből érkezők többsége esetében elég egyértelmű a helyzet. (Tudom, sokak szerint bárki hazudhatja magát bárkinek, viszont arra nem gondolnak, hogy a megfelelő nyelvtudás hiánya egyből lebukás. Vagy "belekérdezni" kicsit az egyes személyek földrajzi-, társadalmi-, helyismeretébe stb...)

Viszont itt felmerül egy olyan szempont is, amin érdemes elgondolkodni: a megfelelő és szükséges szakembereket akkor is érdemes lehet befogadni, ha nem menekültek, hanem bevándorlók. Németországban pl. mérnökhiány van, Magyarországon súlyos orvoshiány, és ez csak két példa.

(A "ballibberek szerint minden menekült diplomás" csak egy bugyuta széljobbos lózung, semmiféle valóságalapja nincs, azaz senki nem hiszi ezt; hanem csak azt, ami igaz: vannak köztük diplomások is szép számmal, ill. középfokú végzettségűek is.)


"Ki garantálja, hogy azok az emberek abban az országban fognak maradni, ahová irányítják őket? Hogyan fogják ezt biztosítani? Talán szépen megkérik őket..."


100%-os garancia szerintem soha semmire nincs. Jelenleg is magas pl. az EU-n belül a feketemunkások száma, pedig ugyebár elvileg (a szabályzás szerint) csak a megfelelő papírokkal lehetne munkát vállalni, és bejelentve stb. Tehát ezt most sem tudja teljesen kezelni a közösség. Viszont a lebukás veszélye mindig fennáll, amelynek következményei vannak. Egy nem EU-állampolgár esetében meg aztán főleg.


"Mivel nincsenek határok, hogyha nem erőszakkal tartják ott őket, amelyik országba elosztják, akkor szabadon járkálhatnak egész Európában? Tehát ugyan olyan jogokkal fognak rendelkezni, mint egy Eu polgár?"


Egyelőre biztosan nem. Már csak abból kiindulva sem, hogy Magyarországon sem illetik meg ugyanazok a jogok egy menekültet, mint egy állampolgárt. Státusztól függőek a különbségek (menekült, oltalmazott, meg még van egy harmadik is, nem jut eszembe a neve), ha gondolod, utánanézhetsz.

Ha viszont x idő után megkapja valaki az állampolgárságot, akkor evidensen ugyanazok a jogszabályok vonatkoznak rá, mint mindenki másra is. (Bár olvastam a napokban szintén valamiféle "elképzeléseket", miszerint még eu-s állampolgárként is x évig kiutasítható lenne valaki pl. súlyos bűncselekmény elkövetése esetén.)

Ja, és nem mellesleg a jelenlegi "szóbeszéd" szerint még nem zárták ki, hogy az érintett országokban egyszer majd konszolidálódik a helyzet, és akkor sokan visszamehetnek majd.

2015. szept. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 BudMóni ***** válasza:

Berta Wooster

Köszönöm válaszodat! Nagyon korrekt volt! Félelmeim, érzéseim és a véleményem nem változott, de köszönöm az új információkat. Elolvastam a két cikket. Úgy gondolom, hogy még mindig nem lehet összehasonlítani az 56-os menekültek "lázadozásait" a most tapasztaltakkal. Ahogy olvasom, ők már több hónapja akkor táborban voltak és nem 1-2 napig. Viszont azt is ugyanúgy elítélem. Ahol befogadják az embert, ellátják ott ne lázadozzon egy menekült, és egy migráns sem!

Még annyit hozzáfűznék 56-hoz, hogy az akkor fogható NyEurópából jövő rádióadásokban hívták az embereket, biztatták őket, hogy menjenek, segítenek nekik.

Viszont itt csak Merkel asszony hívja őket, igaz elég sűrűn megváltoztatja a gondolatait.

Amint írtam, igen, a török vendégmunkások fellendítették Németország gazdaságát, de ez most csap vissza.

Az arányokat másképp látom. Szerintem a 3. generációban több vannak olyanok, akik a németeket "gonosz" szomszédnak tartják, akik őket csak ki akarják használni. Az integrálódással nagy bajok vannak, nem beszélve a bűnözési arányokról. Csak erről a politikusok nem beszélnek őszintén. Láthatjuk, hogy Magyarországon sem lehet azt mondani, hogy van cigány bűnözés, pedig az átlag ember tudja, hogy van.

(Börtöntől nem messze lakom, látom, hogy látogatási időben milyen arányok vannak, roma-nem roma részről.)


Azt nem szeretem, hogyha valaki nem szimpatizál a "multikultival", akkor már rögtön ráaggatják a rasszista és náci címszavakat.

2015. szept. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!